Сливовий компот на зиму – найкращий і найшвидший спосіб приготувати домашній сливовий компот на зиму. Рецепт гранично простий, а сам компот виходить смачним. Після того, як ви вип’єте компот, я раджу вам з’їсти сливи. Тут нічого не пропаде!
– домашній компот із 4 інгредієнтів
– завжди виходить і не вимагає багато праці
– найпростіший рецепт сливового компоту на зиму
- Час приготування: 30 хвилин
- Час пастеризації: 25 хвилин
- Порції: 4 банки по 900 мл
- Калорійність: 425 в 1 банку компоту
- Дієта: безглютенова, веганська, вегетаріанська
Складові:
- 2 кг слив
- 220 грамів цукру – 12 ст.
- 1600 мл кип’яченої води
Сливовий компот на зиму
Банки: 4 штуки по 900 мл.
Компот з слив для банок дуже потрібний, тому що в кожну банку ми кладемо багато слив. Колір і смак дивні. особливо якщо додати гвоздику або корицю. Однієї баночки вистачає на сім’ю із чотирьох людей. Будь ласка тримайте рецепт!
Рецепт компоту
Почніть із вибору хороших слив для компоту. Ідеально підійде пізня, але насправді підійде будь-який сорт, у якого кісточка легко знімається.
Мій рецепт базується на двох кілограмах слив. Ви можете подвоїти чи навіть потроїти кількість фруктів. Однак пам’ятайте, що тоді вам потрібно підготувати більше баночок.
Сливи вимити під холодною та проточною водою. Я навіть рекомендую покласти сливи у велику миску з холодною водою та трохи харчової соди (маленька ложка). Промиваючи сливи в легкому розчині, ще раз промийте їх холодною водою і видаліть кісточки й плодоніжки.
Також підготуйте чотири чисті банки по 900 мл. Можна використати літрові банки. Банки повинні бути ідеально чистими та бажано ошпарені окропом. Так само і кришки. Використовуйте лише непошкоджені банки та кришки.
У кожну банку покладіть однакову кількість половинок сливи. У кожну банку зі сливами покласти цукор – три ложки. Усього вийде близько 220 грамів цукру. Я використовую звичайнісінький білий цукор, але можна і тростинний.
Порада: Для збагачення смаку компоту, крім цукру і гвоздики, в банки можна також додати шматочок кори або шматочок ванільного стручка. Ви можете також додати більше цукру в банки. Для мене це близько 55 г цукру на банку, але можна сміливо давати до 100 г цукру на банку (4-6 столових ложок). Тоді компот буде набагато солодшим.
У кожну банку налийте кип’ячену воду. Для банки 900 мл ідеально підійшло 400 мл води. Залиште не менше 1 см вільного місця по краях й закрутіть банки.
Банки зі сливовим компотом слід пастеризувати.
Пастеризація двома способами. Виберіть той, який вам більше підходить:
1. Пастеризація банок у духовці
Якщо сливи залили окропом, поставте добре закупорені банки в розігріту до 110 градусів духовку. Не ставте температуру вище, щоб не пошкодити гумки у кришках. Ошпарюйте банки до 25 хвилин. Якщо сливи були вкриті теплою водою, поставте їх в холодну духовку, а потім почніть нагрівати плиту до 110 градусів. Час пастеризації відраховують від розігріву духовки.
2. Пастеризація банок у каструлі з окропом.
На дно широкого горщика покладіть бавовняну тканину. Поставте банки поруч один з одним, але не так, щоб вони торкалися один одного. Налийте воду максимум на 3/5 висоти банок. Встановіть пальник на середню потужність та доведіть воду до кипіння. Зменште потужність до мінімуму та пастеризуйте банки приблизно 25 хвилин.
Якщо навіть після пастеризації в каструлі у вас не закручуються кришки, переверніть банки догори дном і відставте убік мінімум на 10 хвилин. Іноді після пастеризації в духовці кришки не закручуються. Хоча дайте їм час. Буває, що вони закриються самостійно протягом кількох годин, коли температура всередині банку починає падати.
Компот зі слив на зиму може лежати в прохолодному і темному місці цілий рік і навіть довше.
Компот міцний та солодкий. Рекомендую розводити водою у пропорції один до одного. Я не додаю лимонний сік у банки, тому у відкритий і розведений компот завжди рекомендую додавати свіжий сік лимона або лайма. Цей компот набагато смачніший.