Смажена цибуля в домашніх умовах – це дешеве і дуже смачне доповнення до багатьох страв, таких як хот-доги та пельмені. Рецепт смаженої цибулі дуже простий, тому його варто приготувати.
– лише кілька інгредієнтів
– дуже широке застосування
– докладний опис реалізації та багато порад
- Час приготування: 20 хв
- Час запікання: 25 хв
- Кількість порцій: 280 г смаженої цибулі
- Калорійність: 60 у 10 г
- Дієта: веганська, вегетаріанська
Складові:
- 4 середні цибулини – близько 700 г
- 4 повні столові ложки пшеничного борошна – близько 80 г
- чайна ложка солі – або менше
- мінімум 500 мл олії для смаження
Смажена цибуля
Для обсмажування цибулі знадобляться: велика сковорода діаметром близько 28 см (з товстим дном та високими бортиками), металевий друшляк для лову цибулі; кілька листів паперового рушника для збору надлишків олії.
Можно використовувати будь-який сорт цибулі, щоб зробити хрустку смажену цибулю. Найбільш популярна жовта (звичайна) цибуля. Характеризується досить гострим смаком та компактною структурою. Саме таку цибулю використовую для приготування цього делікатесу.
Підійде також маленька зелена цибуля, червона цибуля, часникова цибуля і в крайньому разі, цукрова цибуля, яка дуже ніжна, хрумка і солодка.
Мої чотири цибулини важили близько 700 г до очищення. Після очищення та обрізки кінчиків у мене залишилося 640 грамів готової до нарізки цибулини. Однак цибулю не потрібно нарізати дуже дрібно. Досить товстого кубика.
Покладіть нарізану кубиками цибулю в широку та велику миску. Крім того, спробуйте розділити шматочки цибулі, які з’єднані разом. Також насипте в миску близько 80 грамів будь-якого борошна з легкої пшениці (крім борошна пшеничного). Це будуть чотири повні столові ложки борошна.
Сухими руками перемішайте шматочки цибулі у мисці. Завдяки цьому мука рівномірно покриє кубики цибулі, а її надлишки залишаться на дні миски.
Смажена цибуля
Починайте розігрівати сковороду, а потім вливайте олію для смаження. Її має бути досить багато, адже цибулина має бути повністю занурена в неї та вільно плавати. Висота олії не повинна бути меншою приблизно 3 см. Встановіть пальник трохи нижче середньої потужності та дочекайтеся повільного прогріву олії.
Це може тривати кілька хвилин. Шматок цибулі, поміщений у жир, повинен відразу інтенсивно обсмажуватися. Олія має прогрітися до температури близько 140 градусів.
Я обсмажую цибулю у два обороти. Кладу частину цибулі на розігріту олію і жарю хвилин 20-30. На початку ставлю конфорку на меншу потужність і під час смаження контролюю ступінь прожарювання цибулі. Воно не повинно сильно підрум’янитися протягом перших 10 хвилин смаження. Температура олії завжди в межах 120-140 градусів. Зазвичай вона стає ідеально золотистою приблизно через 25 хвилин смаження.
Обсмажену цибулю відловлю за допомогою металевого друшляка і відразу ж викладаю на листи паперового рушника, щоб повністю позбавитися олії з обсмаженої цибулі. При необхідності кладу на нову паперову серветку.
Зливши зайву олію, можна посолити обсмажену цибулю і почекати, поки вона охолоне. Відразу після видалення першої порції цибулі можна обсмажити цибулину, що залишилася. Всі дії повторюємо так само як і раніше.
Порада: Ви можете обсмажити цибулю у фритюрниці. Щоб обсмажити всю підготовлену цибулину відразу, на сковороду наливаємо більше масла.
Як зберігати смажену цибулю?
Насамперед обсмажену цибулю слід викласти на паперовий рушник, щоб увібрався жир. Після того, як масло злите, можна посолити й потім дочекатися повного остигання. Цибулю обсмажують дуже по-різному. Якщо у вас вийшов трохи м’який і золотистий (або ви віддаєте перевагу такій цибулі), то кладіть її в банку. Закрийте банку та поставте в холодильник. Використовуйте цю смажену цибулю протягом тижня або навіть довше.
Якщо у вас цибуля підсмажилася до дуже рум’яного кольору, і вона здається світлішою і сухішою (при насипанні вона здається схожою на кукурудзяні пластівці), то після її остигання (раніше теж дуже ретельно зливаємо жир і цибулю посолити, покласти в попередньо ошпарену та суху банку.
Банку закриваємо, але назад у холодильник ставити не треба. Достатньо поставити її у темну кухонну шафу. Так може бути кілька місяців. Це багато в чому залежить від умов зберігання, а також від того, чи була цибуля добре знежирена і чи правильно обсмажена.
Навіщо використовувати смажену цибулю?
Найчастіше я використовую її для посипання готових до вживання хот-догів, бургерів, шашликів та гарячих бутербродів. Смажена цибуля буде смачна і до піци, і до картопляних і макаронних запіканок, і до звичайних бутербродів.
Вона смачна навіть із картопляним пюре, омлетом, гострими соусами та супами. Смажена цибуля, викладена пельменями з м’ясом, дуже смачна. Також вона відмінно підійде до різноманітних салатів як хрусткий і смачний гарнір. Доданий у тісто для хліба чи домашніх булочок, вона збагатить їх смак.
Подивіться також мій рецепт домашніх ідеальних хот догів.
Смачного!