Перець маринований – дуже простий рецепт перцю в банках на зиму. Солодкий маринований перець з ідеальною оцтовою ноткою та легким відтінком чебрецю – це щось чудове.
- швидкий та перевірений рецепт
- Ідеальний перець для бутербродів і не тільки
- Час приготування: 1 година
- Порції: 5 банок по 500 мл
- Калорійність: 35 в 100 г
- Дієта: безглютенова, веганська, вегетаріанська
Основні інгредієнти
- 1,5 кг перцю різного кольору
- дрібна цибулина – до 100 г
- 3 зубчики часнику – 15 г
- 5 лаврового листя
- 10 зерен запашного перцю
- 25 зерен чорного перцю
- 5 гілочок свіжого чебрецю
Інгредієнти
- 1 літр води – 4 склянки
- 400 мл 10% спиртового оцту – приблизно 1,5 склянки
- 200 г цукру – приблизно 1 склянка
- 15 г кам’яної солі
Перець маринований
На 1,5 кілограма барвистих та м’ясистих перців у мене пішло 5 баночок по 500 мл
Рецепт
Спочатку приготуйте розсіл. Закип’ятіть один літр води в каструлі, потім додайте 400 мл 10% спиртового оцту (або на 100 мл менше, якщо ви віддаєте перевагу більш м’якій паприці), додайте 200 г звичайного цукру і 15 г не йодованої солі. Все перемішуємо та знову доводимо до кипіння. Накрийте каструлю розсолом та варіть на повільному вогні протягом 5 хвилин. Після цього часу зніміть каструлю з плити й дайте охолонути. Поки розсіл остигає, підготуйте банки та овочі.
Підготуйте п’ять баночок по 500 мл кожна або інші баночки. У сумі вони мають мати місткість близько 2500 мл. Банки повинні бути ідеально чистими та в ідеалі ошпареними окропом. Так само і кришки. Використовуйте лише непошкоджені банки та кришки.
У кожну банку покладіть по 1/3 чайної ложки насіння гірчиці, по п’ять зерен чорного перцю і по два зернятка запашного перцю. Додайте один невеликий лавровий лист, кілька цибульних пір’їв (попередньо очищеного і нарізаного), кілька скибочок очищеного і нарізаного часнику й одну гілочку свіжого чебрецю, яку також можна замінити невеликою кількістю парасольок кропу. Також можна використовувати сушений чебрець.. всього по щіпці на кожну баночку.
Вам знадобиться близько 1,5 кг (або трохи більше) свіжого перцю. Вибирайте найтвердіші, непошкоджені та м’ясисті перці. Ви можете використовувати тільки червоний перець або вибрати інші кольори: помаранчевий, жовтий, зелений.
Ретельно вимийте перець, а потім розріжте його на чотири частини й виріжте насіння та м’яку начинку. Ви можете нарізати шматочки перцю на дрібніші шматочки, які вам зручніше складати в банки.
Дуже простий рецепт
Порада: щоб набити якнайбільше шматочків паприки в одну банку, злегка розм’якшіть їх, заливши шматочки паприки окропом. Для цього шматочки перцю покладіть в будь-яку місткість (металеву скляну) і залийте окропом. Через деякий час злийте воду. Це зробить перець більш гнучким.
Помістіть шматочки кольорового перцю в банки з покладеною начинкою. Намагайтеся покласти в кожну банку якнайбільше шматочків паприки.
Залийте кожну банку остиглим розсолом (він може бути ще трохи теплим). Налийте стільки, щоб повністю покрити перці, але залишити 1 см вільного простору від краю. Не поспішайте закривати банки, тому що між шматочками паприки може бути чимало бульбашок повітря. Щоб позбутися їх, рекомендую ретельно розгойдувати банки. Можливо після видалення повітря зі банок потрібно буде додати ще трохи рідини. Тільки такі підготовлені банки можна щільно закручувати.
Порада: якщо у вас закінчився розсіл, ви можете заповнити його, додавши до банку кип’ячену воду.
Щоб можна було поставити банки з маринованим перцем у льох, їх слід зазнати нетривалої пастеризації. На дно широкого горщика покладіть бавовняну тканину. Поставте банки поруч один з одним, але не так, щоб вони торкалися один одного. Налийте воду максимум на 3/5 висоти банок. Встановіть пальник на середню потужність та доведіть воду до кипіння. Зменште потужність до мінімуму та пастеризуйте банки близько 10 хвилин.
Відразу після пастеризації рекомендую перевернути банки догори дном. Таким чином, ви перевірите, що банки щільно закриті. Через 10 хвилин можна перевернути банки та винести у прохолоднета затінене приміщення без вологи. Найкраще підійде льох або темне приміщення.
Домашні консервовані перці можна спробувати не раніше, ніж за тиждень. Найкраще після двох тижнів маринування. Маринований перець ідеально підходить для бутербродів. Він загострить і урізноманітнить смак навіть звичайнісінького бутерброда з шинкою і сиром. Він чудово підходить для ролів або гамбургерів.
Консервований перець може бути одним з інгредієнтів салату, наприклад, з тунцем. Завжди добре виходить як одна із закусок на тарілці з холодними стегенцями і як закуска, що подається поруч із маринованими грибами або цибулею на святковому столі.