Головна сторінка >> Ми без розуму від здорового харчування?
Ми без розуму від здорового харчування

Ми без розуму від здорового харчування?

Ми без розуму від здорового харчування? Все має бути фіт, Еко, біологічне, сире, тільки з натуральних інгредієнтів, тільки з необроблених продуктів. У ньому не може бути ні цукру, ні солі, ні навіть молока, бо це біла смерть. Воно може бути з неперевірених джерел або від ненадійних виробників. Воно має бути здоровим, свіжим, добре збалансованим та простим. Ми говоримо про їжу. Здорове харчування зараз надзвичайно модно, але чи справді це просто мода?

Що надто багато не є здоровим

Для багатьох з нас сьогодні є нормою харчуватися здоровою їжею і дотримуватися вищезгаданих правил. Деякі зробили весь свій спосіб життя здоровим – правильне харчування, фізичні вправи, заняття спортом та життя у «повільному» режимі. Для таких людей це не мода, це просто спосіб життя. І все добре, якщо це знаходиться в рамках здорового глузду, тому що все, що занадто багато, шкідливе для здоров’я, навіть коли йдеться про здорову їжу. Бо між нами та одержимістю чи навіть хворобою — званою ортодоксією — від здорового способу життя тонка грань.

Ми без розуму від здорового харчування 1
Ми без розуму від здорового харчування?

Ми без розуму від здорового харчування?

До ортодоксії

Спочатку все виглядає невинно, навіть гідно замилування. Ми викидаємо зі свого раціону всю з’їдену шкідливу їжу, позбавляємося всіх нездорових закусок із домашніх запасів, більше не купуємо білий хліб, забуваємо, що таке піца, картопля фрі та інший фаст-фуд. Ми більше не ходимо в кондитерські за булочками або пончиками, адже рафінований цукор, що міститься в них, як і взагалі солодощі, є причиною більшості хвороб. Потім ми також відмовляємося від глютену, молока, молочних продуктів та інших продуктів перероблювання.

Fit, Еко, біо, сировина

Згодом це стає все важче, тому що недостатньо просто читати етикетки та перевіряти склад продуктів, які ви купуєте. Покупки у місцевому магазині та навіть у супермаркеті можуть згодом стати нездійсненними, бо немає товарів, які відповідають нашим очікуванням. Тому ми починаємо купувати лише у магазинах здорового харчування, харчуватися лише органічними продуктами чи навіть вирощувати їх самі. Ми також готуємо всі страви самі. Ми самі робимо йогурти (якщо не відмовилися від молочного) або виробляємо власне рослинне молоко (веганський варіант), вирощуємо крес-салат та інші трави на підвіконні або на балконі, самі печемо хліб (якщо не відмовилися від глютену) і звичайно тільки п’ємо і тільки джерельну воду.

Токсини, пестициди, емульгатори

Якщо ми їмо м’ясо й продукти тваринного походження – це лише яйця від щасливої ​​курки та м’ясо від успішно забитої корови, а якщо в нашому раціоні є риба, то тільки з сертифікованих ферм, бо такі дикі можуть нас чимось отруїти, наприклад свинець або ртуть. Загальновідомо, що чим більша риба, то більше в ній ртуті.

Ми без розуму від здорового харчування?

Ми поступово починаємо відчувати наростаючий страх перед хімічними добавками та токсинами: пестицидами, штучними добривами, підсолоджувачами. Ми боїмося того, яку шкоду нашому організму завдасть вживання продукту, який мав у своєму складі хоча б одну смертельну «Е».

дієта 2
Ми без розуму від здорового харчування?

Нездоровий зовні

Ми починаємо уникати їжі поза домом – спочатку відмовляємося від вечері, потім навіть удома вже не їмо (чи мало що бабуся додавала в суп і варила вона його на мега нездоровому бульйонному кубику або – ще гірше – не вийшло з порошковими супами!).

Щоденний детокс та дієта-режим

Починаємо день із детоксу, тобто зі склянки теплої води із лимоном. На сніданок найкорисніша у світі вівсянка чи пшоно. На другий – коктейль (обов’язково зелений), а точніше повноцінний смузі, тобто вітамінна бомба на основі яблучного або апельсинового соку (звичайно домашнього приготування): з капустою, селера, авокадо, шпинатом… А для більш просунутих – з кропивою та додаванням спіруліни або пирію на основі кокосової води. Обід, полудник й вечеря, в залежності від дієти, що ви віддаєте перевагу, повинні складатися в основному з сирих овочів й невеликої кількості фруктів (обережніше з цукром!). І звичайно ж, не можна забувати їсти п’ять невеликих приймань їжі, через рівні, бажано 4-годинні інтервали.

Ми без розуму від здорового харчування?

Суперфуди – це здорово (?)

На нашій кухні не можуть бути суперфуди, тобто насіння чіа, що дає нам дозу омега-3 кислот і кальцію, а також всіляке насіння, у тому числі модне насіння кавуна, молодий ячмінь, моринга, лляне насіння, ріжкове дерево, патока, маття, лобода, амарант, морська капуста, ягоди годжі, ксиліт і багато інших продуктів, що не менш екзотично звучать – і більшість з них екзотика, що прийшла до нас здалеку… Чи справді це добре і корисно для нас?

Нема задоволення від їжі

Такий режим остаточно позбавляє чистої радості їжі. Люди, які страждають від стану, званого ортодоксією, починають відчувати нестачу задоволення від їжі. Для них приймання їжі стає просто механічною дією життя, і єдиним критерієм приймання їжі є їх збалансованість та здоров’я. Ортодоксія – третя – відразу після найвідоміших: анорексія і булімія – розлад піщової поведінки. Хворий надмірно зациклений не так на кількості їжі, як на її якості. Він відмовляється від інших продуктів, бо вважає їх шкідливими для здоров’я.

Здорове харчування

Ми без розуму від здорового харчування 3
Ми без розуму від здорового харчування?

Ми те що ми їмо

Цікаво, що дієтологи припускають, що лише 1 відсоток нашого населення страждає на глютенову хворобу (непереносність глютену). Проте, набагато більше людей уникають глютену через «здоров’я». «Безглютенова», «Веганська», «Органічна» – це все більш поширені види дієт, які з’являються у наших друзів, з якими все складніше влаштувати спільну трапезу в місті або запросити на вечерю або обід. ..

Отже, можливо, замість того, щоб кидатися в крайнощі й шукати диво-дієту, якої не існує, краще поглянути на своє життя ширше. Не тільки від того, що ми їмо, а й від того, як і з ким ми їмо. Звичайно, ми те, що ми їмо, але запорукою здоров’я завжди було різноманітне харчування, перебування на свіжому повітрі й достатню кількість сну. Спробуймо покататися на велосипеді, прогулятися або поплавати в басейні й гарненько виспатися, а також вирушити за покупками до місцевого продуктового магазину, де ви напевно знайдете багато здорової та смачної їжі.

Міцного здоров’я!

Прокрутка до верху