Головна сторінка >> Незвичайні суперфуди – корисні властивості!
Незвияайні суперфуди

Незвичайні суперфуди – корисні властивості!

Незвичайні суперфуди. Здорове харчування зараз у моді. Виробники харчових продуктів та харчових добавок наповнюють нас інформацією про те, що варто їсти й що нас отруює. Останнім часом з’явилося словосполучення “суперфуди”, яке є визначенням кращої дієтичної альтернативи. Це правда?

Суперфуди – це термін, придуманий маркетологами для гарної назви необробленої їжі натурального походження, багатої на поживні речовини, корисною для організму людини. Вони покликані захищати організм від ожиріння, гіпертонії, діабету, запобігати атеросклерозу, остеопорозу, раку, продовжувати й покращувати якість життя. Незвияайні суперфуди

Суперфуди у вас під рукою

Для більшості з нас суперфуди – це екзотичні продукти. Деякі з них справді у нас під рукою. Вам не потрібно мати великий гаманець, щоб інвестувати у своє здоров’я. Нижче ми розглянемо найпопулярніші суперфуди.

Молодий зелений ячмінь

Завдяки багатству антиоксидантів ця рослина має визначні протиракові властивості. Крім того, ми знайдемо багато вітамінів (С, B, Е) й мікроелементів (кальцій, магній, залізо, цинк). Крім того, він прискорює обмін речовин і багатий на клітковину.

Зміст

Цікаво  Як вибрати кавомашину?

Незвичайні суперфуди

Ягоди асаї та годжі

Крім великої кількості вітамінів й мінералів, ці екзотичні фрукти містять кілька унікальних речовин, таких як зеаксантин та комплекс полісахаридів ЛПС. Перший запобігає дегенерації жовтої плями й захищає зір. Другий – сильний антиоксидант, який стимулює імунну систему, знижує рівень тригліцеридів й поганого холестерину, стабілізує рівень цукру у крові.

Насіння чіа

Їх найбільш цінною діючою речовиною є одна з незамінних ненасичених жирних кислот (НЖК) – альфа ліноленова кислота. Має протизапальні властивості й піклується про хороший стан шкіри, тому рекомендується людям з атопією та псоріазом. Крім того, вони відіграють важливу роль у профілактиці раку, серцевих захворювань та діабету. Незвияайні суперфуди

Чищення

Регулярно випитий настій ладанника виводить вільні радикали, має протизапальні властивості й стимулює імунну систему. Восени та взимку для захисту від інфекції рекомендується вживати близько 3 чайок на день. Алергікам також слід задуматися про очищення в піковий сезон пилку, оскільки воно пригнічує секрецію гістаміну.

Вівсянка

Високий вміст білка, складних вуглеводів, клітковини, заліза, фосфору, марганцю та вітамінів групи B робить цей продукт справжнім суперфудом. Овес запобігає серцево судинним захворюванням та стабілізує рівень холестерину. У китайській медицині здавна використовується для зміцнення імунітету та життєвого тонусу.

Цікаво  Докучливі паразити: блохи, кліщі та вушні кліщі у котів

Морква

Це 1 з найбагатших джерел бета каротину. Бета каротин має сильну антирадикальну дію, зміцнює імунну систему й забезпечує захист від дегенерації жовтої плями та розвитку катаракти. Морква також покращує стан шкіри, нігтів чи волосся, і її називають «північним женьшенем». Незвияайні суперфуди

Суперфуди

Бджолиний пилок

Недарма його називають чудовою поживною речовиною, адже в ній міститься понад 250 цінних речовин, зокрема багато білка, клітковини, незамінних жирних кислот та вітамінів. Фахівці рекомендують його зміцнення імунітету. Він також підвищує фізичну та розумову працездатність та допомагає боротися зі стресом.

Насіння та лляна олія

Завдяки високому вмісту незамінних жирних кислот (переважно альфа ліноленової кислоти) лляне насіння та лляна олія запобігають хворобам серця, діабету, забезпечують належний рівень ліпідів у крові. Вони є багатим джерелом вітаміну Е, що називається вітаміном молодості. Льон заспокоює захворювання шлунково кишкового тракту й лікує запори.

Цікаво  Що їсти, коли… не хочеться їсти? Корисні поради!

Кале

Ця рослина – справжня скарбниця корисних речовин: білка, клітковини, заліза, кальцію, магнію, фосфору, цинку. Цінується за сильні антиоксидантні властивості, за які відповідають сульфорафан, лютеїн та хлорофіл. Він добре працює у сирому вигляді або у вигляді соку – одна склянка задовольнить 90% потреби у вітаміні С, 500% у вітаміні К та 100% у вітаміні А. Незвияайні суперфуди

Цибуля та часник

Обидва овочі заслуговують на те, щоб їх називали королем і королевою суперпродуктів. Адже часник — природний антибіотик, що знижує ризик зараження, має антикоагулянтні властивості, знижує артеріальний тиск, що знижує ймовірність онкологічних захворювань. Ані йому не поступається цибуля, багата антиоксидантами, вітаміном С, фунгіцидними та бактерицидними речовинами. Крім того, він піклується про правильний рівень холестерину та тестостерону у чоловіків.

Не можна перерахувати всі хіти кухні. Також варто згадати буряки, волоські горіхи, мед, журавлину, чорницю, петрушку, пшоно, полбу, гарбуз, чорну смородину, і це далеко не кінець списку.

Незвичайні суперфуди
Незвичайні суперфуди

Смачного!

Прокрутка до верху