Яблучне пюре на зиму – найкорисніший і найсмачніший домашній яблучний соус. Це дуже простий рецепт бархатистого, вершкового та казково смачного яблучного мусу в банках на зиму.
– мус без додавання цукру
– із суміші українських яблук
– дуже універсальний у використанні
- Час приготування: 30 хвилин
- Кількість порцій: 2000 мл мусу
- Калорійність: 50 в 100 мл мусу
- Дієта: безглютенова, веганська, вегетаріанська
Складові:
- трохи більш як 2,5 кг будь-яких яблук
- сік, вичавлений з одного лимона – близько 6 ст.
- 3/4 склянки води – менш як 190 мл
- можливі добавки: ваніль, кориця, кардамон, гвоздика
Яблучне пюре на зиму
З цієї кількості інгредієнтів вийшло близько 2000 мл яблучного пюре. Отже, трохи більш як 2,5 кілограма яблук у мене пішло 6 низьких банок місткістю 220 мл кожна і 3 високі банки місткістю 225 мл кожна.
Дуже рекомендую заготовити запас яблучного пюре на зиму. Восени ми маємо доступ до величезної кількості чудових сортів яблук. Вони свіжі, корисні та дуже смачні, а ще недорогі й улюблені дітьми.
Яблука багаті на вітамін С і цинк, які допомагають зміцнити імунітет, коли він нам потрібен найбільше. Яблучний мус допомагає при лікуванні багатьох захворювань і дуже ніжно впливає на шлунок.
Яблука є надзвичайно багатим джерелом вітаміну С, А, Е, К… Велика кількість вітаміну С дуже позитивно впливає на нашу шкіру, яка з віком виробляє все менше колагену. Виробництво цього білка збільшується при вживанні великої кількості вітаміну С. Яблука також містять багато калію та заліза, магнію та клітковини.
Варто знати, що яблука допомагають при схудненні. Пектин, що міститься в них, є розчинною фракцією клітковини. Вони набухають у шлунку, що викликає більш тривале почуття ситості. Ми не відчуваємо голоду і рідко перекушуємо між їдою.
Відоме прислів’я говорить: «Яблуко на день позбавить вас від лікаря».
Ласкаво просимо!
Яблучне пюре на зиму
Підготувати близько 2,5-2,7 кг яблук. Я рекомендую використовувати суміш як мінімум з 2-ох різних сортів яблук. Варто використовувати кілька м’яких і солодких яблук, кілька яблук з твердим м’якушем і кисло-солодкою ноткою. Чим більше різних сортів яблук в одному мусе, тим краще смак та консистенція.
Приготуйте собі велику та широку каструлю. Налийте в неї 3/4 склянки простої води й сік, вичавлений з одного лимона (стежте за кісточками)
Усі яблука дуже ретельно вимийте. Уникайте пошкоджених та забитих яблук. Кожне яблуко дуже тонко очистить, а потім розріжте навпіл. Акуратно виріжте із четвертинок насіннєве гніздо. Ідеально очищені четвертинки розріжте на кілька дрібніших шматочків і помістіть у каструлю з водою та лимонним соком. Покладіть таким чином усі шматочки яблук у каструлю.
Порада: Не викидайте яблучну шкірку. Це багате джерело клітковини. Ви можете висушити їх та з’їсти або приготувати з них фруктовий чай. Ви можете приготувати смачну смузі зі свіжозрізаних шкір або додати їх як додатковий інгредієнт до свого улюбленого фруктового смузі. Дрібно нарізану яблучну шкірку також можна додавати до салатів, наприклад, з цибулею-пореєм. Також можна зварити компот зі шкір та насіннєвих гнізд, яких у вас напевно буде понад 500 грамів! Гнізда насіння та яблучна шкірка містять найбільше пектинів, які очищають організм та регулюють бактеріальну флору кишківник. Вони також зменшують всмоктування холестерину.
Накрийте кришкою. Встановіть середню потужність пальника. Як тільки яблука закиплять, зменште потужність конфорки до такої, щоб вона лише злегка блимала, і тушкуйте яблука таким чином близько 35 хвилин. Я не перемішував яблука весь цей час. Нема потреби. Після закінчення цього часу зніміть кришку (увімкніть обдування у витяжці) і готуйте яблука останні 20 хвилин, потім на малій потужності.
Порада: ви можете додати до мусу натуральні ароматизатори. Це може бути насіння, взяте з одного стручка ванілі, або чайна ложка кориці. Суміш кориці, меленої гвоздики та кардамону (1/3 чайної ложки) також підійде добре. Чайна ложка свіжонатертого імбиру у поєднанні з ваніллю також є менш популярним доповненням.
Рецепт пюре
Після вимкнення конфорки вийде частковий мус зі шматочками яблук. Щоб отримати ідеально однорідний та кремоподібний яблучний мус, я рекомендую змішати вміст каструлі за допомогою блендера типу жирафа.
Підготуйте, наприклад, вісім баночок місткістю по 250 мл кожна або інші баночки іншої місткості. У сумі вони мають мати місткість близько 2000 мл. Банки повинні бути ідеально чистими та в ідеалі ошпареними окропом. Так само і кришки. Використовуйте лише непошкоджені банки та кришки.
Розлийте яблучний мус, що ще кипить, в банки й щільно закрийте їх. Не виливайте мус повністю. Залиште не менше 1 см вільного місця. Переверніть банки нагору дном і залиште на 10 хвилин. Банки також можна накрити рушником (щоб вони повільніше остигали). Через 10 хвилин поверніть їх у «нормальне» положення, але тримайте під рушником до повного остигання.
Рецепт яблучного мусу без додавання цукру надзвичайно смачний і дуже корисний. У яблуках стільки натуральної насолоди, що підсолоджувати мус у банках на зиму не потрібно. І ніщо не заважає вам додати, наприклад, трохи меду або вашого улюбленого сиропу, наприклад, оладки, що подаються з яблучним мусом. Так що на солодкі добавки можна наважитися, але тільки при приготуванні чогось смачненького з використанням яблучного мусу.
Ви можете використовувати яблучне пюре по-різному: є прямо з баночки як десерт для дітей та багато іншого; як доповнення до пирога або млинців; на теплу манку, кашу або рис і багато чого іншого.