Малосольні огірки – подивіться, як виглядає перевірений та надійний рецепт малосольних огірків. Мої домашні огірки готові до вживання лише через два дні маринування. Огірочки виходять дуже хрусткими та смачними. Я рекомендую!
– домашній, традиційний рецепт
– з низьким вмістом солі в банці або в глиняному посуді
– готовий до вживання вже за 2 дні
- Час приготування: 15 хвилин
- Мінімальний час ферментації: 2 дні
- Порції: 1,5 кг огірків
- Калорійність: 10 огірків в 1
- Дієта: безглютенова, веганська, вегетаріанська
Складові:
- 1,5 кг домашніх, дрібних та свіжих огірків
- половина голівки свіжого часнику
- кілька гілочок кропу
- 10 см кореня та листя хрону
- 3-4 лаврові листи
- 2 столові ложки солі
- 2 літри води
Як приготувати малосольні огірки
Моя склянка 250 мл.
5-літрові банки, каструлі або глиняної судини вистачить на 1,5 кг огірків.
Калорії були розраховані на основі інгредієнтів, які я використав. Так що це зразкова кількість калорій, розрахована на основі продуктів, які я використав у рецепті.
Малосольні огірки – це лише один із багатьох способів обробки свіжих огірків. Дрібно солоні ж унікальні тим, що ми готуємо їх лише раз на рік. Сезон не довгий, тому варто використати його від початку до кінця.
Малосолені огірки:
огірки слід з’їсти протягом 2-7 днів після поміщення їх у контейнер. Щоб огірки не перетворилися на солоні, закрийте банку (разом із розсолом перекладіть у банки трохи менше) і заберіть у холодильник. Це може бути велика скляна банка, глиняна або порцелянова бочка або навіть горщик.
Якщо у вас немає кришки, що загвинчується, просто поставте маленьке блюдце на поверхню води. Варто поставити на нього навантаження. У моєї бабусі була глиняна діжка. Вона ставлять тарілку вгору дном. А на тарілці чистий камінь, який використовувався лише з цією метою.
Якщо у вас банки з кришкою – не затягуйте її, просто злегка прикрийте. Не закривайте посудину щільно. Ви також можете використати марлю.
Які огірки вибрати для засолювання:
Купуйте домашні огірки, бажано маленькі. Вони мають бути невеликими та твердими. При спробі зламати навпіл – ламкий (не згинається, а одразу ламається). Смак чіткий. Ідеал – огірки, з яких ще не опали залишки квітки – сухі жовті пелюстки з одного кінця.
Рецепт малосольних огірків
Для приготування домашніх малосольних огірків вам знадобиться 1,5 кг дрібних огірків, невелика головка часнику, чи половина головки більша, кілька лаврових листочків, порція кропу і шматочок хрону плюс листя хрону. У цей набір також увійде розсіл, що складається з двох літрів води із двома столовими ложками солі.
Огірки необхідно промити під проточною та холодною водою. Я завжди обрізаю кінці, але лише трохи. дуже символічно. Також промийте часник, корінь хрону та гілочки кропу. Не потрібно чистити хрін. Досить нарізати його скибочками чи брусочками.
Каструля, керамічний посуд або банку мають бути чистими. Бажано ошпарити окропом. На дно покласти гілочку кропу, лавровий лист і часник. Я розрізав голову впоперек, а потім розрізав її навпіл. Виглядає красиво і виконує свою функцію.
Оскільки огірки будуть з’їдені протягом кількох днів, я не розкладаю їх так, як мариновані огірки. Для зниженого вмісту солі я просто кладу їх у контейнер. Не притискаю по вертикалі. У нього кладу трохи огірків, і знову часник, лавровий листок і кілька шматочків хрону та листя. На пагорбі будуть гілочки кропу.
Якщо ви не плануєте їсти огірки на наступний день, краще їх укласти в посуді. Тоді вони не спливуть на поверхню і їм не завадить псування. Заливаю огірки окропом, змішаним із сіллю. На 1 л окропу – 1 столова ложка солі. На цю кількість огірків я використав два літри кип’яченої гарячої води й дві столові ложки солі.
Рецепт малосольних огірків
Огірки можна залити холодною кип’яченою водою з додаванням солі. Вода має повністю покривати огірки. Поставте банку в ящик для зберігання або на полицю на кухні. Не повинно бути холодно. Для них ідеально підійде кімнатна температура.
Якщо ви маринуєте малосольні огірки в банку, просто злегка прикрийте їх кришкою з продуванням або використовуйте марлю. Якщо ви робите дрібну сіль у керамічному посуді, ви можете поставити тарілку з каменем, як показано на фото нижче, а потім накрити керамічним посудом кришкою.
Ось так виглядають малосолоні огірки після першого дня засолювання гарячим розсолом. На фото мариновані у банку.
Малосолені огірки після триденного маринування в керамічному посуді.
Дрібно солені огірки, залиті гарячим розсолом, можна їсти через 2 дні після засолювання. Через чотири дні маринування пробуємо дрібно солені, залиті холодним розсолом.
Малосольні огірки на зиму
Насамкінець я дам вам найпростіший спосіб зробити малосольні огірки на зиму. Все, що вам потрібно зробити, це слідувати методиці: 1 літр холодної води + 1 столова ложка солі. Для солоних огірків дайте дві столові ложки солі (а малосолоних – одну).
Дуже важливо використовувати для консервування кам’яну сіль, а не йодовану. Готуйте все аналогічно описаному вище, але огірки укладаєте в банки вертикально і щільно. У дрібно солених на зиму кінці не обрізаю. Направте яскравий кінчик догори. А ще засолювання.
Я використовую холодне засолення для малосолених огірків на зиму. Нарешті, ви просто щільно закриваєте банки й ставите їх у комору. І банки, і кришки мають бути бездоганно чистими.