Томатний сік в домашніх умовах – простий, смачний і корисний домашній томатний сік! Перегляньте, будь ласка, перевірений рецепт томатного соку з дуже універсальним використанням. Використовувати його можна не тільки для приготування супів і соусів.
Інгредієнти:
- 3 кг стиглих помідорів – можуть бути різні сорти
- 1 столова ложка будь-якої солі – приблизно 10-15 г
Томатний сік в домашніх умовах
Томатний сік – чудове рішення, якщо у вас багато різних сортів помідорів, якщо у вас водянисті помідори, або якщо ви любите помідори та продукти з них. Оскільки ви хочете створити сік, ви можете використовувати навіть дуже водянисті помідори. Можна поєднувати будь-які сорти. Ви можете легко приготувати ці маленькі полуничні помідори та серця буйвола в одній каструлі. Колір помідорів також не має значення. Однак варто вибирати стиглі й непошкоджені томати. Всі помідори ретельно вимити й видалити плодоніжки.
Варити та готувати їх можна кількома способами. Але найчастіше нарізають помідори невеликими шматочками й складають в одну велику каструлю. Можна відразу насипати ложку солі або додати її на наступному етапі (під час кип’ятіння соку).
Перш ніж накрити каструлю кришкою і почати готувати помідори, їх можна злегка пом’яти дерев’яною ложкою, щоб вони відразу пустили сік. Накрити каструлю кришкою. Встановіть конфорку на слабку або трохи більшу потужність і дочекайтеся, поки помідори почнуть нагріватися, розм’якшаться і пустять сік. Зазвичай це займає близько 30 хвилин або менше.
Порада: Інший спосіб – залишити помідори цілими й просто надрізати шкірку навхрест біля плодоніжки. Підготовлені помідори поміщають в каструлю з киплячою водою і варять деякий час, поки шкірка не почне відпадати. Пальцями зніміть шкірку з кожного шматка, а потім виріжте лише потовщення біля стебла. Ви отримуєте тільки м’якуш і насіння, все, що вам потрібно зробити, це відварити, а сік і м’якуш процідити через ситечко. Однак цей спосіб не підійде, якщо у вас суміш різних помідорів і, наприклад, половина з них мініпомідори.
Томатний сік в домашніх умовах
Томатну пасту протріть через ситечко (бажано жорстке металеве з отворами трохи більшого розміру, щоб насіння не проходило) в іншу місткість. Таким чином ви збережете лише шкірку та насіння. Це може зайняти деякий час, тому не засмучуйтеся, просто відрізайте м’якуш порціями. Залишилася м’якуш загорніть в міцну марлю або звичайну тканину і ретельно відіжміть залишки соку. Таким чином вийшло близько 2000 мл томатного соку.
Підготуйте чотири банки місткістю по 500 мл кожна, чи банки різної місткості. Загалом їх обсяг повинен становити близько 2000 мл (або кількість соку, який ви отримаєте). Те саме з шапками. Готовий сік закип’ятіть і відразу розлийте в підготовлені банки. Біля ковпачка можна залишити близько одного см вільного простору. Відразу ж щільно закрийте кожну банку.
Порада: Ви можете додати додаткові спеції в каструлю з соком, який збираєтеся закип’ятити та розлити по банках. Щоб зробити сік пікантнішим, можна додати пів чайної ложки чорного перцю або чилі. Також дуже добре підходить орегано або суміш італійських спецій.
Як колір, так і консистенція вашого томатного соку залежать від типу використовуваних помідорів. Одні більш інтенсивно червоні, інші світліше. Щоб зберігати томатний сік в погребі, банки необхідно пастеризувати. Пастеризацію можна проводити 2-ма способами. Рекомендують пастеризацію в каструлі, над якою ви маєте більше контролю.
Томатний сік
- Пастеризація банок в духовці
Добре закриті банки (з гарячим соком) поставити в розігріту до 110 градусів духовку. Не встановлюйте високу температуру, щоб не пошкодити гумки в кришках. Пастеризуйте банки приблизно 20 хвилин. При натисканні пальцем кришка повинна бути увігнутою – вона не повинна деформуватися. Якщо банки з соком охололи, ставите їх в холодну духовку і відраховуєте час пастеризації тільки з моменту розігріву духовки до заданої температури.
- Пастеризація банок в каструлі з киплячою водою
На дно широкої каструлі покласти бавовняну тканину. Поставте банки поруч, але так, щоб вони не торкалися один одного. Налийте воду на 3/5 висоти банки. Встановіть конфорку на середню потужність та доведіть воду до кипіння. Зменште потужність до мінімуму і пастеризуйте банки приблизно 20 хвилин. Якщо ви пастеризуєте гарячі банки, ви ставите їх у каструлю з киплячою водою. Якщо у вас вже є холодні банки, поставте їх у каструлю, додайте води та поставте на вогонь.
Якщо навіть після пастеризації кришки не закриваються, переверніть банки догори дном і відставте їх мінімум на 10 хвилин, але не понад годину. Після повторного встановлення їх у правильне положення вони повинні остаточно всмоктатися (іноді навіть через 1-2 години, тому рекомендують терпляче дочекатися цього характерного клацання). Томатний сік на зиму можна зберігати в прохолодному та темному місці цілий рік, а то і довше.
Використання томатного соку:
- Як питний напій або як один з інгредієнтів овочевих напоїв.
- Інгредієнт будь-якого томатного супу або іншого супу з овочами, наприклад, мінестроне або квасолевого супу.
- Добавка до різних соусів, особливо на основі томатів.
- Один з основних інгредієнтів алкогольного напою Bloody Mary – Кривава Мері.
Примітка: якщо навіть у той самий день, коли томатний сік готувався, він розпадається на прозору воду зверху та більш густий мус знизу, це цілком природно. Перед використанням просто злегка струсіть вміст баночки.
Дивіться також: Щавель на зиму – простий рецепт приготування
Смачного!