Сік з чорної смородини. Ви віддаєте перевагу домашньому сиропу або соку з чорної смородини? Нижче я описав швидкі і прості рецепти. Сік можна приготувати лише з фруктів та води, а в сироп просто додати цукор.
– 2 рецепта
– всього 2 або 3 інгредієнти
– чудово пити взимку
- Час приготування: 1 година 20 хвилин
- Кількість порцій: 1700 мл соку або 2400 мл сиропу
- Калорійність: 15 ккал у 10 мл сиропу
- Дієта: безглютенова, веганська, вегетаріанська
Інгредієнти для соку з чорної смородини
- 1,5 кг плодів чорної смородини
- 3 склянки води – 750 мл
Інгредієнти для сиропу з чорної смородини
- 1,5 кг плодів чорної смородини
- 3 склянки води – 750 мл
- 3 склянки дрібного цукру – близько 750 г
Зміст
Сік з чорної смородини
Використовувані банки в залежності від рецепта:
для соку: близько 1700 мл, наприклад, 5 банок по 340 мл
для сиропу: близько 2400 мл, наприклад, 5 банок по 480 мл
Якщо ви хочете приготувати сік або сироп з чорної смородини, весь етап приготування в обох випадках однаковий. Відмінність тільки в тому, що ми всипаємо в сік цукор і варимо до повного розчинення в соку. Нижче я напишу, коли саме у вас вийде сік, який можна розливати в банки й пастеризувати й коли починати готувати сироп. Цього разу я вирішив використати сироп.
Рецепт соку з чорної смородини
Близько 1,5 кг чорної смородини промийте холодною водою. Зніміть плоди з ніжки та ретельно очистить від інших домішок. Помістіть смородину у велику каструлю. Влийте дві склянки води (третя склянка води піде на друге варіння шкірки та насіння).
Накрийте кришкою каструлю і доведіть до кипіння. Від закипання зменште потужність, щоб фрукти лише трохи кипіли. Через 10 хвилин зніміть каструлю. Плід повинен тріснути та випустити весь сік.
Профільтруйте весь вміст каструлі в нову каструлю через дуже дрібне сито. Густу кашку зі шкірки та насіння покласти назад у каструлю, в якій варився фрукт, і залити склянкою води (на перше варіння пішло дві склянки води, на другу — третя). Все перемішати та довести до кипіння. Знову все процідити через ситечко, щоб сік з першого варіння стікав у каструлю.
М’якуш насіння і шкірки варто помістити на складену вдвічі марлю або чисту бавовняну тканину і добре віджати від густого соку, що залишився. Таким чином, ви не витрачатимете сік, і у вас залишаться тільки бліді шкірки та насіння. У результаті у мене вийшло близько 1700 мл міцного соку чорної смородини, який можна ще раз прокип’ятити та розлити одразу по чистих банках. Після закриття банок їх слід пастеризувати, що я описав в кінці рецепта.
Порада: Навіть нікчемну шкірку і насіння все ж таки можна використовувати для чогось. Покладіть їх у велику банку і залийте горілкою. Все це перемішати. Закрутіть банку та відставте на добу у затінене місце на кухні. Через добу процідіть спирт у пляшку, а шкірку та насіння викиньте. Таким чином ви отримаєте смородинову горілку.
Сік з чорної смородини
Повертаючись до рецепта. З цієї кількості інгредієнтів у мене вийшло близько 1700 мл соку з чорної смородини. Щоб приготувати сироп з чорної смородини, все, що вам потрібно зробити, це покласти 750 г цукру в каструлю для соку, що становить близько 3 чашок дрібного цукру. Закип’ятити сироп із цукром і розмішувати його до повного розчинення цукру. Це займе лише кілька хвилин. У мене вийшло близько 2400 мл сиропу.
Підготуйте 5 чистих баночок приблизно 480 мл кожна. Ідеально підійдуть ще гарячі банки ( взяті прямо з духовки /температура 110 градусів/або з каструлі з окропом). Ви також можете використати інші місткості банок. Важливо, щоб вони мали загальний обсяг близько 2400 мл. Банки повинні бути ідеально чистими і бажано з окропом. Так само і кришки. Використовуйте лише непошкоджені банки та кришки.
Киплячий чорносмородиновий сироп розлити по банках і відразу закрутити. Не заливайте сироп повністю. Залиште не менше 1 см вільного місця. Переверніть банки нагору дном і залиште на 1 годину. Банки можна додатково накрити рушником (щоб вони повільніше остигали), але це не обов’язково.
Після цього часу ви можете поставити їх назад належним чином. Усі шапки повинні всмоктатися. Якщо це не так, банки із сиропом необхідно пастеризувати.
Пастеризація:
1. Пастеризація у духовці
Помістіть ходобре закриті банки (гарячі) в розігріту до 110 градусів духовку. Не встановлюйте температуру вище. Пастеризуйте банки до 15 хвилин. Якщо ви ставите охолоджені банки в духовку, поставте їх у холодну духовку, а потім почніть нагрівати духовку до 110 градусів. Час пастеризації відраховують від розігріву духовки.
2. Пастеризація банок у каструлі з окропом.
На дно широкого горщика покладіть бавовняну тканину. Поставте банки поруч один з одним, але не так, щоб вони торкалися один одного. Налийте воду максимум на 3/5 висоти банок. Встановіть пальник на середню потужність та доведіть воду до кипіння. Зменште потужність й пастеризуйте банки приблизно 15 хвилин.
Зробіть те саме для приготування соку з чорної смородини.
Банки з соком або сиропом віднесіть у темний і сухий льох чи інше затінене та прохолодне місце та зберігайте там хоча б до наступного сезону.
І сік, і сироп можна пити одразу після приготування. Сік чорної смородини буде таким солодким, як сироп. Таким чином ви можете вільно регулювати рівень солодощі, розбавляючи сік водою, додаючи цукор, сироп або мед.
Сироп з чорної смородини буде густим та дуже солодким. Можна розбавляти водою (також газованою) у пропорції 1:6. Сік або сироп також можна додавати в десерти, напої або поливати морозиво, пудинг, манку чи солодку кашу.
Ви готуєте домашнє варення? Якщо так, то які найпоширеніші?