Мариновані сливи в оцті – кращий рецепт сливи в оцті. Обов’язково подивіться, як зробити їх. А вам знадобиться лише кілька інгредієнтів і хвилина вільного часу. Спробуйте, і у вас вийдуть смачні солодкі сливи в оцті. Це варто того!
– всього 5 інгредієнтів
– рецепт готовий менш ніж за годину
– ідеальні пропорції та докладний опис приготування
- Час приготування: 20 хвилин
- Час приготування: 5 хвилин
- Час пастеризації: 20 хвилин.
- 4 банки по 370 мл.
Складові:
- 1 кг слив
- 1 склянка 10% спиртового оцту
- 1 склянка води
- 1,5 склянки цукру – 370 г
- чайна ложка гвоздики
Мариновані сливи в оцті
Баночки: 4 штуки по 370 мл.
Відразу хочу зазначити, що якщо вам дуже подобається смак кориці, можна додати до розсолу чайну ложку кориці. Сливи в оцті дуже смачні. Сливи в оцті смачні як холодне доповнення до м’яса, м’ясного асорті, паштетів та копчених сирів.
Рецепт маринованих слив
Почніть із вибору хороших слив. Насправді підійде будь-який сорт, у якого кісточка легко знімається.
Мій рецепт базується на кілограмі слив. Ви можете подвоїти чи навіть потроїти кількість фруктів. Пам’ятайте, що вам потрібно буде підготувати більше банок і солінь.
Сливи вимити під холодною та проточною водою. Я навіть рекомендую покласти сливи у велику миску з холодною водою та трохи харчової соди (маленька ложка). Промиваючи сливи світлим розчином, ще раз промийте водою й видаліть кісточки та плодоніжки.
Також підготуйте чотири чисті баночки по 370 мл. Ви можете використати інші місткості банок. Важливо, щоб мали мінімальний обсяг 1480 мл. Банки повинні бути ідеально чистими. Так само і кришки. Використовуйте лише непошкоджені банки та кришки.
У кожну банку покладіть однакову кількість половинок сливи. Щільно набиваю сливи у кожну банку.
Приготуйте розсіл. Налийте в каструлю одну склянку води. Всипати 1,5 склянки простого цукру та чайну ложку гвоздики. Закип’ятити цукрову воду. Перемішуйте, доки весь цукор не розчиниться. Влийте одну чашку 10% спиртового оцту і знову доведіть до кипіння, потім одразу ж вимкніть. Заповніть всі банки зі зливами рідиною, поки вона гаряча.
Порада: Якщо ви віддаєте перевагу менш солодким сливам, давайте їм на пів склянки менше цукру.
Банки зі сливами в оцті слід пастеризувати. Пастеризація двома способами. Виберіть той, який вам більше підходить:
1. Пастеризація банок у духовці
Якщо сливи залили окропом, поставте добре закупорені банки в розігріту до 110 градусів духовку. Не ставте температуру вище, щоб не пошкодити гумки у кришках. Пастеризуйте банки до 20 хвилин. Якщо сливи були залиті теплою водою, поставте їх у холодну духовку, а потім почніть нагрівати плиту до 110 градусів. Час пастеризації відраховують від розігріву духовки.
2. Пастеризація банок у каструлі з окропом.
На дно широкого горщика покладіть бавовняну тканину. Поставте банки поруч один з одним, але не так, щоб вони торкались один одного. Налийте воду максимум на 3/5 висоти банок. Встановіть пальник на середню потужність й доведіть воду до кипіння. Зменште потужність до мінімуму та пастеризуйте банки близько 20 хвилин.