Мариновані кабачки які дуже смачні, корисні та їх легко приготувати у банках на зиму, – це рецепт, який варто знати. Перевірте як це просто!
- зі смаком карі чи гірос
- рецепт навіть для новачків
- чудові кабачки для баночок на зиму
- Час приготування: 40 хвилин
- Час пастеризації: 12 хвилин
- Кількість порцій: 6 банок по 540 мл
- Калорійність ккал: 35 ккал за 100 г кабачка
- Дієта: безглютенова, веганська, вегетаріанська
Складові:
- 2 кг кабачків – у мене 2 жовті та 4 зелені
- 3 чайні ложки спецій: каррі або гірос
- 3/4 склянки 10% спиртового оцту
- 5 склянок води – 1250 мл
- 6 зубчиків часнику – близько 40 г
- 1 неповна склянка цукру – до 230 г
- 1 столова ложка кам’яної солі
Мариновані кабачки на зиму
На 2 кг кабачків у мене пішло 6 баночок по 540 мл.
Рецепт кабачків
На два кілограми кабачків у мене було чотири зелені та два жовті кабачки. Ви також можете піти далі й використовувати тільки жовті або зелені кабачки. Вибирайте красиві, здорові шматочки з ніжною шкіркою.
Кабачки вимийте під холодною проточною водою та обсушіть паперовим рушником. Відріжте обидва кінці кожного шматочка, але не очищайте їх. Я рекомендую готувати кабачки двома способами. Можна нарізати їх (як я роблю) скибочками товщиною не більше 1 см. Якщо кабачки вже досить великі, рекомендую також вирізати серединку із насіннєвою розеткою. Я використовую для цього крихітний різак у формі кільця.
Другий спосіб – нарізати кабачки соломкою. Розріжте кожну частину на три рівні частини, а потім кожну частину розріжте вздовж чотирьох частин. При необхідності зріжте з маточки вологе/переросле насіннєве гніздо, а потім знову розріжте кожен товкач уздовж навпіл.
Підготуйте шість баночок по 540 мл кожна або інші баночки. Загалом вони повинні мати місткість близько 3200 мл. Банки повинні бути ідеально чистими та в ідеалі ошпареними окропом. Так само і кришки. Використовуйте лише непошкоджені банки та кришки.
Поступово розкладіть підготовлені шматочки кабачка в кожну банку. Намагайтеся запхати якнайбільше в одну банку. Також додайте в кожну банку по одному зубчику часнику, очищеному від шкірки.
Рецепт кабачків
Приготуйте розсіл. Налийте в каструлю п’ять склянок води. Насипте одну неповну склянку дрібного цукру, тобто. не більше 230 г цукру, і одну столову ложку кам’яної солі (в крайньому разі можна використовувати й звичайну сіль). Також додайте три чайні ложки порошку каррі, гірос чи навіть суміш спецій для мексиканських страв.
Закип’ятити воду із добавками. Перемішуйте, доки весь цукор не розчиниться. Потім додайте 3/4 склянки 10% спиртового оцту і знову доведіть рідину до кипіння. Кип’ятіть розсіл не довше за п’ять хвилин і потім вимикайте.
Розсіл перемішайте і відразу ж розлийте банками, щоб спеція не опустилася на дно каструлі. Налийте стільки, щоб повністю покрити шматочки кабачка, але залиште 1 см вільного місця від краю. Тільки такі підготовлені банки можна щільно закручувати.
Не поспішайте закривати банки, оскільки між квадратиками/скибочками кабачка може бути багато бульбашок повітря. Щоб позбутися їх, рекомендую ретельно розгойдувати банки. Ймовірно, після видалення повітря з банок потрібно буде додати ще трохи рідини, щоб покрити овочі, що виступають.
Порада 1 : Використовуйте стару каструлю для приготування розсолу, тому що, наприклад, кольорові емальовані каструлі забрудниться спеціями і їх важко мити. Якщо у вас закінчилася вода, ви можете наповнити її кип’яченою водою.
Мариновані кабачки
Порада №2: У банки можна також налити холодний розсіл. Розсіл не повинен бути гарячим. Однак слід пам’ятати про це при пастеризації і банки, наповнені прохолодним розсолом, ставити в каструлю ще холодною водою, а потім відраховувати час пастеризації від закипання води в каструлі.
Щоб мариновані кабачки можна було залишити у льоху, банки слід пастеризувати. На дно широкого горщика покладіть бавовняну тканину. Поставте банки поруч один з одним, але не так, щоб вони торкалися один одного. Налийте воду максимум на 3/5 висоти банок.
Встановіть пальник на середню потужність та доведіть воду до кипіння. Зменште потужність до мінімуму й пастеризуйте банки близько 12 хвилин. Якщо ви використовували гарячий розсіл, поставте банки у каструлюлю з уже гарячою водою.
Відразу після пастеризації можна перевернути банки догори дном. Таким чином, ви перевірите, що банки щільно закриті. Через 10 хвилин можна перевернути банки й, як тільки вони охолонуть, винести у прохолодне та затінене місце без вологи.
Порада: Банки з маринованими кабачками можна пастеризувати в духовці. Якщо шматочки кабачків були покриті гарячим маринадом, поставте добре закупорені банки в розігріту до 110 градусів духовку. Не встановлюйте температуру вище. Вставте банки терміном до 12 хвилин. Якщо кабачки в банках були залиті бульйоном, що остигнув, поставте його в холодну духовку, а потім увімкніть розігрів духовки до 110 градусів. Час пастеризації відлічуєте від розігріву духовки, а це лише 7 хвилин.
Мариновані кабачки готові до вживання через 5 днів після закриття в банки. Однак, я рекомендую почекати щонайменше два тижні, щоб вони набули свого повного смаку і наповнилися спеціями. Це смачне доповнення до бутербродів, м’яса чи салатів.