Головна сторінка >> Фтор – корисний чи шкідливий?
Фтор - корисний чи шкідливий

Фтор – корисний чи шкідливий?

Фтор – корисний чи шкідливий? Це елемент, що зустрічається в природі на землі, тому буде резонно сказати, що він тут для чогось потрібний природі. Як завжди у випадку спірних тем, ключ лежить у кількості та розумному використанні.

Поганий фтор

Існує безліч досліджень, однозначно доводять, що фторид може бути й шкідливий при інтенсивному вживанні протягом тривалого часу у великих кількостях. Дослідження фтору не є областю останніх років, більш ранні дослідження, проведені Японською стоматологічною академією у 80-х роках, довели, що він надає несприятливий вплив на колагенові волокна. Поточні дослідження Гарвардського інституту 2013 року чи численні дослідження, проведені Медичним університетом Щецина, доводять, що вона може спричинити велику кількість хвороб, які ми зазвичай вважаємо цивілізацією; ниркова недостатність, запально-некротичні зміни у печінці, цукровий діабет та порушення секреції тиреоїдних гормонів, а також зміни у корі головного мозку. Зараз наукова спільнота розглядає фторид як нейротоксин поряд з ртуттю, свинцем та миш’яком.

Цікаво  Ідеї закусок для вечірок - дуже просто та смачно!

Хороший фтор

Як це не парадоксально, окрім безлічі наукових доказів шкідливого впливу фтору, у нас є й позитивні. Стоматологія особливо цінує цей елемент за ефективну підтримку боротьби з карієсом. Дослідники з Дубліна перевірили, які заходи профілактики карієсу мають найменші побічні ефекти і є найкориснішими для нас та навколишнього середовища. Виявилося, що розумне фторування води було кращим рішенням, яке виявилося кращим з усіх боків, ніж фторвмісні лаки та програми фторування зубів, що діють у школах. Важко заперечувати, що фтор має найбільшу заслугу у боротьбі з карієсом, де він був дуже ефективним протягом десятиліть.

Цікаво  Ми без розуму від здорового харчування?

Фтор – корисний чи шкідливий

Використовувати переваги фтору чи обмежити його використання?

Важлива кількість введеного в організм фтору та усвідомлення того, що аптечна зубна паста, яка використовується протягом кількох місяців, нас не вб’є, а неадекватна, токсична система дієта має гарні шанси це зробити. Зелений чай, вважається одним з найкорисніших чаїв у світі, є багатим джерелом фтору. Так само як і найулюбленіша та рекомендована фахівцями зі здорового харчування – середньомінералізована вода. Безперечно, професійні стоматологічні процедури з використанням фтору слід рекомендувати при проблемах із зубами. Однак потрібно знати, що, наприклад, карієс розвивається також, а може бути, в основному, завдяки неправильному харчуванню, багатому на цукор.

Цікаво  Незвияайні суперфуди - корисні властивості!

Як знайти золоту середину?

Подивімось на ваш спосіб життя, дієту та проблеми зі здоров’ям. Якщо ми щодня п’ємо зелений чай та бутельований мінеральну воду, відмовмось від продуктів, що містять високі дози фтору.

Зараз ринок пропонує нам широкий асортимент засобів гігієни ротової порожнини, повністю натуральних і не містять цього елемента. Найбільшу увагу слід приділяти дітям, найбільш чутливим до високих доз фтору.

Фтор - корисний чи шкідливий

Також варто свідоміше планувати своє меню, приділяючи особливу увагу продуктам, що містять підвищену кількість фтору. Морська риба, волоські горіхи та зелений чай містять найбільше природного фтору.

Міцьного здоров’я!

ukraina.net.ua - каталог сайтов Украины