Головна сторінка >> Варення зі слив – найшвидший рецепт сливового варення!
Варення зі слив

Варення зі слив – найшвидший рецепт сливового варення!

Варення зі слив – найшвидший рецепт сливового варення. Це чудова ідея для чогось солодкого зі сливами на зиму. Його можна додавати не тільки в млинці, а й у пироги чи кашу.

– всього 3 інгредієнти

– швидко готується

– не вимагає пастеризації

  • Час приготування: 10 хвилин
  • Загальний час приготування джему: 25 хвилин
  • Порції: 4 банки по 500 мл.
  • Калорійність: 130 в 100 г.
  • Дієта: безглютенова, веганська, вегетаріанська.

Складові:

  • 2 кг слив
  • 400 г цукру – білого або тростинного
  • 40 г пектину – 4 ложки
  • Варення зі слив
  • Об’єм склянки 250 мл.
  • Банки: 4 штуки по 500 мл.

З цієї кількості інгредієнтів у мене вийшло близько 2000 мл сливового джему. Калорії були розраховані на основі інгредієнтів, які я використав. Так що це приблизно кількість калорій на основі продуктів, які я використав в рецепті. Варення зі сливи готове до вживання відразу після приготування та закриття у банки.

Варення зі слив

У рецепт входять пектини. Їх можна не додавати, проте при такому нетривалому варінні слив з цукром ваше варення вийде рідким. Таке варення (без пектинів) теж можна закрити в банки, але воно підійде переважно для того, щоб поливати їм млинці або пироги.

Дуже рекомендую додавати пектини, тому що вони є натуральними рослинними інгредієнтами (суміш вуглеводів, з яких будуються клітинні стінки багатьох відомих нам рослин). Порошкоподібний пектин тепер можна придбати в канцелярських магазинах та в Інтернеті. Зазвичай це пектини, отримані з яблук та цитрусових.

Цікаво  Полуничний сироп: як приготувати сироп на зиму?
Варення зі слив 1

Варення зі сливами рецепт

Почніть із вибору слив. Пізні сорти будуть ідеальними, але ранні сорти також добре поєднуються з варенням. Сливи вимийте під холодною проточною водою і видаліть кісточки. Я навіть рекомендую покласти сливи у миску з холодною водою та трохи харчової соди (маленька ложка). Промиваючи сливи в легкому розчині, ще раз промийте їх холодною водою і видаліть кісточки й плодоніжки. Розділіть кожну сливу щонайменше на чотири частини. Помістіть підготовлені сливи в каструлю, в якій вони варяться. Виберіть більший горщик із товстим дном.

пецепт 2

Накрийте кришкою. Встановіть конфорку на середню потужність та готуйте сливи не більше п’яти хвилин. У закритому вигляді вони не підгорять і дадуть сік. Через 5 хв зніміть кришку та перемішайте сливи у каструлі. Я рекомендую велику дерев’яну ложку. Зменште потужність конфорки, щоб варення варилося весь час, але не надто сильно. Варити 15 хвилин.

Порада: якщо ви хочете, щоб варення мало однорідну консистенцію, ви можете плавно перемішати його перед додаванням цукру та пектину, наприклад, за допомогою ручного блендера типу жирафа.

Варення зі слив 3

Після цього всипте в каструлю 400 грамів цукру (трохи більше ніж 1,5 склянки) і 40 грамів пектину в порошку, тобто. чотири ложки пектину. Рекомендую наперед змішати цукор з пектином і додати цю суміш в каструлю. Відразу приступайте до замішування сливового варення.

Варити варення ще хвилин п’ять або трохи довше, поки весь цукор повністю не розчиниться. Оскільки сливи досить кислі, додавати в каструлю лимонний сік не потрібно. Однак, якщо у вас дуже солодкі сливи, варто влити сік, вичавлений з невеликого лимона або лайма разом з пектином і цукром. Пектини мають властивість утворити желе в кислому середовищі.

Цікаво  Огірки мариновані на зиму: дуже смачно та просто!

Рецепт

Порада: Щоб оживити смак варення, рекомендую разом із цукром додати пів чайної ложки кориці або насіння, взятого з одного стручка ванілі. Любителям шоколаду рекомендую додати на вибір: 3 столові ложки какао або до 100 г якісного темного шоколаду. Якщо ви додаєте шоколад, варіть його трохи довше. Шоколад має повністю злитися із фруктами.

рецепт 4
Варення зі слив

Я підготував чотири чисті банки місткістю близько 500 мл кожна. Ідеально підійдуть ще гарячі банки (наприклад, взяті прямо з духовки /температура не вище 110 градусів/або з каструлі з окропом). Також можна використати банки різної місткості. Важливо, щоб вони мали загальний обсяг близько 2000 мл. Банки повинні бути ідеально чистими та бажано охолодженими окропом. Так само й кришки. Використовуйте лише непошкоджені банки та кришки.

Розливаємо ще кипляче сливове варення в підготовлені банки (залишаючи близько 1 см вільного місця) і відразу закочуємо. Банки переверніть догори дном. Залишіть їх у такому положенні на 10 хвилин. Можна накрити рушником, щоб вони повільніше остигали.

Через 10 хвилин поверніть їх у «нормальне» положення, але тримайте під рушником до повного остигання. Після остигання всі капелюшки повинні присмоктатися. Пастеризація не потрібна. Однак, якщо потрібно, я надам, як це зробити.

Пастеризація двома способами. Виберіть той, який вам більше підходить:

1. Пастеризація банок у духовці

Помістити добре заткнені банки (гарячі) у горячу духовку. Не ставте температуру вище, щоб не пошкодити гумку у шапочках. Тримайте банки до 15 хвилин. Після натискання пальцем ковпачок має бути увігнутим – він не повинен деформуватися/відскакувати. Якщо ви ставите охолоджені банки в духовку, поставте їх у холодну духовку, а потім почніть нагрівати до 110 градусів. Час пастеризації ви відраховуєте від розігріву духовки, але скорочує пастеризацію до 10-12 хв.

Цікаво  Рецепт варення з полуниці на зиму: смачно та корисно!

2. Пастеризація банок у каструлі з окропом.

На дно широкої каструлі покладіть бавовняну тканину або нову пелюшку. Поставте банки поруч один з одним, але не так, щоб вони стосувалися один до одного. Налийте воду на 3/5 висоти банок. Встановіть пальник на середню потужність й доведіть воду до кипіння. Зменште потужність до мінімуму та пастеризуйте банки приблизно 15 хвилин.

Варення зі слив

Варення зі слив 5
Варення зі слив
Варення зі слив 6
Варення зі слив

Поки варення ще гаряче, воно буде досить пухким, але після повного остигання дуже добре загусне (якщо використовувався пектин).

Банки з домашнім сливовим варенням віднесіть у темний і сухий льох або інше тінисте та прохолодне місце і зберігайте там хоча б до наступного сезону. Якщо якась із баночок не всмокталася, поставте їх назад у холодильник і регулярно використовуйте. Якщо у вас немає льоху, не засмучуйтесь, адже солодкі варення більш «стійкі» до зберігання у тепліших приміщеннях. Тому досить звичайної кухонної шафи.

Варення зі сливи стане прекрасним доповненням до солодких оладок та до будь-яких пирогів та млинців. Його можна використовувати як добавку до гарячого рису та на бутерброди.

Смачного!

Прокрутка до верху