Варення з чорної смородини – щороку, тільки-но сад починає родити, починаю готувати банки для нашого улюбленого варення. Полиці в підвалі повинні остаточно прогнути під вагою банок, і весь підвал повинен виглядати як добре укомплектований притулок.
Варення з чорної смородини – моє улюблене варення. Я люблю варення з чорної смородини, це єдине варення, яке я можу їсти кожен день, на скибочці хліба, змішуючи з йогуртом, як добавку в мюслі, млинці або брати чайну ложку зі баночки й додавати до зимового чаю.
У смородині багато пектину, тому ніяких закріплювачів до смородинового варення додавати не потрібно, достатньо лише цукру.
Цього року зі своїх смородинових кущів я зібрав всього 3 кг смородини, напевно через посуху, тому купив ще 5 кг, щоб не скінчилося смородинове варення. Куплю ще мінімум 5 кг, щоб зробити смородиновий сік, який ми підсипатимемо в зимові чаї, щоб не застудитися.
Чорна смородина неймовірно корисна, жменя свіжих фруктів забезпечує більше ніж 200% потреби у вітаміні С, вони також є багатим джерелом антиоксидантів, які перешкоджають утворенню в організмі токсичних сполук, що призводять до раку, та уповільнюють процеси старінн. Чорна смородина також допомагає при ангіні та інших інфекціях.
Складові:
- Один кг чорної смородини
- не менше 500 г цукру
- за бажанням: імбир, кориця
Варення з чорної смородини
Складаємо чорну смородину в миску, заливаємо водою і збираємо зверху весь пух та сухе листя.
Смородину очистити від плодоніжок і скласти в каструлю, бажано з товстим дном, щоб смородина не підгоріла.
Починаємо варити так, щоб у смородинове варення не потрібно було додавати желфікс, його потрібно прокип’ятити і випарити. Ставимо каструлю на найменшу конфорку, з моменту закипання варимо на невеликому газі 2 години, без кришки, часто помішуючи, тому що плоди прилипають до дна і підгоряють. З каструлі має випаруватися не менше 1/3, це те, що я люблю найбільше.
В кінці додаю цукор, я додаю в джеми мінімум 500 г цукру на кг фруктів, якщо тільки фрукти не дуже солодкі, то зменшую до 400 г, але пам’ятайте, що цукор тут консервант, якщо додати занадто, джеми будуть зіпсовані, і ваша робота буде витрачено марно.
Перевірте густоту джему, поставивши тарілку на деякий час у морозилку, потім покладіть чайну ложку на холодну тарілку. Якщо варення швидко застигає, розлийте його по банках.
Банки ретельно вимийте і пропарте або поставте в розігріту до 100 С духовку для дезінфекції.
Наповнити банки киплячим варенням, закатати й відставити остигати. Не забувайте перевертати банки з варенням догори дном, тому що при охолодженні вони загуснуть і не впадуть на дно.
З 3 кг смородини у мене вийшло 12 баночок місткістю 330 мл.
Тепер рецепт ледарів, краще приправити способом лінивих, ніж взагалі ніколи.
1 кг фруктів 500 г цукру 1 желфікс
Плоди помийте й очистить, покладіть у каструлю, коли закипить, варіть ще 5 хвилин, додайте цукор та желфікс, варіть ще 2 хвилини та розлийте по банках.
Таким чином ми отримаємо більше баночок, бо нічого не випаровується. Спробуйте придбати Желфікс без консервантів, виготовлений із натуральних пектинів.
Домашнє варення з чорної смородини можна додавати до багатьох страв, до мюслів, чаю, коктейлів, тортів і навіть до м’яса.