Желе з чорної смородини – дуже смачне і дуже просте у приготуванні желе з чорної смородини, ідеальне доповнення до млинців або оладок. Його також можна приготувати з червоної смородини та аґрусу.
– всього 2 інгредієнти
– можна використовувати заморожену смородину
– не потрібно пастеризувати банки
- Час приготування: 1 година
- Порції: 8 баночок по 160 мл
- Калорійність: 26 в 10 мл
- Дієта: безглютенова, веганська, вегетаріанська
Складові:
- 1 кг чорної чи червоної смородини
- 800 грамів цукру
Желе з чорної смородини
Вага плода перед її очищенням. Можна також використовувати заморожену смородину для приготування желе. Перед вживанням лише розморозьте її природним шляхом (дістаньте з морозилки за кілька годин до приготування за рецептом). У цьому рецепті я розповім вам про свій улюблений спосіб приготування мармеладу.
Використані баночки: 8 / 160 мл.
Чорна смородина містить багато натурального пектину. Однак важливо не використовувати для приготування желе дуже стиглі плоди. Чим старший і зріліший плід, тим менше в ньому натурального пектину. Я рекомендую вибирати фрукти, які щойно дозріли.
Фрукти були досить стиглими, тому у мене вийшло трохи більш пухке желе. Якщо у вас, як і в мене, вже є дуже стигла смородина і ви хочете густе желе, рекомендую купити натуральний пектин. Пектин продається у пакетиках. Його зазвичай отримують з цитрусових, і, на мій погляд, це найздоровіший вибір для загущення домашніх солодких варень.
Рецепт
Кілограм чорної смородини промийте під проточною холодною водою. Зніміть плоди з ніжки та ретельно очистить від інших домішок. Помістіть смородину у каструлю. Якщо ви готуєте желе зі смородини, зробіть з ним те ж саме.
Насипте 800 г цукру (звичайного або тростинного) в горщик для фруктів. Витратьте кілька хвилин, щоб ретельно перемішати всі фрукти з цукром, а потім відставте каструлю убік приблизно на 20-60 хв. Після цього часу плоди дадуть більше соку. Завдяки цьому ми скорочуємо процес приготування фруктів до мінімуму.
Встановіть пальник на середню потужність та доведіть фрукти до кипіння. Зменште потужність, щоб вміст каструлі лише злегка кипіло. Перемішайте фрукти та цукор кілька разів дерев’яною ложкою та натріть фрукти, які не зламалися. Між закипанням та вимкненням пальника має пройти не більше 10 хвилин.
За цей час цукор повинен повністю розчинитись, а фрукти повинні випустити весь сік. В кінці варіння розгладьте поверхню желе опуклою стороною ложки, щоб мінімізувати кількість піни, що утворюється.
Рецепт
Перелийте весь вміст каструлі в іншу каструлю через велике і щільне сито. Сито має бути досить товстим, щоб не пропускати кісточки. М’якуш зі шкірками й насінням натерти дуже ретельно, щоб весь густий сік пішов у новий горщик. Нарешті, я рекомендую вам покласти м’якуш у складену вдвічі та чисту марлю та віджати залишок густого сиропу.
Порада: Не викидайте м’якуш від шкірки та насіння. Ви можете використовувати їх кількома способами.
Компот – кип’ятити м’якуш з літром води, а потім процідити компот із використаної шкірки та насіння. Додайте в компот дві столові ложки лимонного соку і, можливо, трохи цукру або сиропу.
Напій зі смородини – налийте літр улюбленої води в миску з м’якушем, а потім процідіть рідину від використаної шкірки й насіння. Додайте в напій дві столові ложки лимонного соку і можливо, трохи цукру чи легкого сиропу. Ви також можете додати кубики льоду, часточки цитрусових та листя м’яти.
Легкий сік для напоїв – у посуд з м’якушем налити пів склянки кип’яченої, але холодної води, а потім процідити рідину від використаної шкірки та насіння. Сік можна додавати у горілку з льодом.
Весь злитий і густий сік ще раз прокип’ятити, а потім розлити по підготовлених банках. Не турбуйтеся, що желе має консистенцію рідкого желе. Після остигання воно густітиме і густітиме.
Желе з чорної смородини
Я приготував 8 чистих баночок місткістю близько 160 мл кожна.. Ви також можете використати інші місткості банок. Важливо, щоб вони мали загальний обсяг близько 1300 мл (або більше). Банки повинні бути чистими й бажано охолодженими окропом. Так само і кришки. Використовуйте лише непошкоджені банки і кришки.
Желе з чорної смородини разлити по банках і відразу ж закрити. Не наливайте желе повністю. Залиште не менше 1 см вільного місця. Переверніть банки нагору дном і залиште на 10 хв. Через 10 хвилин поверніть їх у «нормальне» положення, але тримайте під рушником до повного остигання.
Після остигання всі капелюшки повинні присмоктатися. Пастеризація не потрібна. Однак, якщо потрібно, я надам, як це зробити.
Желе з чорної смородини віднесіть у темний і сухий льох або інше тінисте та прохолодне місце і зберігайте там хоча б до наступного сезону. А тепер обіцяний швидкий рецепт желе із чорної смородини за другим способом. Стільки ж фруктів та цукру.
Покладіть вимиті та очищені фрукти в каструлю і ретельно розімніть, наприклад, вилкою (можна додати до 50 мл води). Закип’ятіть фрукти та зменште потужність пальника до мінімуму. Вміст каструлі постійно помішуйте, щоб не підпалити плоди. Через п’ять хвилин варіння зніміть каструлю з плити. Ретельно пропустіть весь вміст через сито.
З насіння та шкірки знову видавіть м’якуш, цього разу за допомогою марлі. У сік, що витік, всипати весь цукор. Варіть сік до повного розчинення цукру. Ще кипляче желе розлити по банках і закрутити. Поводьтеся з ними, так само як і з першим способом приготування.
Желе з чорної смородини стане чудовим доповненням до солодких оладок та будь-яких видів тортів та млинців. Його можна класти на бутерброди замість джему і як доповнення до фруктових десертів у чашках, морозиві або холодних чизкейків.