Салат на зиму – чудова ідея розкласти по банках сезонні овочі, коли вони найсмачніші та корисні. Це добре працює з багатьма вечерями взимку.
– рецепт навіть для початківців
– мультиовочевий салат у банках на зиму
– дуже докладний опис та покрокові фото
- Час приготування: 2 години
- Час витримки овочів у солі: 4 години
- Кількість порцій: 7 банок по 600 мл
- Калорійність: 295 у 1 банку
- Дієта: безглютенова, веганська, вегетаріанська
Основні інгредієнти для салату
- близько 1 кылограма капусти
- 500 г маленьких огірків
- близько 500 г червоного перцю – 2 середніх
- близько 500 г зелених кабачків – наприклад, 2 маленькі
- близько 500 грамів моркви
- 500 грамів цибулі – звичайної або часникової
- 2 столові ложки кам’яної чи звичайної солі – до 40 г
Інгредієнти для маринаду
- 7 столових ложок рослинної олії
- приблизно 3/4 склянки оцту – 190 мл
- менш як 3/4 склянки цукру – 180 г
- 3 склянки води – 750 мл
Зміст
Салат на зиму
На 3 кг овочів у мене пішло 7 баночок по 600 мл.
Мій банковий салат зазвичай складається з капусти, яку я даю найбільше, і огірків, червоного перцю, цибулі та моркви. Загалом це близько 3,5 кг овочів, зважених до очищення. Варто знати, що червоний перець можна легко замінити будь-яким іншим перцем (жовтогарячим, жовтим, білим або зеленим).
Ви можете зменшити кількість моркви на користь огірків чи перцю. Якщо ви любите салати на зиму з огірками, але не любите кабачки, можна взагалі не додавати кабачки та збільшити кількість огірків удвічі.
Ретельно промийте усі овочі під холодною проточною водою. Очистити огірки «грубо» та відрізати у них обидва кінці. Ретельно очистить моркву. Якщо у вас є молоді та м’які кабачки (шкірка відривається при легкому дотику нігтем), просто відріжте обидва кінці й, можливо, виріжте серцевину з м’якого насіння.
Старі кабачки слід очистити, розрізати навпіл та ще навпіл і вирізати все насіннєве гніздо. Натираю ці овочі на великій сітці. Однак, якщо у вас є мандоліна, яка нарізає овочі тонкими скибочками чи спіралями, ви можете використати її.
Очистить цибулю від верхніх, жорстких шарів та відріжте кінчики. Я використовую маленькі цибулини, тому що їх потім приємніше розрізати на тонке пір’я. Вони також смачніші, ніж великі. Тому кожну цибулину я розрізаю навпіл, а потім нарізаю на дуже тонке пір’я. При необхідності злегка нарізаю цибулю, щоб не вийшли надто довгі шматочки цибулі. Перці розрізаю на кілька дрібніших частин і видаляю цілі насіннєві гнізда та білі м’які фрагменти.
Рецепт зимового салату
Гострим ножем наріжте довгі шматочки перцю на дуже тонкі й не дуже довгі смужки. З кілограмового шматка капусти видаляю верхнє листя і, можливо, шматочок локшини. Капусту тонко наріжте гострим ножем. При необхідності шаткую довгі смужки капусти. Якщо у вас є м’ясорубка з насадкою для шатківниці овочів.
Всі нарізані, натерті й нашатковані овочі я складаю в найбільшу каструлю, яка є в мене вдома, і перемішую, а потім всипаю дві не дуже гарячі столові ложки солі (для мене вона кам’яниста, але можна і звичайну). Я дуже ретельно все перемішую руками, а потім міцно вимішую.
Каструлю зі шматочками овочів у солі ставлю в більш прохолодне місце вдома години на чотири. У вільний час я перемішую вміст каструлі, а потім ретельно вимішую, щоб прискорити розчинення солі та виділення води через овочі.
Приблизно через чотири години овочі стануть м’якими й дадуть багато соку. Востаннє все перемішую в каструлі, потім зливаю солоний сік. Можна навіть трохи віджати з нього овочі. Солону воду зливаємо – у рецепті її не використовуємо.
На фото нижче показані овочі після додавання солі.
На фото нижче показані овочі після вичавлювання з них солоної води.
Підготуйте сім баночок по 600 мл кожна або інші баночки. Загалом вони повинні мати місткість близько 4200 мл. Банки повинні бути ідеально чистими та в ідеалі ошпареними окропом. Так само і кришки. Використовуйте лише непошкоджені банки та кришки.
М’які та злегка солоні шматочки розкласти порівну в кожну банку. Не намагайтеся дуже щільно набити овочі в банку, щоб залите миттєво змогло заповнити вільні проміжки між овочами й повністю їх покрити. Заповніть банки на 4/5 їхньої висоти.
