Головна сторінка >> Малиновий сік на зиму – супер смачний сік на зиму!
Малиновий сік на зиму

Малиновий сік на зиму – супер смачний сік на зиму!

Малиновий сік на зиму – смачна та корисна ідея для свіжої чи замороженої малини. Рецепт дуже простий, а малиновий сік готується дуже швидко.

– всього 3 інгредієнти

– супер смачний сік на зиму

– докладний покроковий рецепт

  • Час приготування: 20 хвилин
  • Загальний час приготування: 10 хвилин
  • Кількість порцій: близько 750 мл соку
  • Калорійність: 28 калорій у 10 мл соку
  • Дієта: безглютенова, веганська, вегетаріанська

Складові:

  • один кілограм свіжої малини
  • 400 г цукру – білого або тростинного
  • 1 лимон – свіжий сік

Малиновий сік на зиму

Малиновий сік на зиму 1
Малиновий сік на зиму 2

Рецепт

Почніть з вибору стиглих та непошкоджених ягід малини. Мій рецепт заснований на малині вагою: 1 кілограм. Ви можете піти далі й подвоїти чи навіть потроїти кількість фруктів. Але пам’ятайте, що тоді вам потрібно підготувати більше баночок, а також цукор та лимонний сік.

Акуратно промийте свіжу малину під холодною проточною водою. Якщо у вас є заморожена малина, просто дістаньте її з морозильної камери та помістіть у каструлю, щоб вона розморозилася природним шляхом.

Малиновий сік на зиму 3

У каструлю з малиною насипте 400 г звичайного цукру (порошкового, дрібного або навіть рафінаду). Білий цукор можна перетворити на тростинний цукор. Можна малину змішати з цукром і залишити на 2-3 години, щоб малина дала якнайбільше соку, а цукор хоча б частково розчинився.

Цікаво  Маринований часник: супер простий рецепт!

Таким чином, ви скоротите час, необхідний для розігріву та приготування соку з малини. Ви також можете злегка розім’яти малину та цукор дерев’яною ложкою, щоб вийшла паста з малини та цукру. Вам не потрібно чекати, доки фрукт сам випустить сік.

Малиновий сік на зиму 4

Поставте каструлю з малиною та цукром на плиту і встановіть її трохи нижче за середню потужність конфорки. Перемішайте дерев’яною ложкою. Між закипанням та вимкненням має пройти не більше 10 хвилин. За цей час цукор повинен повністю розчинитись, а фрукти повинні випустити весь сік.

Перелийте весь вміст каструлі в іншу каструлю через велике і щільне сито. Сито має бути досить товстим, щоб насіння малини не висипалося назовні. М’якуш зі шкірками й насінням натерти дуже ретельно, щоб весь густий сік стікав у новий горщик. Насамкінець рекомендую викласти м’якуш у складену вдвічі та чисту марлю та віджати залишок густого соку. Тепер налийте сік одного соковитого лимона у каструлю з малиновим соком.

Цікаво  Мариновані кабачки - простий покроковий рецепт на зиму!

Рецепт

Порада: Не викидайте м’якуш від шкірки та насіння. Ви можете використовувати його декількома способами. Для приготування компоту із залишків малинового соку прокип’ятіть з літром води, а потім процідіть компот із використаної шкірки та кісточок. Додайте в компот дві столові ложки лимонного соку і, можливо, свіже листя м’яти. Якщо ви любите малиновий напій, налийте в посуд з м’якушем літр вашої улюбленої бутельованої води, а потім процідіть рідину з використаної шкірки та кісточок. Додайте в напій дві столові ложки лимонного соку. Ви також можете додати кубики льоду, часточки цитрусових та листя м’яти. Якщо в посуд з м’якушем налити пів склянки кип’яченої, але холодної води, а потім процідити рідину із використаної шкірки та насіння, то можна додати цей сік у горілку з льодом.

Малиновий сік на зиму 5

Я приготував три чисті банки приблизно по 250 мл кожна. Ідеально підійдуть ще гарячі банки (наприклад, взяті прямо з духовки /температура не вище 110 градусів/або з каструлі з окропом). Також можна використати банки різної місткості. Важливо, щоб вони мали загальний обсяг близько 750 мл. Банки повинні бути ідеально чистими і бажано охолодженими окропом. Так само і кришки. Використовуйте лише непошкоджені банки та кришки.

Цікаво  Огірки з каррі на зиму - простий рецепт з фото!

Весь злитий малиновий сік ще раз прокип’ятити з лимонним соком, потім ще киплячи, розлити по підготовлених банках і відразу ж закрити. Залиште не менше одного сантиметра вільного місця. Переверніть банки нагору дном і залиште на 10 хвилин. Банки можна накрити рушником (щоб вони повільніше остигали).

Через 10 хвилин поверніть їх у «нормальне» положення і тримайте під рушником до повного остигання. Після остигання всі капелюшки повинні присмоктатися. Пастеризація не потрібна. Однак, якщо потрібно, я надам, як це зробити.

Малиновий сік на зиму 6
Малиновий сік на зиму 7

Банки з домашнім малиновим соком віднесіть у темний і сухий льох або інше затінене та прохолодне місце та зберігайте там хоча б до наступного сезону. Якщо у вас немає льоху, не засмучуйтесь, адже солодкі варення більш «стійкі» до зберігання у тепліших приміщеннях. Тому досить звичайної кухонної шафи.

Домашній малиновий сік можна розбавляти водою або додавати до чаю. Малиновий сік стане чудовим доповненням до солодких оладок, а також до будь-яких тістечок і млинців. Його можна використовувати як доповнення до фруктових десертів у чашках, морозиві або холодних чізкейках.

Смачного!

Прокрутка до верху