Як закрити помідори на зиму – відмінний спосіб насолодитися їх смаком не тільки в свіжому вигляді. Варто закрити їх у банку, щоб потім використати різними способами. Чи знаєте ви, як робити помідори в банках? Які інгредієнти використовувати, щоб підкреслити їх натуральний смак? Як ви можете використовувати їх на своїй кухні? Ми відповідаємо!
Помідори – надзвичайно цінні овочі, які подобаються більшості з нас. Пора, в якій вони панують і однозначно найсмачніша, це літо, але є спосіб продовжити цей час і насолоджуватися їх смаком незалежно від пори року. Дізнайтеся, як самостійно заготовити помідори в банку на зиму.
Крім того, помідори є джерелом харчових волокон , які забезпечують відчуття ситості і допомагають контролювати правильну масу тіла. Варто також додати, що ці овочі забезпечують нас великою дозою мінералів, тобто кальцію, заліза, калію, фосфору та магнію.
Помідори славляться в першу чергу вмістом лікопіну, хімічної сполуки, яка має антиоксидантну дію. Її також називають найсильнішим антиоксидантом з групи каротиноїдів. Цікаво також, що при нашій обробці помідорів цінність лікопіну може зрости до трьох разів! Тому варто дізнатися, що можна зробити з помідорами, щоб тягнутися до них тільки в традиційному, свіжому вигляді. Відкрийте для себе кілька порад і рецептів ароматних помідорів в банках на зиму!
Як закрити помідори на зиму
Помідори в банках можна купити практично в будь-якому магазині, але варто приготувати їх самостійно – на думку багатьох, вони набагато смачніше тих, що продаються в супермаркетах. Ось кілька порад, як самостійно приготувати ароматні помідори в банках.
Інгредієнти:
- 2,5 кг твердих помідорів
- 1,5 кг помідорів для розсолу
- 2 чайні ложки солі для консервації
- 1 чайна ложка цукру
- Жменю листя базиліка
- Орегано
- перець чилі
Виконання:
Помідори залийте окропом, потім залийте холодною водою і зніміть шкірку. Потім нарізаємо їх невеликими шматочками і укладаємо в банки. Не наповнюйте банку до самого верху – залиште близько 3 см вільного простору.
Приступаємо до приготування розсола. Для цього готуємо помідори так само, як на початку рецепта. Змішайте нарізані овочі з перцем чилі , орегано та базиліком і перемішайте. Отриману масу приправляємо сіллю і цукром, потім викладаємо в каструлю і варимо чверть години. Готовий розсіл заливаємо в банки так, щоб покривали всі помідори. Щільно закрити всі банки і пастеризувати.
Помідори в банку з оливками
Інгредієнти:
- 2 кг помідорів
- Стакан чорних оливок
- 6 столових ложок червоного оцту
- 6 зубчиків часнику
- 1 стакан оливкової олії
- 1 чайна ложка чилі
- сіль
- перець
- Петрушка
Виконання:
Помідори обдати окропом, очистити від шкірки й подрібнити разом з часником. Потім змішайте обидва інгредієнта з оливками, подрібненою петрушкою і попередньо приготовленою сумішшю оливкової олії та оцту. Потім приправити за смаком, перемішати та розкласти в ошпарені банки, потім пастеризувати чверть години.
Ароматні помідори в банці “по-індійськи”
Інгредієнти:
- 2 кг помідорів
- 1/2 кг слив
- 6 зубчиків часнику
- 1 столова ложка меленого кмину
- 1 столова ложка меленого коріандру
- 2 см шматочка свіжого імбиру
- Щіпка порошку чилі
- 3 столові ложки нерафінованої кокосової олії
- 1 чайна ложка меленого перцю
- 1 чайна ложка меленої куркуми
- сіль за смаком
- 1/2 склянки яблучного оцту
- цукор (за бажанням)
Виконання:
Підготувати і прокип’ятити 5 банок по 500 мл. Вимиті помідори наріжте кубиками. Потім також ріжемо попередньо очищений імбир і часник і дрібно рубаємо. Зі слив видаліть кісточки і зваріть їх.
В іншій каструлі розтопіть кокосову олію, обсмажте раніше подрібнений часник, імбир і додайте по половині столової ложки кмину і коріандру. Потім додайте нарізані помідори і смажте близько півгодини. Через деякий час додаємо до помідорів сливи без кісточок разом з іншими інгредієнтами з нашого списку.
Поваріть їх деякий час і перемішайте до отримання однорідної консистенції. Останній крок – перекладаємо ароматні помідори в заздалегідь підготовлені банки. Не забудьте налити трохи оливкової олії в банки, перш ніж закручувати їх. Закривши їх, покладіть догори дном й дайте охолонути.
Дивіться також: Помідори на зиму: прості рецепти смачних помідорів!