Головна сторінка >> Сливовий джем на зиму – простий покроковий рецепт!
Сливовий джем

Сливовий джем на зиму – простий покроковий рецепт!

Сливовий джем на зиму – просте та смачне домашнє варення зі сливи це те, що потрібно зробити. Всупереч уявному, приготувати варення зі сливи дуже просто. Найважливішими є стиглі сливи та якісна каструля.

– простий й перевірений рецепт

– відмінне варення зі сливи на зиму

– багато порад та покрокових фото

  • Час приготування: 1 година
  • Час приготування варення: 5 годин
  • пастеризації: 20 хвилин
  • Кількість порцій: 1280 г = 3 / 370 мл
  • Калорійність: 125 калорій у 100 г варення
  • Дієта: безглютенова, веганська, вегетаріанська

Складові:

2 кг слив

на 1 склянку менше цукру – 200 г (або менше)

2 столові ложки уайт-спіритові оцту (можна не додавати)

Сливовий джем на зиму

На 2 кілограми слив у мене пішли 3 банки по 370 мл.

Для того, щоб приготувати ідеальне сливове варення, дуже важливо вирішити, який спосіб приготування вибрати. Їх справді багато. І я не думаю, що мій єдиний та правильний. Рішення за вами. Одні варять сливи тиждень, інші запікають сливи в духовці.

Сливовий джем 1

Сливовий джем на зиму

Почніть із вибору хороших слив для варення. Пізня буде ідеальною. Найкраще використовувати сливи вже дуже стиглі (навіть зі злегка зморшкуватою шкіркою). Чим менш рідкими будуть сливи, тим краще. У сухіших і зрілих менше води й більше цукру. Вони підрум’янюються швидше, і вам не потрібно буде додавати до них більше цукру.

Мій рецепт базується на двох кілограмах слив. Ви можете піти далі й подвоїти чи навіть потроїти кількість фруктів. Пам’ятайте, однак, що вам потрібен великий горщик. Варення, ймовірно, займе більше часу, щоб зробити.

Цікаво  Аронія чорноплідна - суперсмачний і корисний сік з аронії!

Сливи вимийте під холодною водою і видаліть кісточки.

Сливовий джем, 2

Покладіть сливи без кісточок у каструлю, в якій вони варяться. Найбільша проблема, з якою стикається практично кожен – це пригоряння фруктів при варінні варення. Деякі пишуть, що не можна змішувати вміст каструлі жодного разу. Інші рекомендують перемішувати їх кожні кілька хвилин.

Існують також рецепти, в яких варення вариться кілька днів по кілька годин на день. Дуже часто це закінчується кілька разів заміною горщика при приготуванні варення, тому що сливи все одно підгоряють (звичайно, не завжди).

На мій погляд, важливо мати свою перевірену каструлю для приготування варення. Не рекомендую легкі горщики з тонким дном та бортиками. Горщик має бути таким, щоб ідеально рівномірно розподіляв тепло. Останнім часом я використовую лише набірний горщик, який використовується для повільного приготування.

Сливовий джем на зиму

Посудина/каструля має об’єм шість літрів і в ньому ще нічого не згоріло. Ставлю на індукційну плиту. Це велика каструля, тому я готую в ній багато страв. Так що знайдіть свою ідеальну посудину. А може, у вас вже є перевірений горщик, який ви рекомендуєте іншим?

Також дуже важливо встановити низьку потужність пальника. Доводиться терпляче чекати, доки варення закипить і почне випаровуватися вода. Вища температура = пригоріле варення.

Покладіть очищені сливи в каструлю і засипте цукром. Ретельно перемішайте сливи з цукром і залиште на десять хвилин, щоб частина цукру розчинилася та змішалася зі сливовим соком. Додавати воду до каструлі зовсім не обов’язково.

рецепт 3

Також полийте фрукти з цукром 10%-ним спиртовим оцтом (дві столові ложки). Це не обов’язково, але додавання оцту допомагає запобігти прилипанню фруктів до дна каструлі. Зрештою оцет у готовому варенні зовсім не помітний.

