Салат з огірків на зиму – один із багатьох способів покласти огірки в банки, коли вони найкращі, найкорисніші та найдешевші. Салат з огірків у банках добре підійде до картоплі на зиму.
– лише кілька інгредієнтів
– докладний опис приготування
– рецепт навіть для новачків
- Час приготування: 30 хвилин
- Час витримки огірків у солі: 1 год.
- Час пастеризації: 10 хв
- Кількість порцій: 3 банки по 450 мл
- Калорійність: 88 г в 1 банку огіркового салату
Складові:
- 1,5 кг огірків дрібного або середнього помелу
- 1 столова ложка кам’яної солі – близько 15 г.
- 1 столова ложка простого цукру – близько 10 г
- 3 столові ложки 10% спиртового оцту – приблизно 45 мл
- невеликий пучок кропу – можна не додавати
Салат з огірків на зиму
На 1,5 кг дрібних і середніх солінь у мене пішли три банки місткістю 450 мл кожна.
Калорії були розраховані на основі інгредієнтів, які я використав. Так що це приблизно кількість калорій на основі продуктів, які я використав в рецепті.
Я наполегливо рекомендую вам спочатку прочитати весь рецепт, щоб вивчити його схему та послідовність кроків. Контент містить багато цікавих порад щодо інгредієнтів і їх замінників. Ви можете додати трохи цибулі у кожну банку або не додавати свіжий кріп.
У три баночки місткістю по 450 мл легко поміститься 1,5 кілограма і тих найдрібніших і трохи більших мелених огірків. Якщо ви плануєте покласти в банки більше огірків, кількість інгредієнтів можна подвоїти або потроїти. Тоді підготуйте ще баночки. Огірки мають бути свіжими. Найкращі огірки збирають того ж дня.
Обидва кінці мають бути твердими, а огірки твердими, без знебарвлення чи пошкоджень. Уникайте перерослих огірків, які є більшими й зазвичай темнішого кольору. Ці ширші огірки вже мають велике насіння і просто будуть не такими смачними й привабливими, як молоді.
Тому дуже ретельно промийте огірки під холодною проточною водою, а потім відріжте обидва кінці (зовсім небагато). Тонко очистить кожен шматочок. Не потрібно намагатись очистити їх дуже обережно. Кожен огірок нарізається тонкими скибочками або натирається на великій сітці.
Рецепт
Порада: Для нарізки огірків часточками можна використовувати мандоліну або м’ясорубку зі спеціальною насадкою для нарізки овочів.
У нарізані огірки кладемо одну ложку солі (я для зручності кладу їх у велику каструлю). Для мене сіль важила близько 15 грамів. Додайте ложку цукру. Я дав трохи дрібного цукру і ложка цукру важила 10 грамів. Потім додайте ще три столові ложки 10-відсоткового спиртового оцту, що становить приблизно 45 мл оцту. Змішайте всі разом дуже ретельно.
Порада: я знаю, що деякі люди бояться додавати в огірки оцет, не кажучи вже про спиртний оцет. Однак я завжди так роблю й огірки мають ідеально збалансований смак. Кількість оцту, що я даю, невелика, і я ніколи не даю менше. Не рекомендую замінювати його вином чи яблучним оцтом. Щодо рівня ложки цукру, то я його теж ніколи не опускаю, і це символічна кількість.
Змішавши огірки з оцтом, цукром і сіллю, відставляю каструлю на годину, щоб огірки відпустили воду та всі інгредієнти гарно з’єдналися. Додаю в каструлю жменю свіжо зрізаного кропу. Це буде невеликий пучок кропу. Ще раз все дуже ретельно перемішую. Усі інгредієнти для огіркового салату у моїх баночках важили близько 1350 грамів.
Рецепт
Порада: кріп не обов’язковий, його можна не додавати. Мені дуже подобається таке поєднання огірків та кропу в салаті з огірків на зиму. Замість кропу або зовсім додатково можна ще на цьому етапі додати трохи цибулі (або раніше разом з огірками). Все, що вам потрібно, це крихітна середньо нарізана цибулина вагою близько 60 грамів. Втім, сам я цибулю в такий салат з огірків не додаю.
Підготуйте три банки по 450 мл або інші банки. Загалом вони повинні мати місткість приблизно 1350 мл. Банки повинні бути ідеально чистими й в ідеалі ошпареними окропом. Так само і кришки. Використовуйте лише непошкоджені банки і кришки.
Починайте заповнювати банки огірковим салатом. Намагайтеся класти в банки однакову кількість овочів та рідини. Навіть набиваємо огірки в банки, щоб не було бульбашок повітря. Наприкінці полийте залишками солоної води, що зібралася на дні горщика. Однак не забудьте залишити близько 1-2 см вільного місця у верхній частині банок.
Не поспішайте закрити банки. Зачекайте, поки огірки з водою заповнять усі порожні місця у банках. Ви навіть можете проколоти вміст кожної банки дерев’яною шпажкою, щоб позбутися дрібніших бульбашок. Тільки такі підготовлені банки можна щільно закручувати.
На фото нижче банки з огірковим салатом на зиму до пастеризаціїії.
Салат з огірків на зиму
Щоб можна було поставити банки з огірковим салатом у льох, їх слід піддати нетривалій пастеризації. На дно широкого горщика покладіть бавовняну тканину. Поставте банки поруч один з одним. Налийте воду максимум на 3/5 висоти банок. Встановіть пальник на середню потужність й доведіть воду до кипіння. Зменште потужність до мінімуму і пастеризуйте банки приблизно 10-12 хв.
Вийнявши баночки з горщика, їх можна додатково накрити рушником, щоб аромат остигнув. Якщо кришка, як і раніше, не присмоктується, значить, вона несправна і банку потрібно поставити в холодильник. Їжте цей салат з огірків регулярно. Буває, що після приміщення банок у холодильник виявляється, що при натисканні на кришку вона не деформується і банку можна поставити назад у льох.
Порада: банки можна пастеризувати в духовці. Помістіть добре закриті банки в холодну духовку, потім почніть нагрівати духовку до 110 градусів. Не ставте температуру вище, щоб не пошкодити гумку у шапочках. Вставте банки на 10-12 хвилин після того, як духовка нагріється до потрібної температури.
Зберігайте банки у прохолодному та темному місці. Найкраще підійде льох, де температура не перевищує 15 градусів, але підійде і затінене і сухе приміщення, де температура 19 градусів. Однак на вигляд і смак він не буде ідентичним тому, що приготований зі свіжих огірків. Огірки на зиму матимуть блідий колір і будуть ніжнішими.
Після вирівнювання огірків рекомендую злити зайву солону воду, а потім додати до огірків вершки або йогурт. Якщо необхідно, також додайте трохи солі та перцю.