Варення з чорниці – домашнє чорничне варення не тільки дуже смачне, а й дуже просте у приготуванні. Воно добре працює як доповнення до пудингу, манної крупи або каші. Воно ідеально підійде для пирогів та млинців.
– не піддаючи пастеризації
– швидке чорничне варення
– також можна використовувати лісову чорницю або ягоди жимолості
- Час приготування: 20 хвилин
- Час варіння варення мінімальний: 40 хв.
- Кількість порцій: близько 2300 мл варення
- Калорійність: 125 в 100 мл варення
Складові:
- 2 кг чорниці
- 400 г цукру – білого або тростинного
- невеликий лимон або лайм – можна не додавати
- стручок ванілі – можна не додавати
Варення з чорниці
Баночки б/у: 3 штуки по 450 мл та 5 баночок по 180 мл.
З цієї кількості інгредієнтів вийшло приблизно 2300 мл чорничного варення. Чорничне варення готове до вживання відразу після приготування та закриття у банки. Без додаткових пектинів його структура більше нагадує ягоду.
Два кілограми фруктів промийте під холодною проточною водою. Видаліть короткі плодоніжки та ретельно очистить чорницю від іншого сміття. Так само можна приготувати це варення з лісової чорниці. Якщо ви волієте варити менше джему, зменште кількість фруктів, наприклад, до одного кілограма. Потім даєш удвічі менше за цукор, тобто. 200 грамів.
Помістіть очищену чорницю у велику каструлю. Насипте 400 грамів цукру (звичайного або тростинного) в горщик для фруктів. Все перемішати, щоб цукор дійшов до чорниці. Ви можете легко розім’яти їх, тому що ви все одно будете розминати ягоди під час приготування. На цьому етапі я також додаю цілий стручок ванілі, який перед приміщенням в каструлю розрізаю вздовж навпіл (тільки з одного боку) і розкриваю, щоб насіння втекло у варення.
Порада: Ви можете витратити кілька хвилин на ретельніше перемішування всіх фруктів і цукру, а потім відставити каструлю на 20-60 хв. Після цього часу плоди дадуть більше соку. Завдяки цьому ми скорочуємо процес приготування фруктів до мінімуму. Також можна змішати фрукти плавно із цукром. Вийде дуже ніжне варення.
Рецепт
Встановіть конфорку на середню потужність і зачекайте, поки не закипить. Зменште потужність, щоб джем злегка моргнув і перемішайте фрукти. Я люблю варення з великими шматками фруктів і навіть із цілими ягодами чорниці, тому лише зрідка розминаю фрукти ложкою.
Варити варення 35 хв. Потім дістаньте з каструлі стручок ванілі та додайте свіжий сік лимона або лайма. Також на дуже дрібні сіточки натріть цедру вибраного цитрусу. Перемішати й варити ще 2-3 хв.
Порада 1: Якщо ви хочете, щоб ваше чорничне варення готувалося набагато коротше, компактніше і щільніше, ви можете додати в каструлю 20-30 г натурального порошкоподібного пектину (продається в магазинах). Все, що потрібно зробити, це розім’яти фрукти з цукром, а потім варити їх до повного розчинення цукру, але не менше 10 хвилин. Потім ви додаєте пектин, постійно помішуючи варення. Приблизно через 2-3 хвилини варення готове. Я додаю його до солодких вареників або млинців.
Порада 2: Стручок ванілі з варення можна ще раз прокип’ятити з молоком, наприклад, при приготуванні домашнього пудингу. Ви також можете почекати, поки він повністю висохне, і змішати його з цукром (наприклад, у кавомолці). Тоді у вас вийде цукрова пудра ванільна.
Порада №3: У моєму рецепті варення виходить більш рихлим і найближче його можна описати як ягідне желе. Щоб варення з чорниці було густе і щільне, його потрібно варити набагато довше, до трьох годин. Швидший ефект буде досягнутий при використанні цукру або вищезгаданого пектину.
Варення з чорниці
Я приготувала три чисті баночки приблизно по 450 мл та п’ять баночок по 180 мл. Ідеально підійдуть гарячі банки. Також можна використати банки різної місткості. Важливо, щоб вони мали загальний обсяг близько 2300 мл. Банки повинні бути ідеально чистими й бажано охолодженими окропом. Так само і кришки. Використовуйте лише непошкоджені банки і кришки.
Розлийте кипляче чорничне варення в підготовлені банки й відразу ж закачати їх. Залиште приблизно 1 см вільного місця. Переверніть банки нагору дном і залиште на 10 хвилин. Банки також можна накрити рушником, щоб вони повільніше остигали. Через 10 хвилин поверніть у «нормальне» положення, і тримайте під рушником до повного остигання. Пастеризація не потрібна. Однак, якщо потрібно, я надам, як це зробити.
Пастеризація двома способами. Виберіть той, який вам більше підходить:
1. Пастеризація банок у духовці
Помістіть добре закриті банки (гарячі) у розігріту до 110 градусів духовку. Не ставте температуру вище, щоб не пошкодити гумки у шапочках. Після натискання пальцем ковпачок має бути увігнутим – він не повинен деформуватися/відскакувати. Якщо ви ставите охолоджені банки в духовку, поставте у холодну духовку, а потім нагрівайте духовку до 110 градусів. Час пастеризації ви відраховуєте від розігріву духовки, але скорочує пастеризацію до 10-12 хвилин.
2. Пастеризація банок у каструлі з окропом.
На дно широкого горщика покладіть бавовняну тканину . Поставте банки поруч один з одним, але не так, щоб вони стосувалися один одного. Налийте воду максимум на 3/5 висоти банок. Встановіть пальник на середню потужність та доведіть воду до кипіння. Зменште потужність до мінімуму та пастеризуйте банки приблизно 15 хвилин.
Банки з домашнім чорничним варенням віднесіть у темний і сухий льох або інше тінисте та прохолодне місце і зберігайте там хоча б до наступного сезону. Якщо якась із баночок не всмокталася, поставте їх назад у холодильник і регулярно використовуйте.
Якщо у вас немає льоху, не засмучуйтесь, адже солодкі варення більш «стійкі» до зберігання у тепліших приміщеннях. Тому досить звичайної кухонної шафи.
Чорничне варення стане прекрасним доповненням до солодких оладок та до будь-яких пирогів чи млинців. Його можна використовувати як доповнення до фруктових десертів у чашках, морозиві або холодних чизкейків і бутербродах.