Салат на зиму
Приготуйте розсіл. Налийте в каструлю 3 склянки води. Насипте менш як 3/4 склянки дрібного цукру або близько 180 г. Закип’ятити цукрову воду. Перемішуйте, доки весь цукор не розчиниться. Потім додайте 3/4 склянки 10% спиртового оцту і сім столових ложок рослинної олії й знову доведіть до кипіння. Прокип’ятіть маринад не більше двох хвилин, а потім вимкніть.
Перемішуємо розсіл і відразу ж розливаємо по банках. Влийте достатньо розсолу, щоб повністю заповнити простір між шматочками овочів. Однак залиште 1 см вільного місця від краю. Не поспішайте закривати банки, тому що між овочами може бути чимало бульбашок повітря.
Щоб позбавитися їх, рекомендую обережно похитувати банки і навіть вставляти в кілька місць тонку шпажку, щоб розсіл міг дістатися будь-якого вільного місця. Ймовірно, після видалення повітря з банок потрібно буде додати ще трохи рідини, щоб покрити овочі, що виступають. Тільки такі підготовлені банки можна щільно закручувати.
Рецепт зимового салату
Порада №1: У банки можна також налити холодний розсіл. Розсіл не повинен бути гарячим. Однак слід пам’ятати про це при пастеризації, а наповнені прохолодною рідиною банки ставити в каструлю з холодною водою, а потім відраховувати час пастеризації від закипання води в каструлі. При пастеризації в духовці банки потім поміщають у холодну камеру і відраховують час пастеризації з нагріву духовки до заданої температури.
Порада 2: Ви також можете використати другий спосіб заповнення банок салатом. У такому разі в каструлю з відвареними від солоної води овочами спочатку наливають гарячий або остиглий бульйон. Все потрібно добре перемішати. Розкласти мариновані овочі по банках. Не забудьте рівномірно розподілити салат по банках, а рідину, що залишилася, влити в банки так, щоб овочі були повністю нею покриті.
Для того, щоб можна було поставити багатоовочевий салат у льох, його необхідно пастеризувати. На дно широкого горщика покладіть бавовняну тканину. Поставте банки поруч один з одним, але не так, щоб вони стосувалися один одного. Налийте воду максимум на 3/5 висоти банок.
Встановіть пальник на середню потужність та закип’ятіть воду. Зменште потужність до мінімуму та пастеризуйте банки близько 20 хвилин. Якщо ви використовували гарячий розсіл, поставте банки в каструлю з гарячою водою.
Відразу після пастеризації можна перевернути банки догори дном. Таким чином, ви перевірите, що банки щільно закриті. Через 10 хвилин можна перевернути банки й після охолодження винести в прохолодне та затінене приміщення без вологи.
Рецепт зимового салату
Порада: Банки з салатом на зиму теж можна пастеризувати у духовці. Якщо овочі були покриті гарячим розсолом, поставте добре закупорені банки в розігріту до 110 духовку. Не ставте температуру вище, щоб не пошкодити гумки у шапочках. Приблизно 20 хвилин. Після натискання пальцем ковпачок має бути увігнутим – він не повинен деформуватися/відскакувати. Якщо овочевий салат був залитий охолодженим розсолом, поставте його в холодну духовку, а потім увімкніть розігрів духовки до 110 градусів. Час пастеризації відлічуєш від розігріву духовки, а це вже близько 15 хвилин.
Домашній багатоовочевий салат у банках готовий до дегустації не раніше, ніж за тиждень. Найкращим варіантом буде два тижні після того, як це буде зроблено. Це один із найкращих салатів на зиму, який добре поєднується з більшістю обідів. Це відмінно підходить для бутербродів та гамбургерів.
Салат на зиму рекомендую приготувати в розпал сезону з Українських овочів, які ідеально підходять для того, щоб закрити їх у банках у вигляді барвистого салату. Серпень – дуже гарний місяць для таких консервів. Я з великим задоволенням наповнюю льох і комору банками з різними соліннями, огірками, різними вареннями та компотами.
Люблю цей момент, коли взимку готую обід, а коли настав час додавати овочі, то можу вибрати не тільки свіжі овочі, а й домашні мариновані огірки, або мультиовочевий салат з цього рецепту. Пам’ятайте, що саме овочі повинні становити не менше половини тарілки кожного їди.
Ось кілька порад, як стежити за сезонністю овочів розумним, економічним та здоровим способом.
1 – Купуючи овочі, намагайтеся вибирати ті, що надходять із України, а найкраще з безпосередньої близькості від вас. Чим коротше транспортування та зберігання овочів, тим вища якість овочів.
2 – Вибираючи овочі, купуйте ті, які зараз є сезонними. Такі овочі не тільки найсвіжіші, а й найкорисніші та найдешевші.
3 – Щосезонно вибирайте заморожені продукти, консерви, які також можна приготувати самостійно в сезон для овочів.