Мариновані помідори з насінням гірчиці на зиму. Нещодавно засолювання в банках вважалося чи не основним способом збереження врожаю томатів у холоді. Зараз особливої потреби в такій заготівлі, принаймні, у «промислових» масштабах немає, оскільки існують домашні морозильні камери, а купити свіжі овочі восени та взимку не є проблемою. Тим часом багато господинь досі не піддаються консервуванню і готують мариновані помідори за традицією просто тому, що вони смачні – до смаженої картоплі або пюре важко підібрати кращу закуску.
Якщо ви вперше вирішили закрити баночку маринованих помідорів, пропоную почати з простого розсолу з оцтом і насінням гірчиці. У цьому рецепті не передбачена стерилізація – ще один плюс для господарок-початківців. Помідори розкладаються по банках та кип’яченій воді, щоб вони рівномірно прогрілися, потім із цієї води робиться маринад, і помідори заливаються. Цей спосіб консервування називається «подвійною заливкою»; він підходить не тільки для засолювання помідорів, а й інших овочів, а також для заготівлі ягід або компотів.
Мариновані помідори з насінням гірчиці, попри невелику кількість спецій, виходять саме такими ж гострими, пряними та ароматними. За бажанням у баночки з гірчицею можна покласти кріп, гілочку петрушки або селери, листок або шматочок кореня хрону. Також не зайвим буде солодкий перець, морква, цибуля чи часник. Помідори можна закривати за цим рецептом невеликими порціями – у літрові банки чи трилітрову тару – тоді кількість інгредієнтів доводиться збільшувати втричі.
Складові:
- дрібні помідори: 500-700 г.
- лавровий лист – 2 шт.
- насіння гірчиці (насіння) 1 ч. л (без верху);
- запашний перець: 5-7 шт.;
- вода: один л;
- сіль кухонна (без добавок): 3 чайні ложки;
- цукровий пісок: 2,5 ст. л
- столовий оцет (9%): 100 мл.
Мариновані помідори з насінням гірчиці
1. Сортувати помідори: плоди з пошкодженнями та плямами у догляді не потрібні, вони можуть активувати процес бродіння та банка вибухне. Вибрані помідори добре вимийте. Для консервування помідори краще вибирати дрібні (чері або помідори сливо видної форми) – більше поміститься. Кожен помідор можна проткнути зубочисткою в кількох місцях. Це запобігатиме розтріскуванню шкірки при заливці помідорів гарячою рідиною і сприятиме швидкому проникненню маринаду в плід. Запашний перець й лавровий лист промити окропом.
2. Ретельно вимийте банки зсередини та зовні з харчовою содою або миючим засобом, обдайте окропом. За бажання стерилізуйте їх гарячою парою або запікайте в духовці. Я не стерилізую банки перед розкладкою помідорів, достатньо закип’ятити маринад для стерилізації. Але якщо є час та бажання, можна стерилізувати. На дно банок покладіть ароматні цілі горошини перцю та гірчиці.
3. Акуратно покладіть помідори, намагаючись не залишаючи порожнього місця, але й не збиваючи помідори. Великі плоди намагайтеся розташовувати внизу, а ближче до шийки – кладіть дрібні помідори.
4. У простір між помідорами й стінками банки покладіть лавровий лист.
5. Закип’ятіть потрібну кількість води для маринаду. У середньому на 1 кг помідорів йде 1 л розсільного листя. Налийте в банки окріп, намагаючись не потрапити на стіни, тому що від різкого нагріву скло може розбитися. Накрийте помідори чистими кришками, не перекручуючи їх. Залиште на 15-20 хвилин. В ідеалі вода повинна охолонути до кімнатної температури – тоді помідори добре прогріються усередині і продукт не забродить при зберіганні.
6. Акуратно влийте в каструлю воду, що охолола. Якщо в маринад потрапило трохи спецій, то нічого страшного. Додайте у воду сіль і цукор і влийте оцет у банки. Довести маринад до кипіння та потримати на вогні 2-3 хвилини.
Рецепт на зиму
7. Розливаємо маринад банками з томатами й накриваємо їх чистими сухими кришками. Можна використовувати кришки, що загвинчуються, або класичні кришки. Закриту консервацію перевернути, якщо немає течі, залишити банки в такому положенні на 30 хвилин, укутавши їх теплою ковдрою. Потім можна забрати заготовлення і дати їй охолонути.
8. Повністю остиглі банки прибрати в підвал або інше приміщення, де сухо, прохолодно та темно. Мариновані помідори з гірчицею можна зберігати до зими та при кімнатній температурі. Головне, не допускати нагрівання та попадання прямих сонячних променів.
9. Такі томати стоять добре та довго – хоч кілька сезонів.
10. Насолоджуватися пікантними ароматними томатами можна вже через 1-2 місяці після збирання врожаю.
11. Відкриваємо раніше – помідори будуть малосолоні, але теж дуже смачні.