Рецепт варення з полуниці на зиму– старий, традиційний й перевірений рецепт варення з полуниці без добавок. Я додаю до нього лише натуральний консервант, тобто цукор. І в невеликій кількості на вагу полуниці.
Натуральне полуничне варення виходить дуже густим, а полуниця вариться цілком. При тривалому варінні ягоди полуниці темніють, а варення стає густішим і ароматнішим. Запрошую на справжнє домашнє полуничне варення.
- Час приготування: 20 хвилин
- Час приготування: 6 годин
- Порції: 5 банок по 280 мл
- Калорійність: 550 ккал в 1 банку
- Дієта: безглютенова, вегетаріанська
Складові:
- 2 кілограма полуниці
- 500 г цукру
- два лимони
- 30 г вершкового масла
Рецепт варення з полуниці
Отримав 5 баночок полуничного варення місткістю 280 мл кожна.
Калорії були розраховані на основі інгредієнтів, які я використав. Так що це приблизно калорій, оскільки ви можете додати трохи більше або мати цукор, ніж я.
Я використав грубий цукор-рафінад для приготування полуничного варення. Однак я зробив це тільки тому, що мав надлишок цього. Ви також можете використовувати звичайний або дрібний цукор.
Домашнє варення з полуниці
Я використав дуже стиглу і солодку полуницю. Підозрюю, що це був сорт Дукат. Для приготування полуничного джему я рекомендую купувати полуницю, коли вона найдешевша. Зазвичай це самий пік сезону або його кінець.
Не купуйте полуницю після злив, оскільки вона буде густою і несолодкою. Полуниця з кінця сезону дуже гарна для консервування. Вони найдешевші, але і досить дрібні, тому на видалення стебел ви витратите більше часу. З пізніх сортів полуниці рекомендую Флоренцію.
Вага полуниці близько 2 кг. Їх може бути й більше. Промийте їх під холодною проточною водою і видаліть плодоніжки. Покладіть полуницю у велику і широку каструлю. Вибирайте найширший горщик, щоб максимізувати площу поверхні для випаровування води з плодів.
Додайте 500 г звичайного цукру та 30 г натурального вершкового масла. Додавання вершкового масла робить смак джему ще кращим… насиченішим. Варення набуває додаткового аромату. Продукти, багаті на білок, містять глутамінову кислоту, на яку реагують наші смакові рецептори. В маслі його небагато, але достатньо, щоб полуничний джем мав райський смак та запах.
У каструлю також вичавіть сік із двох лимонів. Лимони, звичайно ж, попередньо ретельно вимийте.
Домашнє варення з полуниці
Я знаю, що багато людей кидають цукор на фрукти й чекають, поки вони випустять сік. Приблизно через 3:00 сік зливають, а плоди варять у вигляді варення, щоб прискорити процес випаровування води. Я цього не роблю, бо у моєму рецепті єдиний натуральний консервант – це цукор. Я також додаю дуже мало кількості фруктів. Одна порція цукру на чотири порції фруктів. Фрукти, посипані цукром, дадуть сік, та й цукор розчиниться.
Ви можете висипати цукор і сік у сироп для розведення, і ви втратите більшу частину соку та цукру у фруктах. Саме тому я вирішую довше варити фрукти без кришки та природного випаровування води.
Поставте каструлю на конфорку, встановлену на середню потужність. У жодному разі не накривайте плоди. За кілька хвилин плоди випустять сік і почнуть кипіти. Перемішайте їх дерев’яною ложкою та значно зменште потужність пальника.
Фрукт навіть не треба варити. Важливо, щоб вони постійно нагрівалися достатньо для випаровування води. Перемішуйте фрукти щогодини.
Домашнє варення з полуниці
Полуничне варення кладу вранці, а ввечері розкладаю по банках. Ви також можете почати готувати фрукти у другій половині дня. Увечері вимкніть конфорку під горщиком та залиште фрукти на ніч. Вранці можна доварити полуничне варення.
Я нагріваю фруктовий горщик загалом шість годин. Після закінчення цього часу обсяг фруктів та рідини в каструлі значно зменшується. Плоди стають дуже товстими та темного кольору. Я люблю це варення, тому що я варю фрукти, і вони також закінчуються в банках.
Якщо на поверхні накопичується піна, її можна зняти ложкою та з’їсти.
Рекомендую звичайні банки для тривалого зберігання. Традиційні банки з кришкою, що загвинчується, можуть зберігатися в коморі набагато довше, ніж консервні банки.
Приготуйте собі пропарені та висушені банки та кришки. Я вибрав 5 баночок по 280 мл кожна. Я постійно тримаю каструлю із варенням на плиті. Маленьким ополоником розливаю варення по банках і одразу закриваю кожну банку. Ніколи не доливайте джем. Залиште не менше 1 см вільного простору у банку.
Добре закупорені банки перевернути вгору дном і залишити на 30 хвилин. Після закінчення цього часу знову переверніть банки та перевірте, щоб кришки закрилися й не підстрибували при натисканні пальцем. Також можна пастеризувати банки. Рекомендую поставити банки в розігріту до 120 градусів духовку. Не ставте температурувище, щоб не пошкодити гумки у кришках. Обклеюйте банки до 40 хвилин.
Після остигання на поверхні може з’явитися тонкий шар застиглої олії. Це нормально
Чому варення іноді пригоряє. Улюблена… дуже важлива каструля з товстим дном та малою потужністю конфорки.
А потім густота варення. Багато що залежить від самої полуниці. Хтось каже, що довелося скоротити час варіння полуничного варення, бо воно так швидко загусло і було готове до консервування. Хтось, що варення виходить рідким, попри те, що воно вариться довго.
Рецепт варення з полуниці
Полуниця буває більш солодкою, кислою, більш-менш водянистою. Я на це не впливаю, тому ви самі повинні спостерігати за всім процесом і вирішувати, чи скорочуєте ви час варіння варення.
Не рекомендую варити довше. Якщо джем виходить дуже рідким, ви можете додати трохи цукру в кінці, але це тільки для тих, хто дійсно любить дуже густий джем. Звичайно, тоді буде ще солодше. Пам’ятайте, що після остигання варення природним чином загусне в банку.
Ще раз хочу відзначити, що варення ми варимо, не накриваючи кришкою.