Шніцель – класичний шніцель із телятини або індички або навіть із корейки. Пропоную вам придбати перевірений рецепт відбивних, які ви приготуєте з улюбленого м’яса.
– проста ідея для вечері
– докладний опис з фото
– Кілька пропозицій смачної подачі
- Час приготування: 20 хвилин
- Загальний час обсмажування: 20 хвилин
- Кількість порцій: 4 котлети
- Калорійність: 295 в 1 шніцелі
Складові:
- близько 550 г нежирної телятини або філе індички
- 2 середні яйця
- 50 грамів олії
- 60 г панірувальних сухарів – 4 столові ложки з гіркою
- 15 г борошна пшеничного – 1 ст.
- спеції: пів чайної ложки солі; 1/3 чайної ложки перцю
- маленький лимон
Шніцель
Наперед дістаньте м’ясо з холодильника.
Австрійські віденські шніцелі завжди готуються з нежирної телятини. Я рекомендую верхню телятину чи задню частину телятини чи корейку. Якщо у вас немає телятини, як другий варіант рекомендую філе індички, тобто, грудку індички. У крайньому разі, можна також посмажити шніцелі зі свинячої вирізки, але вони мало чим відрізняються від свинячих відбивних.
Рецепт шніцеля
Нарізати хороший шматок добірного м’яса вагою близько 500-600 грамів (бажано поперек волокон) на чотири відбивні. Покладіть наполовину складену тканину або кухонну серветку. Покладіть дерев’яну дошку на тканину. Викладіть м’ясо на дошку по одній і відбийте їх молотком з обох боків, щоб м’ясо вийшло якомога тонше.
Посипте кожну відбивну з обох боків сумішшю солі та перцю (пів чайної ложки солі; 1/3 чайної ложки перцю). Підготуйте дві широкі та глибокі тарілки. В одну тарілку розбийте два невеликі яйця і дуже ретельно збийте їх вилкою або кухонним віночком. У другу всипати панірувальні сухарі та борошно. Я рекомендую змішати 60 гр. панірувальних сухарів гарної якості та 15 грамів простого борошна. Вмочіть кожну відбивну в яєчну рідину і відразу обваляйте в панірувальних сухарях з борошном. Готові шніцелі викладете на суху тарілку чи дерев’яну дошку.
Порада: Використання панірувального борошна не обов’язково, достатньо одних панірувальних сухарів. Також можна кожен шніцель спочатку обваляти в невеликій кількості пшеничного борошна, потім вмочити шніцелі в панірувальних сухарях.
Почніть нагрівати велику сковороду з товстим дном. Покладіть у неї близько 50 грамів (можна більше) топленої олії. Встановіть потужність пальника трохи нижче за середню і зачекайте деякий час, щоб жир добре прогрівся. У сковороду з розпеченою олією викладіть стільки шніцелів, щоб без проблем помістилися один поруч з одним (у моєму випадку по два шніцелі за раз).
Однак не набивайте їх занадто сильно, щоб шніцелі легко підсмажилися та підрум’янилися. Якщо покласти одразу багато шніцелів на сковороду, температура жиру різко впаде, і вони не приготуються, а почнуть задихатися. Це призводить до того, що вміст сковороди лопається, пітніє та тісто обсипається.
Рецепт
Обсмажте шніцелі для орієнтації по кілька хвилин з кожної сторони (до 3 хвилин). Переверніть їх, коли вони стануть коричневими з нижньої сторони. Якщо вони дуже швидко червоніють, зменште потужність пальника. Якщо через кілька хвилин вони ще досить бліді, збільште потужність пальника. Скільки часу вони готуватимуться, залежить від сковороди, потужності конфорки та товщини шніцелів. Однак не обсмажуйте їх дуже швидко, щоб м’ясо не залишилося сирим усередині.
У такий спосіб обсмажте всі шніцелі. Викласти обсмажені шніцелі на аркуш пекарського паперу (зайвий жир вбереться в папір, і вони не потіють знизу).
Завжди подавайте готові шніцелі зі свіжим лимоном. На одну порцію достатньо чверті невеликого лимона. Найпопулярніший – подавати шніцелі з улюбленим салатом.