Головна сторінка >> Вітаміни – чому вони важливі для нашого організму?
Вітаміни - чому вони важливі

Вітаміни – чому вони важливі для нашого організму?

Вітаміни – органічні сполуки, що зумовлюють та покращують перебіг обмінних процесів в організмі. Казімєж Функ був першовідкривачем першого вітаміну – B1. Більшість вітамінів має надходити в організм із їжею. Виняток становить вітамін D3, який виробляється у шкірі людини за участю сонячного світла. Жиророзчинні вітаміни можуть накопичуватися в організмі, тоді як водорозчинні вітаміни використовуються постійно.

Роль вітамінів в організмі

Вони відповідають за правильний зір, розвиток кісток, підвищення імунітету, кровотік та психіку. Вітаміни групи B переважно відповідають за функціонування системи кровообігу. Вітамін В12 допоможе кровотворні процеси, що відбуваються в кістковому мозку. Вітамін В6 необхідного виробництва еритроцитів, імуноглобулінів і порфиринов. Вітамін В2 бере безпосередню участь у синтезі гемоглобіну, завдяки якому відбувається транспортування кисню в крові. Вітаміни Е і К регулюють згортання крові. Вітаміни В1, В2, В3 й В5 беруть участь у виробництві енергії, яку організм черпає у процесі дихання у клітинах. Вітаміни також відповідають за здоров’я кісток. Активність кісткової тканини стимулюється вітамінам А, а також вітаміни D3 та K2 відповідають за метаболізм кальцію. Засвоєння кальцію необхідне міцних кісток.

Цікаво  Зігріваючі чаї для осінніх та зимових вечорів!

Дефіцит вітамінів може призвести до серйозних захворювань та порушень у роботі організму.

До найнебезпечніших наслідків авітамінозу ставляться:

  • Анемія – нестача вітаміну. В11 та В12,
  • кісткова дистрофія – рахіт та остеомаляція, при дефіциті вітаміну. Д,
  • проблема зі зсідання крові – дефіцит вітамінів К,
  • захворювання очей із дефіцитом вітаміну. А
  • дерматози, запалення, пелагра, себорея – дефіцит вітамінів. В2, В3, В6, В7,
  • порушення фертильності – вітаміну. Е,
  • хвороба бері бері – дефіцит вітаміну. Б1.
  • психічні розлади, порушення концентрації уваги, депресія та безсоння, серед іншого при дефіциті вітамінів. В6 та В12.

Які продукти шукатимуть вітаміни?

Вітамін В3, що підтримує шкіру в хорошому стані, покращує кровотік у судинах і бере участь у синтезі статевих гормонів, міститься в горіхах, пшеничних висівках, печінці, жирній рибі або птиці. Вітамін В2 (рибофлавін) міститься в грибах, бобових, яйцях, печінці, м’ясі, молоці й жирній рибі. Вітамін А для запобігання Курячій сліпоті та впливу на роботу щитоподібної залози та імунітет можна знайти в продуктах тваринного походження (у вигляді ретинолу) та в продуктах рослинного походження. Його джерелами є яєчні жовтки, печінка, незбиране молоко та продукти його перероблювання, жирна риба та червоні овочі та фрукти.

Цікаво  Три ідеї ситних сніданків для дітей та дорослих!

Вітамін В6 міститься в злаках, горіхах, бананах, рибі й молоці. Фолієва кислота, тобто вітамін В9, що відповідає за здоров’я плода, міститься у великій кількості в яйцях, броколі, паростках, шпинаті й дріжджі. Джерелом вітаміну С – сильного антиоксиданту є: полуниця, плоди шипшини, чорна смородина, перець, шпинат, соління та цитрусові. Вітамін Е, що відповідає за пружність шкіри та правильне функціонування репродуктивної системи, міститься в мигдалі, рослинних оліях холодного віджиму, горіхах, капусті та вершковому маслі.

Цікаво  Ідеї закусок для вечірок - дуже просто та смачно!

Вітаміни

Основними джерелами вітаміну D є риба, риб’ячий жир, молоко й молочні продукти. Вітамін К міститься в зелених листових овочах, цвітній капусті та помідорах. Вітамін В5, що впливає на зростання волосся, роботу гормонів і бере участь у виробленні антитіл, міститься в основному в печінці, червоному м’ясі, яйцях, рибі й горіхах. Запаси вітаміну В12 накопичуються в печінці, і люди, які дотримуються рослинної дієти і люди з порушеннями всмоктування в кишківник схильні до ризику його дефіциту. Його джерелами є печінка, молоко, яєчні жовтки,

Слово «віта» у перекладі з латині означає життя, що якнайкраще показує роль вітамінів у нашому організмі. Це правда, що зазвичай вони потрібні нам у невеликих кількостях, але вони забезпечують правильне функціонування нашого організму. Вони виконують важливу функцію, що регулює, тому варто знати, в яких продуктах ми можемо їх шукати.

Вітаміни - чому вони важливі
Вітаміни – чому вони важливі для нашого організму?

Міцного здоров’я!

ukraina.net.ua - каталог сайтов Украины