Головна сторінка >> Аронія чорноплідна – суперсмачний і корисний сік з аронії!
Аронія чорноплідна

Аронія чорноплідна – суперсмачний і корисний сік з аронії!

Аронія чорноплідна – зустрічайте на моєму шляху смачний сік аронії. Він не тільки дуже смачний, але ще й корисний та універсальний. Під час розведення водою виходить супернапій, який люблять діти. Їм також можна поливати млинці та йогурти.

– супер сік чорноплідної горобини на зиму

– перевірений та надійний рецепт

– густий сік, який розбавляється водою

  • Час приготування: 30 хвилин
  • Час приготування: 40 хвилин
  • Кількість порцій: 1200 мл сиропу
  • Калорійність: 200 в 100 мл сиропу
  • Дієта: безглютенова, веганська, вегетаріанська

Складові:

  • 1 кг плодів аронії
  • 500 г цукру
  • 1 середній або великий лимон
  • жменя листя аронії, вишні
  • 500 мл води

Аронія чорноплідна сік на зиму

Додатковий час: охолодження соку – близько двох годин

Калорії розраховувалися, виходячи з інгредієнтів, які я використав. Так що це приблизна кількість калорій, тому, що ваші інгредієнти можуть мати іншу кількість калорій, ніж те, що я використав.

Сік аронії має багато корисних для здоров’я властивостей. Чорноплідна горобина є багатим джерелом багатьох вітамінів: Е, вітамінів групи B, Р С; багато корисних копалин; бета-кароти. Має протизапальну та антиоксидантну дію. Крім того, її легко вирощувати й вона дає багато красивих плодів.

Для приготування соку з аронії не потрібно додавати листя з інших чагарників або плодових дерев. Проте за властивостями вони дуже схожі із соком аронії, тому варто додати їх у каструлю із фруктами. Найчастіше даємо листя аронії, вишні або самої чорної смородини. Також відмінно підійдуть листя ожини або ожино-малинові.

Цікаво  Смачний буряк з перцем на зиму
Аронія чорноплідна 1

Рецепт соку аронії

Сік аронії готується дуже просто. Є лише кілька кроків, щоб отримати смачний, незамінний сік. Однак ми завжди починаємо збирання винограду з плодів аронії. Чорноплідна аронія є найпопулярнішою. Зазвичай ми збираємо її у другій половині серпня або на початку вересня. Я завжди чекаю до “останньої хвилини” при приготуванні сиропу. Найкраще підходять дуже стиглі фрукти.

Аронія чорноплідна 2

Ретельно промийте плоди під холодною проточною водою. Завжди мийте фрукти, перш ніж знімати їх із плодоніжок. Я рекомендую носити рукавички для цієї дії. Сік аронії має дуже інтенсивний колір. Вимиті плоди дуже швидко і легко знімаються з ніжки.

Плоди аронії необхідно додатково заморозити на 12 годин у морозильній камері. Я рекомендую вам залишити їх у морозильній камері на ніч. Заморожені фрукти мають меншу гіркоту та швидше виділяють сік. Однак у цьому немає потреби.

Готові плоди складіть у каструлю. Також додайте ретельно промите листя аронії, вишні або чорної смородини Залийте все це двома склянками холодної води. Накрийте кришкою.

Аронія чорноплідна 3

Встановіть пальник на середню потужність та доведіть фруктовий сік до кипіння. Потім зменште потужність конфорки до мінімуму та готуйте ще 40 хвилин. Після цього зніміть каструлю з вогню, не знімаючи кришки. Сік має охолонути.

Цікаво  Кетчуп з кабачків на зиму - просто і дуже смачно!
Рецепт соку аронії 4

Достатньо, щоб сік досить охолонув, щоб його можна було процідити. Однак, якщо у вас є час, я рекомендую відкласти сік до 10 годин. Я завжди зливаю сік через ситечко в другу каструлю, а потім вичавлюю сік із фруктів за допомогою ручного сита. У добре злитий сік кладемо 500 г цукру і видавлюємо сік з одного лимона. Будьте обережні, щоб кісточки не потрапили у сік.

Аронія чорноплідна

Поставте каструлю із соком та цукром на конфорку та встановіть на середню потужність. Продовжуйте помішувати сироп і доведіть до кипіння. Зменште потужність пальника. Сироп потрібно помішувати, щоб цукор не залишився на дні та не підгорів. Коли весь цукор розчиниться і сироп почне злегка кипіти, розлийте його по протертим і осушеним банкам. Я вибрав 2 банки по 600 мл.

Порада: Щоб нічого не пропадало, можна залити 1/3 склянки води, навіть віджатих фруктів з листям, і знову закип’ятити, після чого зцідити сік, що залишився.

Рецепт соку аронії 5

Якщо залити сироп, поки він ще кипить і відразу ж закрити банки, пастеризувати його не потрібно. Пресерви, які ви бачите на зображенні вище, також не можна пастеризувати. Однак якщо ви використовуєте банки з кришками, ви можете пастеризувати їх для впевненості.

Цікаво  Терті огірки на зиму для розсольнику - просто і смачно!

Як пастеризувати домашній сік аронії

1. Пастеризація банок у духовці

Добре закупорені банки поставити в розігріту до 120 градусів духовку. Не ставте температуру вище, щоб не пошкодити гумки у кришках. Ошпарюйте банки до 15 хвилин.

2. Пастеризація банок у каструлі з окропом

. На дно широкої каструлі покладіть бавовняну тканину або нову пелюшку. Поставте банки поруч один з одним, але не так, щоб вони торкалися один одного. Налийте воду максимум на 3/5 висоти банок. Встановіть пальник на середній мі доведіть воду до кипіння. Зменште потужність до мінімуму та пастеризуйте банки близько 20 хвилин.

Зберігайте банки, консерви або пляшки у прохолодному та затіненому місці. Це може бути віддалена від вікна шафа і плита, комора або льох.

Аронія чорноплідна 6

Для чого використовувати сік аронії:

– З сиропу аронії можна зробити желе.

– Я додаю сік аронії до чорного чаю або трав’яного чаю.

– Сік аронії, як і будь-який фруктовий та солодкий сироп, можна додавати у напої.

– Цим соком можна поливати домашні бананові оладки, млинці, каші чи омлети.

– Сироп має дуже інтенсивний колір і чудово підходить як добавка до натурального йогурту.

– Розбавляю водою, наприклад, газованою, і готую смачний напій. Іноді додаю лимонний сік та листя м’яти.

Смачного!

Прокрутка до верху