Головна сторінка >> Варення з журавлини на зиму – смачно та корисно!
Варення з журавлини

Варення з журавлини на зиму – смачно та корисно!

Варення з журавлини – якщо ви любите журавлину й іноді додаєте її до смаженого сиру, качки або солодких десертів, ось мій простий рецепт. Домашнє варення з журавлини, свіже чи заморожене, закрите у банці на зиму.

Іноді я додаю у варення інші фрукти. Я найбільше люблю груші й яблука. Мені теж доводилося готувати журавлину, навіть з айвою. У моєму рецепті багато цукру. Протягом багатьох років при приготуванні цього варення я використовую цей рецепт.

  • Час приготування: 5 хвилин
  • Час приготування: 1 год10 хв
  • Кількість порцій: 540 мл варення
  • Калорійність: 330 в 100 мл варення
  • Дієта: безглютенова, веганська, вегетаріанська

Складові:

  • 400 г свіжих або заморожених журавлин.
  • 400 г цукру
  • велике яблуко або груша – 250 г

Варення з журавлини

Додатковий час: 20-30 хвилин пастеризації.

Готове варення я закрив у три банки місткістю 180 мл кожна.

Готувати домашнє варення з журавлини можна цілий рік. Ви можете використовувати заморожені або свіжі журавлини. У супермаркетах продають в основному світліші й дуже великі чорниці. На базарах ми зазвичай купуємо більш дрібні або дикі ягоди, наприклад, грязьові журавлини. Насправді немає значення, який сорт ви отримаєте. Варення з журавлини виробляється однаково, незалежно від її розміру.

Варення з журавлини 1

Рецепт

Якщо ви використовуєте свіжі журавлини, її досить ретельно промити під водою і видалити залишки плодоніжок або листя. Відмовтеся від будь-яких зіпсованих фруктів. Помістіть журавлину в пакет для заморозки й помістіть її в морозильну камеру як мінімум на шість годин, щоб вона застигла. Журавлину не потрібно заморожувати, якщо вона була зібрана після заморозків. Її не потрібно розморожувати перед приготуванням варення.

Варення з журавлини 2

Помістіть фрукти в каструлю з дуже товстим дном й високими краями. Всипте стільки ж цукру, скільки фруктів. На 400 г журавлини 400 г цукру. Перемішайте фрукти та цукор дерев’яною ложкою. Поставте каструлю на середній вогонь пальника.

Варення з журавлини 3

Через кілька хвилин цукор почне розчинятися, а плоди луснуть і випустять сік. Коли журавлина з цукром закипить, зменште потужність і варіть варення загалом близько 40 хвилин. Не накривайте кришкою. Іноді перемішуйте вміст каструлі.

рецепт 4

Через 40 хвилин смаження додати у варення з журавлини очищене та нарізане кубиками яблуко. Я завжди вибираю кислі, тверді та соковиті яблука. Після очищення та довбання серцевини у мене виходить близько 200 г яблука. Додаю у варення нарізане кубиками яблуко та продовжую смажити. Тепер я встановлюю потужність пальника трохи вище та кілька разів перемішую фрукти у каструлі. Після додавання яблука варити варення ще 30 хвилин.

Варення з журавлини 5

Якщо ви не хочете, щоб шматочки яблук відчувалися у варенні, можна також натерти яблуко й додати до журавлини в дрібнішому, рідкішому вигляді. Ви також можете додати грушу замість яблука.

Я рекомендую звичайні банки для журавлинного варення. Традиційні банки з кришкою, що загвинчується, можуть зберігатися в коморі набагато довше, ніж консервні банки.

Рецепт

Приготуйте собі пропарені та висушені банки та кришки. Я вибрав 3 баночки по 180 мл кожна. Я постійно тримаю каструлю із варенням на плиті, на мінімальній потужності. Невеликим ополоником перекладаю густі журавлини в банки й відразу кожну банку закриваю.

Я рекомендую вам підготувати кухонну тканину, щоб тримати банки через неї… буде спекотно. Ніколи не наливайте варення під кришку банки. Залиште не менше 1 см вільного простору всередині по краях. Так менше шматка паперового рушника напоготові. Після закриття банки воно має закритися без необхідності додаткової пастеризації. Я навіть не перевертаю їх догори дном. Однак, якщо кришка “підстрибує”, рекомендую додаткову пастеризацію.

рецепт 6
Варення з журавлини 7

Варення з журавлини та яблук або груш готове до вживання відразу після приготування. Звичайно, ви також можете додавати до журавлини будь-які інші фрукти й залишитися тільки з ягодами журавлини. Ви можете також додати лимонний сік або більше води. Потім варення вариться загалом годину.

Чим корисна журавлина?

Журавлина з банки у нас завжди асоціюється зі смаженим м’ясом. Качка, гусак, індичка чи навіть курка чи цесарка, і свиняча вирізка, чи яловича ніжка… з додаванням журавлини виходять чудово.

Сир на другому місці. Смажений сичужний сир у поєднанні з журавлиною буквально зводить з розуму наші смакові рецептори. Солоні, смажені або запечені сири що подаються з кисло-солодкою журавлиною, гарні самі по собі або на підсмаженому багеті.

Солодке та журавлинне варення можна додавати в торти та ватрушки. Млинці з журавлиною теж будуть супер цікавими. Млинці з сиром і трохи журавлини … смачно! Журавлину також можна додавати в імбирний чай.

Може, ви знаєте ще якісь чудові способи використання журавлинного варення?

Смачного!

Прокрутка до верху