Огірки з гірчицею на зиму – це ще одна огіркова консервація на зиму. Такі огірки із гірчицею виходять трохи гострими і водночас трохи солодкими завдяки кисло-солодкому розсолові. Вони чудово підійдуть як доповнення до обіду або перекушування на вечірці.
Огірки з гірчицею на зиму
Крім традиційних маринованих чи консервованих огірків, на полицях у льоху присутні різні види салатів з огірків на зиму. Щороку ми вигадуємо нові смаки й для консервів, і тому зимові запаси рік у рік стають все більш різноманітними. Для гірчичних огірків, як на мене, найкраще використовувати гостру гірчицю, хоча деякі додають французьку або делікатесну гірчицю. Однак, на мій погляд, особливо остання, вона не надає огіркам такої приємної гостроти, як гостра гірчиця. Крім того, в кожну банку кладемо часник, запашний перець й лавровий лист, отак виходять огірки з гірчицею і часником.
Рецепт огірків у гірчичному розсолі – дитяча забава, тому напевно така консервація припаде до смаку кожному. А завдяки гірчичному розсолові огірочки стають просто неземними на смак оцту, тому рецепт нижче схожий на мариновані огірки з гірчицею. Огірки можна очистити або залишити шкірку на ваш розсуд. Я особисто віддаю перевагу їм в очищеному варіанті, а додатково, якщо огірки великі або середні з м’якою серединкою, я ще й вирізаю їх насіннєві гнізда. Нарешті, готові банки слід пастеризувати, щоб мати змогу збагатити свої консерви з огірками гірчицею на зиму. Про те, як пастеризувати банки в духовці або водяній бані, ви можете прочитати в кінці цього посту.
Огірки з гірчицею на вигляд можуть бути не найкрасивішими, але повірте мені на слово, що вони компенсують смак, тому я настійно рекомендую вам скуштувати цей рецепт огірків із гірчицею та часником.
Інгредієнти:
- 4 склянки води (1 літр)
- 1 склянка оцту (250 мл)
- 1 та 1/3 склянки цукру – близько 280 г
- 5 столових ложок гострої гірчиці
- дві столові ложки не йодованої кам’яної солі
Додаткові інгредієнти:
- 2 кг огірків
- по 2 зернятка запашного перцю, один лавровий лист, половинка зубчика часнику (злегка роздавити ножем) у кожній баночці
- огірки з гірчицею
- огірки в гірчичному розсолі рецепт
Огірки з гірчицею на зиму
- Якщо ви використовуєте огірки, які щойно зірвали з куща, замочувати їх не потрібно. Однак, якщо вони куплені на ринку або в магазині, де є ризик, що “висохнуть”, варто замочити їх у холодній воді приблизно на 3 години, щоб вони стали твердими, а не сухими. Потім ретельно промийте огірки та обсушіть їх паперовими рушниками. Якщо хочете, можете очистити їх або залишити зі шкіркою. Для рецепта огірки з гірчицею я віддаю перевагу очищеним.
- Приготуйте розсіл. Для цього в каструлю наливаємо воду та оцет, додаємо цукор та 2 столові ложки не йодованої кам’яної солі. Доведіть розсіл до кипіння, а потім додайте гірчицю. Все ретельно перемішати, краще кухонним віночком. Проварити розсіл 2 хвилини. Потім вимкніть пальник і дайте рідині трохи охолонути.
- Підготуйте 6 баночок об’ємом 540 мл. На дно кожної банки покласти запашний перець, лавровий листок та часник (злегка роздавити ножем). Очищені (або залишені зі шкіркою – за бажанням) огірки розріжте вздовж на четвертинки. Потім розкласти по промитих банках. Заповніть банки заздалегідь приготовленою гірчичною сумішшю. Не забувайте час від часу помішувати розсіл, заливаючи його в банки, тому що гірчиця не повністю розчиняється і любить осідати на дно каструлі. Одну за одною акуратно закрутіть банки та пастеризуйте їх. Ви можете прочитати про методи пастеризації у цьому пості нижче. Зберігайте огірки з гірчицею в банках на зиму в прохолодному та затіненому місці.
Заготівлі огірків на зиму
Щороку роблю багато консервів на зиму. Серед них переважають соління у вигляді маринованих або консервованих, або всілякі соління та салати. Найчастіше для консервування я використовую огірки з городу. Тоді я можу бути впевнений, що огірки не просочаться добривами й будуть смачним. Одна з моїх улюблених заготовлянь – огірки з гірчицею, рецепт якої у вас є вище. Якщо ви ще не куштували ці рецепти, наполегливо рекомендую спробувати!
Як пастеризувати банки з огірками в гірчичному розсолі на зиму?
На самому початку варто подбати про досить велику каструлю, яка вмістить всі інгредієнти і дозволить наливати воду до 3/4 їхньої висоти. Для гірчичних огірків вам знадобиться каструля, що містить 6 баночок об’ємом 540 мл. Досить велика каструля означає, що вам не доведеться двічі чекати на пастеризацію банок, а всі вони будуть готуватися одночасно. Так ось – такий горщик потрібно покласти на дно тканиною, потім поставити банки та залити їх водою на 3/4 їхньої висоти. Доведіть воду до кипіння, потім зменште потужність пальника до мінімуму і накрийте кришкою каструлю. Проварити банки близько 10 хв. Після цього вимкніть конфорку і дістаньте банки з каструлі. Покладіть вгору дном на кухонний стіл і накрийте тканиною. Банки з огірками в гірчиці повинні охолонути, потім перемістіть у комору або льох (важливо, щоб це було прохолодне, сухе і тінисте місце) – і ви зможете насолоджуватися смаком огірки з гірчицею цілий рік!
Як пастеризувати огірки в гірчиці у банках на зиму в духовці?
Існує безліч методів пастеризації. Хтось робить це у каструлі, хтось у посудомийній машині, а хтось у духовці. У нашому випадку це багато в чому залежить від кількості баночок, які ми збираємося пастеризувати. Коли їх мало, пастеризуємо в каструлі, а коли точно більше, вважаємо за краще використовувати для цієї мети духовку. Якщо ви вибираєте духовку для пастеризації, спочатку застелите лист тканиною або пекарським папером. Банки не повинні торкатися один одного або стінки духовки.
Холодні банки слід ставити в холодну піч, а вкриті гарячим напоєм – у трохи розігріту духовку, щоб банки не розбилися під впливом перепаду температур. Якщо пастеризація холодних банок, наступним кроком буде включення духовки й встановлення температури (зверху вниз, без гарячого повітря, Макс 120-130 градусів С). Час пастеризації відраховують з моменту повного прогріву духовки (до 120-130 градусів) – з цього моменту для огірки з гірчицею слід відраховувати 10 хвилин.
Після закінчення цього часу вимкніть духовку і залиште банки всередині духовки з відкритими дверцятами ще на не менше 30 хвилин. Потім дістаньте банки з духовки й поставте їх на стільницю кришкою донизу, щоб перевірити їх герметичність. Накрийте банки тканиною і дайте повністю охолонути. Потім зберігайте у прохолодному та затіненому місці – бажано у підвалі або коморі.