Головна сторінка >> Як розширити раціон немовля?
Як розширити раціон немовля?

Як розширити раціон немовля?

Як розширити раціон немовля – знання потреб вашої дитини в харчуванні може бути ключем до її здоров’я. Правильно вигодовувана дитина характеризується відносно постійним збільшенням маси тіла і довжини тіла, бадьорий і рухливий, добре спить. Правильний підхід до харчування під час вагітності та можливість вигодовування молоком матері роблять так зване метаболічне програмування. Це своєрідний щит від хвороб 21 століття, що стрімко зростають.

Дієта маленької людини

Фахівці сходяться на думці, що молоко – найцінніша їжа для дітей віком до 6 місяців. Воно задовольняє всі потреби організму, необхідних розвитку. Потім його стає недостатньо і розвиток дитячого організму вимагає прикорму, який вводиться до раціону в тому числі для забезпечення додаткової енергії, білком, залізом, цинком, жиророзчинними вітамінами (A, D, E) та мікроелементами, а також для підготовки дитини до більш різноманітного харчування у пізнішому віці.

Коли розпочати?

Останні рекомендації наголошують на важливості заохочення цікавості вашої дитини до їжі. Даремно шукати докладні рекомендації щодо конкретних груп продуктів та термінів їх включення до харчування. Діє основне правило: не раніше 5-місячного віку і пізніше початку 7-місячного віку дитини слід годувати іншою їжею, крім молока. Інтенсивний розвиток дитини, вміння сидіти з опорою, контролювати рухи голови і їсти з ложки привертають немовля до розширення свого раціону.

Основа перших розширених приймань їжі

Основою, як і раніше, має бути молоко, яке починають супроводжувати овочі, потім фрукти, при цьому особлива увага приділяється черговості овочів для вироблення правильних смакових патернів. Потім з’являються крупи.

Як розширити раціон немовля?

Коли вводити в раціон м’ясо, рибу та яйця?

Страви, що добре переносяться з овочів, злаків і фруктів дають зелене світло рухатися далі. М’ясо, особливо птицю, баранину, яловичину та кролика слід готувати та подавати з овочами. Те саме і з рибою. Яйця є джерелом вітамінів, мінералів й корисного білка, мають бути добре приготовані до 12-місячного віку. Не має значення, що на першому місці. Важливо звертати увагу на кількість та якість нових продуктів, що з’являються на столі. Контроль допомагає вчасно виявляти алергенні продукти.

Важливою інформацією є частота годівлі, розмір порцій та здатність реагувати на почуття голоду. Це так зване відповідне годування. Це створює своєрідний зв’язок між дитиною та дорослою і дозволяє не перегодовувати. Доповнюючи раціон, слід не відмовлятися від грудного вигодовування, а подбати про правильні пропорції у наступні місяці життя дитини.

Чи має значення сталість приймання їжі?

Так. До 6 місяців удосконалюється смоктальна ковтальний рефлекс, а до 7 років практикується вміння перемелювати їжу язиком. Після цього малюк починає добре справлятися з м’якими, подрібненими й протертими продуктами.

Як розширити раціон немовля
Як розширити раціон немовля

Важливі поради

  1. Варто доповнити вітамінами D і K та кислотами Омега-3.
  2. Арахіс слід додавати у вигляді арахісової пасти у невеликій кількості.
  3. Веганські та вегетаріанські дієти мають бути узгоджені з дієтологом.
  4. Їжу не можна солити, підсолоджувати чи смажити.
  5. Мед через небезпеку отруєння заборонено.

Міцного здоров’я!

Прокрутка до верху