Монтаж сонячних панелей – відновлювані джерела енергії стають все більш популярним способом отримання енергії. Для домогосподарств і компаній найкращим рішенням такого роду є інвестування у сонячну енергетику. Однак, щоб повністю виправдав очікування, важливо правильно встановити сонячні панелі.
Як працює сонячна система
Щоб правильно спланувати установку сонячних панелей, важливо знати механізм роботи сонячної системи. Він використовує сонячну енергію, яка за допомогою модулів і кремнієвих елементів поглинає її і перетворює в постійний струм. Але щоб його можна було використовувати для роботи різних пристроїв, його необхідно перетворити в змінний струм за допомогою інвертора.
Проте завжди є сумніви щодо ефективності сонячної енергії в контексті погоди, яка дуже мінлива, і ми часто маємо справу з небом, покритим хмарами. Тут можна зітхнути з полегшенням, адже система відмінно працює навіть тоді, коли сонячні промені не падають на неї прямо. Правильне встановлення сонячних панелей дозволяє максимізувати їх ефективність, навіть у темні осінні й зимові місяці.
Монтаж сонячних панелей
У зв’язку з характером установки, її слід розташовувати в максимально сонячному місці. Тому найпоширенішим рішенням є установка сонячних панелей на даху будівлі. Однак іноді просто розмістити їх там недостатньо. Рідко буває так, що дах ідеально підходить до сонячної установки. Найкраще встановлювати сонячні батареї – виходити на південь або південний схід. Це забезпечує їм найдовшу експозицію. Другим, але не менш важливим елементом є регулювання кута падіння сонячного світла на сонячні панелі. Оптимальний вихід – встановити їх під кутом 20-30 градусів до землі.
Звичайно, це не означає, що установка буде недостатньо ефективною при незначному відхиленні від цих рекомендацій. У цьому випадку слід враховувати лише розмір установки, щоб компенсувати будь-які втрати енергії.
Встановлення сонячної системи на землі
Іноді може статися так, що дах будівлі не відповідає вимогам, необхідним для встановлення сонячної системи. Це може бути питанням затінення навколишніми деревами або будівлями, невдалим напрямком або кутом нахилу даху або навіть його специфічною поверхнею. Тоді можна використовувати установку на землі. Це дозволяє розмістити сонячні панелі на сонячній ділянці поблизу вашого дому чи підприємства. Тоді їх налаштування можна ідеально адаптувати до умов і зовнішній вигляд будівлі не змінюється.
Монтаж сонячних панелей – очищення та догляд
Професійне встановлення сонячних панелей також запобігає надмірному забрудненню установки. Кожне додаткове затінення у вигляді опалого листя, снігу або пилу знижує їх ефективність, а отже – наражає користувачів на непотрібні, додаткові витрати. Сонячні панелі, встановлені під правильним кутом, можуть самоочищатися завдяки дії сили тяжіння, дощу та вітру. Тоді втручання і додаткова чистка не знадобляться. Однак час від часу варто виконувати процес технічного обслуговування, щоб мати можливість насолоджуватися безкоштовною електроенергією протягом багатьох років.
Дивіться також: Грунтовий тепловий насос – екологічний та ефективний спосіб обігріву