Головна сторінка >> Натуральні харчові барвники – смачно та корисно!
Натуральні харчові барвники

Натуральні харчові барвники – смачно та корисно!

Натуральні харчові барвники – речовини, позначені літерою «Е» на харчових продуктах, у тому числі й барвники, найчастіше асоціюються зі шкідливою хімією. Такі доповнення не завжди є небезпечними, але краще зробити їх самостійно. Це не складно і точно корисніше.

Їжа, упакована хімічними продуктами, навряд чи має харчову цінність. Навпаки, це негативно впливає на здоров’я. При приготуванні страв вдома, особливо солодощів, ми часто тягнемося до них, тому що це простіше, зручніше та швидше. Тим часом навіть натуральні карамелі (Е150) у надлишку викликають проблеми із травною системою, а додавання кошенілі (Е120) практично до всього може спричинити алергічні реакції й навіть анафілактичний шок. Для здоров’я виразно краще зробити більш привабливим те, що є на тарілці, тим, що є під рукою.

На червоному

Тут добре підійде буряк. Вони забарвлені у сильний, темно-червоний колір. Найкраще вичавити з них сік, але можна і відварити їх 30 хвилин, потім очистити, нарізати й залишити на кілька годин в бульйоні. Отриманий сік процідити та заправити оцтом. Це повноцінний барвник для буряка. Буряк сам по собі містить багато мінералів, вітамінів та антиоксидантів, позитивно впливає на кровоносну, м’язову та нервову системи.

Цікаво  Для чого використовується мультиметр?

Зміст

Натуральні харчові барвники

У жовтому

Найбільш популярним жовтим натуральним барвником, що зазвичай використовується в харчовій промисловості, є куркумін, поліфенольна сполука, що міститься в кореневищі куркуми. У відповідних дозах має антибактеріальні, протизапальні й протигрибкові властивості. Ведуться дослідження його антиоксидантних та навіть протиракових властивостей. Ви можете купити його у вигляді готового барвника, але це недешева покупка. Легше купити кореневища куркуми або порошок куркуми й приготувати фарбу самостійно, змішавши порошок з водою або скип’ятивши кореневища. Вони можуть бути цілими або натертими, але терти їх краще за все в рукавичках, тому що куркумін дуже довго залишає плями. Увага, перевищення дозування не рекомендується, оскільки спеція має сильний, домінуючий аромат, а передозування може спричинити легкі нездужання шлунка. Натуральні харчові барвники.

Цікаво  Зубні пасти: чи існує ідеальний продукт для догляду за порожниною рота

У синьому

Корисними для отримання будуть ягоди синього та граната. Достатньо зварити їх з невеликою кількістю цукру, потовкти й залишити на кілька хвилин. Після проціджування барвник готовий, а надлишки можна зі смаком вживати. Це один із найбагатших джерел антоціанів, крім того, чорниця благотворно впливає на очі, кишківник, судини, знижує рівень холестерину. Інший спосіб – використовувати нашатковану червонокачанну капусту. Усього 5 хвилин варіння та фарба готова. Натуральні харчові барвники. Цікавих ефектів можна досягти, використовуючи квітки кліторії – при варінні вони набувають красивого блакитного кольору. Якщо ми додамо трохи лимонного соку, то отримаємо фіолетовий колір, а велика доза такого сука надасть яскраво-рожевого кольору. Кліторія сама собою чудово діє, наприклад, на нервову систему.

Цікаво  Докучливі паразити: блохи, кліщі та вушні кліщі у котів

Харчові барвники

У зеленому

Залежно від виду страв можна зробити ставку на зелений чай або шпинат. До солодких страв більше підходить чайний настій, а до пікантних страв (млинці, макарони) – відвар подрібненого, звареного та віджитого листя шпинату.

У Чорному

Чорні барвники іноді потрібні в кондитерських виробах. Чорний колір забезпечить міцний настій кави (залежно від екстракту колір може бути також коричневим або темно-коричневим) або активоване вугілля, змішане з гарячою водою, яке можна придбати в аптеці. В останньому випадку страва набуде дезінтоксикаційних властивостей.

Чайна веселка

Чай і настої трав’яного чаю рідко використовують як барвник. Жаль, адже вони здатні надати цілу гаму кольорів. Чорний чай фарбується в різні відтінки коричневого кольору, чай каркаде «викликає в уяві» фіолетовий колір, малиновий – що може здивувати – сірий, а популярний ладанник – світло-жовтий.

Натуральні харчові барвники
Натуральні харчові барвники

Смачного!

Прокрутка до верху