Рецепти картопляних пиріжків та пирогів. В Україні та інших країнах СНД картопля вважається однією з найпоширеніших та найулюбленіших продуктів. Люди варять, тушкують, смажать, товчуть, роблять із картоплі оладки та інші страви. Але найнезвичайніше застосування цього коренеплоду – картопляні пиріжки та пироги. Вони можуть виступати як окрема страва, так і бути доповненням до м’яса, риби, салату або супу. Розглянемо одні із найцікавіших варіантів.
Приготування смачних картопляних пирогів
Для приготування пирога можна брати як сирі, так і відварені коренеплоди, які потрібно парувати, попередньо подрібнити на тертці або блендером. Вибраний спосіб обробки багато в чому впливає підсумковий смак страви. Так, якщо використовувати терту сиру картоплю, то випічка буде соковитою, а при використанні пюре – більш ситною.
Солодкі пиріжки
Розглянуті коренеплоди мають досить нейтральний смак, тому вони добре поєднуються з різними продуктами й навіть з солодкими начинками. Тим більше що для «зв’язування» картопляної основи достатньо змастити її сирим яйцем або борошном пшеничним. Для начинки використовують будь яке варення, ягідний джем чи фрукти. Варто врахувати, що з коренеплодом більше поєднується солодка начинка, аніж кисла, і це потрібно враховувати при виборі доповнення до картопляної основи.
Пиріжки з грибами та цибулею
Це одна з найулюбленіших страв у багатьох країнах (їх ще часто називають зразами). Подають пиріжки зазвичай до супу або окремою стравою з різними соусами (зметаний, томатний та ін.). Дуже зручно, що ця страва є однаково смачною гарячою та холодною.
Начинку можна робити з будь-яких грибів: печериць, гливи, лісових. Ще в зрази додається цибуля і відварені курячі яйця. Зазначимо, що гриби слід обов’язково промити, зварити чи підсмажити до повного приготування.
Рецепти картопляних пиріжків та пирогів
Сирні пироги
Приготувати такий картопляний пиріг зможе навіть новачок у кулінарному мистецтві. Крім сиру, в цю страву можна додавати будь-які начинки:
- Бекон,
- порізану копчену ковбаску,
- курку,
- свинину чи яловичину;
- шпинат чи іншу зелень.
Спочатку необхідно відварити картоплю або парувати її, додавши підігріте молоко та вершкове масло. Потім потрібно розбити пару яєць і швидко змішати їх із пюре, поки вони не згорнулися. Далі потрібно подрібнити на терці твердий сир та часник, змішати це все з пюре і додати інші прянощі (до смаку), після цього викласти пиріг у форму і випікати в духовці протягом 50-60 хв при 180 градусах.
Відкритий пиріг з фаршем чи м’ясом
У цьому випадку картопля використовується як тісто. Для початку необхідно почистити та відварити коренеплоди у злегка підсоленій воді. Приготування начинки полягає в чищенні та подрібненні цибулі, її обсмажуванні разом із фаршем на сковороді (сіль, перець додається до смаку). Потім слід парувати відварену картоплю, додавши трохи вершкового масла та борошна.
Отримана суміш використовується для замішування тіста до одержання еластичної консистенції. Далі слід розкотити тісто і викласти його в форму, що запікається. На основу викладається обсмажений фарш та цибуля, а зверху потрібно залити сметану, вбити пару сирих яєць, порізані кільцями помідори. Також потрібно потерти зверху твердий сир та відправити форму до духовки запікатися при 200 градусах протягом 40 хв. Рецепти картопляних пиріжків та пирогів.