Головна сторінка >> Який термін служби сонячних панелей?
Який термін служби сонячних панелей?

Який термін служби сонячних панелей?

Який термін служби сонячних панелей? Сонячні панелі – чудовий спосіб отримати безкоштовну електроенергію. Вони пристосовані до різних погодних умов, деякі навіть можна використовувати як покриття даху. На жаль, вони не вічні. Який термін служби фотоелектричних панелей? Нижче ви знайдете відповідь на це питання.

Довговічність сонячних панелей

Все більше людей у ​ обирають сонячні панелі як джерело безкоштовної електроенергії. Наявність власної міні-електростанції – хороший спосіб стати незалежним від подорожчання електроенергії. Однак звертати увагу потрібно не тільки на потужність панелей, але і на їх міцність і термін служби.

Через скільки років потрібно міняти сонячні батареї?

Термін служби панелей зазвичай оцінюється в 25-30 років. Це стосується найпопулярніших товстоплівкових панелей із кристалічного кремнію. Кожен виробник дає гарантію на певну кількість років, але фактична довговічність фотоелектричних панелей може бути набагато довшою. Тривалість роботи сонячних панелей залежить від марки, а також від погоди у вашому регіоні. Можна припустити, що сучасні панелі першого покоління, якщо вони взагалі якісні, можуть прослужити до 40 років, тобто на 10-15 років більше від очікуваного середнього терміну служби даного виду обладнання.

Щоб відповісти на питання, як часто потрібно міняти фотоелектричні панелі, нам потрібно знати не те, скільки років панелі взагалі працюють, а яке зниження потужності в конкретному випадку і через скільки років ефективність досягне 80 % початкової номінальної потужності.

Коли відбувається падіння потужності? – Який термін служби сонячних панелей?

Вже після першого року використання потужність сонячних батарей знижується. Зазвичай це близько 1-2%, але в наступні роки лише 0,5% на рік. Залежно від виробника та якісних матеріалів пристрої можуть втрачати ще менше, лише 0,35% на рік. Потім фіксується значне зниження протягом перших 10-15 років використання. Але якщо за цей час він не перевищив 20%, то хвилюватися нема про що. До 20-25 років потужність повинна залишатися вище 80% від початкового значення.

Цікаво  Як вибрати твердопаливний котел: корисні поради

Фактичний термін служби сонячних панелей може бути ще кращим. Коли панелі витримують перші роки використання та виявляються стійкими до змін погодних умов, навіть через 30 років вони все ще можуть виробляти понад 80% початкової потужності.

Час роботи панелей і різноманітність середовищ, в яких вони працюватимуть, не дозволяють дуже точно передбачити, як довго вони будуть зберігати високу потужність. До цього потрібно додати падіння продуктивності при екстремальних температурах або сильній хмарності, що не означає, що панелі фактично зношені. Незважаючи на ці обчислювальні труднощі, виробник повинен оцінити безпечний мінімум років, протягом якого зниження потужності буде достатньо малим, щоб дозволити їх ефективну роботу. Цей мінімум становить від 20 до 30 років.

Гарантія та термін служби фотоелектричних установок

Купуючи конкретні сонячні батареї, необхідно звернути увагу на те, яка очікувана втрата потужності вказана в гарантійних документах.

Види гарантії потужності фотоелектричних панелей

Ви можете очікувати два типи гарантій – лінійні та обмежені. Обмежений дає зниження через один рік, через 10, а потім ще через 15 років (або інші заздалегідь визначені проміжки часу).

Набагато точнішою є лінійна гарантія. Віна показує прогнозовані лінійні (тобто від року до року) втрати потужності панелей.

Термін служби сонячних панелей до 10 років зазвичай не опускається нижче 90% пікової потужності. Якщо все-таки воно падає нижче узгодженого з постачальником значення, і це пов’язано з технічними або матеріальними помилками в продукті, постачальник повинен якимось чином компенсувати нам цю втрату. Найчастіше для компенсації втрат замінюють несправну панель або додають іншу. Все повинно бути включено в гарантію на продукт (про це пізніше).

Довговічність сонячних панелей не закінчується після закінчення гарантії. Вони можуть виробляти електроенергію протягом наступних років і не знижують комфорту використання. Якщо, крім того, за цей час інвестує в більш економічне обладнання, він може використовувати панелі кілька десятків років без їх заміни. Це не означає, що за цей час ви зможете обмежитися миттям панелей і перевіркою їх працездатності.

Цікаво  Як правильно укладати тротуарну плитку?

Гарантія на продукцію та якість виконання – Який термін служби сонячних панелей?