Цікаво  Компот з полуниці на зиму - найпростіший рецепт на зиму!

Підготовлені в такий спосіб сливи можна викладати на тарілку. Встановити мінімальну потужність пальника. Не накривайте кришкою. Не перемішуйте вміст каструлі, доки з фруктів не вийде сік. Використовуйте для цього дерев’яну ложку.

Моєму сливовому джему знадобилося п’ять годин, щоб загуснути настільки, щоб його можна було закрити у банки. Чим більша поверхня випаровування, тим швидше буде готове варення. Так що якщо обсмажити лише кілограм слив і зробити це на широкій сковороді, вони можуть бути готові навіть за годину смаження.

Підготуйте три банки по 370 мл або інші банки (варення може вийти більше або менше). Банки повинні бути ідеально чистими та бажано ошпареними окропом. Так само і кришки. Використовуйте лише непошкоджені банки та кришки. Розкладіть варення, що кипить, в підготовлені банки та закрутити їх.

Рецепт на зиму

Сливовий джем, 4

Щоб варення зі сливи можна було поставити в льох, банки ще потрібно пастеризувати. Ви можете вибрати пастеризацію в духовці чи каструлі.

1. Пастеризація банок у духовці:

Помістіть добре закриті банки в розігріту до 110 градусів духовку. Не встановлюйте температуру вище, щоб не пошкодити гумку кришки. Ошпарюйте банки до 20 хвилин.

2. Пастеризація банок у каструлі з окропом:

на дно широкої каструлі покладіть бавовняну тканину. Розташуйте банки поруч один з одним, але не так, щоб вони не торкалися один одного. Налийте воду максимум на 3/5 висоти банок. Встановіть пальник на середню потужність та доведіть воду до кипіння. Зменште потужність до мінімуму та пастеризуйте банки близько 20 хвилин.

Не забудьте поставити банки з гарячим сливовим варенням в киплячу воду (або в розігріту духовку). Якщо ви плануєте пастеризувати банки з холодним варенням, їх потрібно поставити в холодну порожнину духовки. Для пастеризації холодні банки вирушають у каструлю із холодною водою. Ви відраховуєте час пастеризації від нагрівання духовки або кип’ятіння води в каструлі.

Цікаво  Мариновані кабачки - простий покроковий рецепт на зиму!
рецепт 5

Насамкінець згадаю ще кілька моментів, що стосуються приготування самих сливових джемів. Щодо цукру, то на два кілограми слив я зазвичай даю неповну склянку цукру. Однак, якщо у мене виходять справді солодкі сливи, не давайте більше пів склянки цукру. Зазвичай я використовую звичайний цукор, але іноді додаю й очеретяний.

Рецепт на зиму

У минулому сливове варення готували лише зі слив із додаванням цукру або, можливо, з оцтом чи ромом. Іноді до них додавали якісь спеції, але варення мало бути сливовим, надгустим і дуже темним. Кухня змінюється і ми починаємо більше експериментувати. Існує безліч смакових варіацій традиційного варення.

Останнім часом дуже популярними є добавки у вигляді меленої гвоздики, ванілі, кориці, рому, кардамону або навіть гіркого шоколаду. Так що, якщо ви плануєте збагатити смак вашого джему будь-яким із перерахованих вище інгредієнтів… вперед! Віддані мною добавки додайте у варення за 20 хвилин до планового відключення та перекладання варення в банки.

Сливовий джем, 6
Сливовий джем

Напишіть, які у вас є способи приготування варення зі сливи. Можливо, ви порекомендуєте бездоганні сковороди або каструлі, в яких варення не пригоряє. Мені також цікаво, чи даєте ви варення, наприклад, з корицею. А може, ви якось збагачуєте смак варення?

Якщо вам подобається сливове варення, яке ви можете приготувати за годину, я запрошую вас спробувати цей варіант сливового варення.

Смачного!

Прокрутка до верху