Головна сторінка >> Вишневий компот – смачний покроковий рецепт з фото!
Вишневий компот

Вишневий компот – смачний покроковий рецепт з фото!

Вишневий компот – чудова ідея для смачного вживання свіжої вишні в розпал сезону. Це досить кислі фрукти, тому ми рідко їмо їх прямо з дерева. Вони ідеально підходять для консервації.

– всього 3 інгредієнти

– дуже простий компот на зиму

– готовий до вживання вже через 3 дні

  • Час приготування: 20 хвилин
  • Час пастеризації: 25 хвилин
  • Порції: 4 банки по 1000 мл
  • Калорійність: 510 ккал в 1 банку
  • Дієта: безглютенова, веганська, вегетаріанська

Складові:

  • 2 кг вишні – вага без кісточок
  • 1 склянка цукру – близько 270 г
  • близько 5,5 склянок води – 1360 мл

Вишневий компот

Використані банки: 4 штуки по 1000 мл

Компот із вишні готовий до вживання через дві доби після закриття плодів у банках.

Вишневий компот 1

Рецепт компоту

Почніть з вибору стиглих і непошкоджених та непошкоджених вишень. Мій рецепт заснований на вишні загальною вагою 2 кг. Ви можете піти далі й подвоїти чи навіть потроїти кількість фруктів. Пам’ятайте, що тоді вам потрібно буде підготувати більше баночок, а також цукор і воду.

Вимийте вишні під холодною та проточною водою. Рекомендую покласти у велику миску з холодною водою та невеликою кількістю харчової соди (маленька ложка). Промиваючи плоди в легкому розчині, ще раз промийте холодною водою. Я не видаляю кісточки з вишні, але якщо ви хочете вийняти їх, ви можете це зробити. Спробуйте просвердлити їх над посудиною, щоб разом із фруктами розлити зібраний сік по банках.

Цікаво  Мариновані кабачки - простий покроковий рецепт на зиму!
Вишневий компот 2

Також приготуйте чотири чисті баночки по 1000 мл. Банки повинні бути ідеально чистими та бажано охолодженими окропом. Так само і кришки. Використовуйте лише непошкоджені банки та кришки. У кожну банку покладіть однакову кількість вишень. Я наповнюю банки фруктами приблизно на 4/5 їхньої висоти. Ви також можете зробити набагато менше фруктів (наприклад, заповнити його на 3/4), але тоді вам знадобиться ще одна банка.

Вишневий компот, 3

У кожну банку з фруктами насипати цукор – чотири столові ложки (для мене це дрібний цукор). Усього вийде близько 270 грамів цукру. Я використовую звичайнісінький білий цукор, але можна і тростинний.

Порада: Щоб збагатити смак компоту, крім цукру, можна додати дві столові ложки лимонного соку. Ви можете також додати більше цукру в банки. Для мене це близько 67 г цукру на банку, але можна сміливо давати до 100 г цукру на банку. Тоді компот буде набагато солодшим.

Вишневий компот, 4

У кожну банку налийте кип’ячену воду. Це може бути окріп (як у моєму випадку), а може й трохи тепла вода. В мене вийшло близько 340 мл води на 1000 мл банки. Залиште не менше 1 см вільного місця по краях та закрутіть банки. Тепер банки з компотом слід пастеризувати.

Цікаво  Огірки мариновані на зиму: дуже смачно та просто!
Вишневий компот, 5

Пастеризація 2-ма способами.

1. Пастеризація банок у духовці

Якщо черешня була залита окропом, добре закупорені банки поставте в розігріту до 110 градусів духовку. Не ставте температуру вище, щоб не пошкодити гумки у шапочках. Після натискання пальцем ковпачок має бути увігнутим він не повинен деформуватися/відскакувати. Якщо фрукти були залиті теплою водою, поставте у холодну духовку, а потім почніть нагрівати до 110 градусів. Час пастеризації відраховують від розігріву духовки приблизно 25 хв.

2. Пастеризація банок у каструлі з окропом.

На дно широкого горщика покладіть бавовняну тканину. Поставте банки поруч один з одним, але не так, щоб вони торкались один одного. Налийте воду максимум на 3/5 банок. Встановіть на середню потужність й доведіть воду до кипіння. Зменште потужність до мінімуму і пастеризуйте банки приблизно 25 хвилин.

Цікаво  Сік з чорної смородини на зиму - просто і смачно!

Перші 2 дні після закриття вишні в банках рекомендую час від часу похитувати кожну банку, щоб цукор, що скупчився на дні, швидше розчинився. Внизу, вишневий компот, через три дні після закриття плодів у банках.

Вишневий компот, 6
Вишневий компот, 7

Якщо навіть після пастеризації в каструлі кришки не присмоктуються, переверніть банки догори дном і відставте убік мінімум на 10 хвилин. Зрештою вони повинні смоктати. Іноді після пастеризації в духовці капелюшки не всмоктуються. Хоча дайте їм час. Буває, що вони висмоктуються самостійно протягом кількох годин, коли температура всередині банку починає падати.

Вишневий компот на зиму може сміливо лежати у прохолодному та темному місці цілий рік і навіть довше.

Як поводитися з домашнім компотом з вишні після розтину?

Компот міцний і солодкий (особливо той, що давно стоїть у льоху). Рекомендую розводити його водою у співвідношенні один до одного або навіть два до одного (дві порції води на одну порцію компоту). Також у відкритий та розбавлений компот можна додатисік свіжого лимона або лайма. Такий компот ще смачніший.

Смачного!

Прокрутка до верху