Оскільки установка фотоелементів є складним процесом, ми отримуємо різні гарантії, які мають різне значення. Не плутати з гарантією виконання. Гарантія на продукт також стосується панелей і поширюється на будь-які виробничі дефекти панелей. З іншого боку, гарантія на монтаж видається монтажною бригадою і поширюється на сам монтаж, будівництво та можливий договір на перевірку та ремонт. Варто звернути увагу на те, чи надає компанія таку гарантію. Віна повинна бути оформлена мінімум на 2 роки (це найпоширеніша практика), але деякі компанії продовжують до 5-10 років.

Термін служби інших фотоелектричних пристроїв

Термін служби фотоелектричних установок також включає гарантію на інвертор та інші компоненти системи. Хоча термін служби осередків становить 25 років, а як виявляється на поривах навіть 40-50 років, зазвичай інвертори ефективно працюють 10 років. Варто зазначити, що на ринку вже є пристрої, які працюють довше, з гарантією до 20-25 років.

Оскільки ці пристрої дещо складніші за елементи, дистриб’ютори пропонують продовжити гарантію після обслуговування обладнання. Тому ми можемо отримати гарантію, наприклад, 5+5 років.

Який термін служби сонячних панелей?
Який термін служби сонячних панелей

Фотоелектричні панелі на односімейному будинку, а також термін служби фотоелектричних панелей

Термін служби фотоелектричних панелей, а також скільки коштує і як довго вони працюють

Те саме стосується зберігання енергії. Більшість із них мають гарантію продуктивності понад 80% протягом 10 років. Цей часовий діапазон може бути коротшим – до 6 років або довшим – до 15 і навіть 20 років.

Загалом середня фотоелектрична установка повинна ефективно працювати протягом 10 років, після чого може знадобитися заміна інвертора, накопичувача енергії або кріплень.

На що не поширюється гарантія?

Вихід фотоелектричних панелей з ладу може залежати від виробничих дефектів, а також від випадкових подій. Гарантія на виріб не поширюється на пошкодження, викликані стихійними лихами, актами вандалізму або пошкодження внаслідок неправильного встановлення. Виробник також не несе відповідальності за несправну роботу панелей, розташованих у невідповідних для цього місцях. Тому ми повинні подбати про довговічність фотоелектричних панелей, вибравши для них правильне місце, хорошу монтажну команду та правильну експлуатацію. Пам’ятайте, що серед завдань користувача є: очищення сонячних панелей приблизно раз на півроку або за потреби.

Цікаво  Інновації в сучасному будівництві: куди ми рухаємось?

Для того, щоб зберегти гарний термін служби фотоелектричних установок, також добре звернути увагу на правильне підключення обладнання. Тут важливу роль відіграє тип інвертора та можливість використання системи EMS.

Утилізація фотоелектричних панелей – Який термін служби сонячних панелей

Навіть найдовший термін служби фотоелектричних панелей з часом закінчується. Ми також не можемо передбачити всі події, аварії, удари блискавки тощо. Зрештою, панелі доведеться утилізувати.

Утилізація сонячних панелей – трохи забута тема. Оскільки гарантія розрахована на чверть століття, ми любимо відкласти цю тему на останній момент. Тим часом, можливо, варто подумати про це вже при покупці установки. З багатьма постачальниками можна укласти окремий договір на утилізацію сонячних панелей після закінчення гарантійного терміну. Завдяки цьому не ми, а постачальник будемо турбуватися про те, що робити з використаним обладнанням.

А якщо ми про це не думали?

Фотоелектричні панелі мають статус великогабаритних та електросміття. Їх не можна просто вивезти на смітник. Елементи, що містяться в них, шкідливі для навколишнього середовища, тому їх необхідно утилізувати. Неушкоджені, але зношені фотоелементи можна переробити, де вони будуть адаптовані до нових завдань. На жаль, це неможливо зробити з панелями, пошкодженими, наприклад, блискавкою. Доброю новиною є те, що дистриб’ютор повинен зібрати їх для утилізації. Якщо ми не домовилися з компанією-доставщиком, що він забере панелі, ми повинні самі доставити їх до точки продажу.

Також можна утилізувати сонячні батареї самостійно. Звичайно, це полягає не в самостійному розбиранні пристрою, а в тому, щоб доставити їх в відповідний пункт. Утилізація таким чином є платною (залежно від кількості панелей / потужності установки).

Термін служби фотоелектричних панелей настільки великий, що окупається як основне, так і додаткове джерело електроенергії. Завдяки потужності та гарантіям якості обладнання та можливому договору збору на утилізацію ми можемо довго насолоджуватися власною електроенергією. Правильне використання та догляд за панелями дозволяє істотно збільшити їх довговічність.

Дивіться також: Будинок майбутнього: розумні рішення для всіх

Прокрутка до верху