Сироп з ревеню – рецепт сиропу з ревеню та лимона гранично простий. Цей домашній сироп набагато смачніший за магазинний. Він менш солодкий та натуральний. Сироп ревеню можна розбавити водою, щоб приготувати лимонад.
Застосування сиропу з ревеню:
– для розведення негазованою та газованою водою для лимонаду
– як сироп для поливання млинців та пирогів
– як добавка до сирників, тістечок
– для чаїв й трав’яних настоїв
- Час приготування: 25 хв
- Час приготування: 1 година 30 хвилин
- Порції: 900 мл сиропу
- Калорійність: 290 в 100 мл
- Дієта: безглютенова, веганська, вегетаріанська
Складові:
- 1 кг ревеню – приблизно 8 стебел
- 4 середні лимони
- 1/4 склянки води
- дві з половиною склянки цукру – близько 600 г
- Моя склянка 250 мл.
Я використав звичайний ревінь, щоб зробити цей сироп. Мене трохи збентежив колір. Я думав, що це буде невисока інтенсивність. Проте виявилося, що сироп набув гарного малиново-рожевого кольору. Однак, якщо у вас є можливість використовувати малиновий ревінь, я щиро рекомендую його. Сироп з малини та ревеню матиме не лише чудовий смак, але й інтенсивніший, кармінно-рожевий колір.
Як приготувати сироп з ревеню
Відріжте кінці й очистить стебла від тонкої шкірки. Розріжте кожне стебло на дрібніші шматочки. Після очищення у мене вийшло близько 750 грамів ревеню.
Покладіть підготовлений ревінь у каструлю і додайте 1/4 склянки води. Накрийте кришкою. Доведіть до кипіння, зменште потужність конфорки. Варити ревінь, не знімаючи кришки, 10 хвилин. Після цього часу шматочки ревеню повинні розпастися і випустити весь сік.
цей м’якуш ревеню тепер має бути повністю злитий із соку. Я використовую для цього середнє ручне сито. Викладаю м’якуш на столову ложку та розтираю ложкою. Сік переливається в місткість, а злитий м’якуш опиняється у кошику. Таким чином, у мене вийшло близько 380 мл соку.
Підготуйте собі чотири лимони середнього розміру. Добре промийте їх і розріжте навпіл. Витиснути сік із кожної половинки. Ви можете використовувати ручний соковитискач для цитрусових. Нам знадобиться повна склянка лимонного соку, це приблизно 250 мл соку. Можна додатково процідити сік через ситечко, щоб переконатися, що у вас не потрапили кісточки чи шматочки м’якоті.
У каструлю із соком ревеню влийте лимонний сік. Також додаємо весь цукор.
Все це перемішати. Встановіть пальник на середню потужність і продовжуйте помішувати сік, доки весь цукор не розчиниться. Більше не накривайте кришкою. Після закипання та розчинення цукру зменште потужність пальника до мінімуму. З цього моменту вам не потрібно змішувати сироп.
Потужність пальника має бути настільки низькою, щоб сироп не пузирився, а постійно випаровувався. Сироп нагрівати 1-1,5 години. Чим довше він нагрівається, тим більше випаровується і тим щільнішим і липким стає.
Рецепт сиропу з ревеню та лимона
Під час нагрівання може з’явитися піна. Не збирайте її до кінця. Перед тим, як розлити сироп по пляшках або банках, можна обережно викласти піну ложкою. Це карамелізований ревінь і шматочки лимона, які можна їсти.
Я варив свій сироп з ревеню загалом півтори години. У мене вийшло близько 900 мл сиропу, який я закип’ятив наприкінці й відразу розлив у дві сухі банки по 450 мл. Після остигання ставлю банки в холодильник.
Якщо ви плануєте використовувати сироп з ревеню на регулярній основі, після остигання поставте в холодильник. Також можна розлити сироп за пляшками або звичайними банками. Якщо сироп нічим не забрудниться, ним можна вільно користуватися до кількох тижнів. Однак не забувайте завжди закривати банку після використання.
Якщо ви плануєте залишити сироп з ревеню на зиму, не забудьте розлити його по банках, поки він ще кипить, а потім відразу ж закрити банки. Можна додатково поставити банки із сиропом у розігріту до температури не більше 120 градусів духовку.
Тримайте банки на середній полиці духовки близько 40 хвилин. Після остигання помістіть їх у прохолодне та затінене місце, наприклад, у комору.
Люблю поливати цим сиропом млинці та бананові оладки – це просто захоплення!