Ідеї здорових та поживних сніданків – багато говорять про роль першого сніданку в щоденному меню як гарного початку нового дня. Однак не варто недооцінювати важливість здорового перекусу, який ми будемо їсти на роботі чи в школі. Бутерброд, натуральний йогурт, чи, може, салат? Як має виглядати здоровий сніданок на роботу?
Зміст
- 1 Другий сніданок – це важливо?
- 2 Ідеї здорових та поживних сніданків – чому ми повинні обідати?
- 3 Ідеї здорових та поживних сніданків – що не можна їсти на обід?
- 4 Чого уникати на другий сніданок?
- 5 Ідеї здорових та поживних сніданків
- 6 Ось кілька ідей для приготування другого сніданку:
- 7 Другий сніданок для дитини – що замість бутербродів?
Другий сніданок – це важливо?
Збалансоване харчування має на меті забезпечити всі необхідні поживні речовини для забезпечення нормального функціонування організму. Принципи здорового харчування наголошують на регулярному вживанні їжі через певні проміжки часу, що позитивно позначиться на постійному забезпеченні енергією та забезпечить правильне травлення та засвоєння їжі. Бранч – це невелике приймання їжі, яке відбувається між першим сніданком і обідом. Зазвичай він становить не більше 10-15% добової потреби в енергії.
У той час як перший сніданок вважається найважливішим прийманням їжі за день, і ми зазвичай ставимо собі питання, що приготувати на вечерю, другий сніданок або ранній обід часто пропускають на етапі планування меню. Це тягне за собою багато негативних наслідків, які порушують раціональне харчування і можуть сприяти формуванню надмірної маси тіла. Варто підкреслити, що занадто тривалі перерви між окремими пунктами меню призведуть до зниження концентрації глюкози в крові, посилюється секреція гормону голоду і таким чином мозок отримує інформацію про необхідність забезпечити їжею. Відсутність приймання їжі позначиться на утворенні втоми, спостерігається зниження концентрації, дратівливість або головний біль. До додаткових сигналів з боку шлунково-кишкового тракту відноситься переповнення в кишківнику, тобто бурчання в животі.
Перше приймання їжі вранці призначене для забезпечення необхідних субстратів після нічного голодування. Тому перший ситний сніданок повинен містити потрібну кількість корисного білка, корисних жирів і складних вуглеводів. Варто підкреслити, що ідеї здорового другого сніданку не обов’язково повинні бути складними. Ми також не повинні турбуватися про збалансованість цієї їжі з точки зору поживних речовин. Звичайно, за умови, що ви забезпечуєте необхідні речовини протягом дня, в інших прийманнях їжі.
Ідеї здорових та поживних сніданків – чому ми повинні обідати?
- Смачний і корисний обід, з’їдений на роботі, дозволить підтримувати потрібний рівень енергії для мозку в той час, коли він зазвичай найбільш продуктивний.
- Це забезпечить зосередженість і концентрацію під час виконання обов’язків, що вимагають інтенсивності мисленнєвих процесів.
- Невеликий корисний перекус змусить почуття голоду не відривати нас, і ми зможемо продовжити роботу, не шукаючи, що б з’їсти «на швидку руку».
- Ще одна перевага приготування їжі на роботу полягає в тому, що в другій половині дня ми будемо їсти менші порції їжі.
Ідеї здорових та поживних сніданків – що не можна їсти на обід?
Попри те, що основний сніданок є найважливішим прийманням їжі в першій половині дня, відсутність ідеї щодо другого сніданку для школи чи роботи змусить нас їсти що завгодно, щоб заглушити бурчання в шлунку, коли ми відчуваємо голод. Найчастіше це легкодоступний продукт, наприклад, булочка, інший солодкий рулет або цукерка. Крім того, випита кава з молоком, цукром чи іншими добавками начебто вгамує голод, але, на жаль, ненадовго.
Це рішення приносить більше шкоди, ніж користі. Солодкий перекус, звичайно, забезпечує швидкий запас енергії, а цукор миттєво живить наш мозок, але в довгостроковій перспективі регулярне вживання солодощів сприятиме надмірній масі тіла, інсулінорезистентності, а на більш пізньому етапі – 2 типу цукровий діабет і ожиріння. факт є що все більше дітей шкільного віку мають занадто високий ІМТ, у чому опосередковано винні шкідливі харчові звички. Не покращує ситуацію й асортимент шкільних магазинів, тобто солодощі та солоне.
Правильно спланований обід на роботу чи навчання дозволить нам уникнути ситуацій, коли ми змушені тягнутися до чогось не зовсім здорового. Регулярно використовуваний калькулятор ІМТ дозволить вам постійно контролювати та оцінювати свою вагу.
Чого уникати на другий сніданок?
- булочка;
- пончик;
- цукерки;
- шоколад;
- тістечка;
- печиво;
- чипси;
- начос;
- крекери;
- хлібні палички;
- готові страви;
- локшина швидкого приготування;
- страви швидкого приготування, наприклад, піца, запіканка, хот-дог, картопля фрі.
Ідеї здорових та поживних сніданків
Смачний обід на роботі – приємна перерва між буденними справами. Ця страва ідеально підходить, коли організму потрібна порція енергії для підтримки роботи мозку. Перш за все, варто спланувати їх заздалегідь, а найкраще приготувати самостійно, перед виходом з дому або навіть напередодні. Якщо у вас є пачка вівсянки, приготуйте вівсянку з яблуком і мигдалем. Якщо у вас є цілозерновий хліб, сир, якісна шинка та моцарела, додайте салат і просто зробіть корисний бутерброд. Приготуйте смузі зі свіжих або заморожених фруктів. Простий сніданок на роботу можна приготувати за 10 хвилин, упакувати в коробку для сніданку і зберігати в холодильнику. Якщо ви витратите більше часу, то можете посмажити, наприклад, цілозернові млинці з пастою з сьомги або кабачкові млинці з сиром фета.
Ось кілька ідей для приготування другого сніданку:
- невеликі шматочки свіжих овочів і фруктів з грецьким йогуртом;
- свіжі овочеві палички (морква, огірок, перець) з хумусом;
- овочевий і фруктовий смузі й жменю волоських горіхів;
- жменя руколи, відварна крупа, нут, тофу, авокадо, маринований імбир;
- сніданок яєчні мафіни з перцем і часником;
- крем-суп (якщо є можливість розігріти).
Другий сніданок для дитини – що замість бутербродів?
У молодих організмів сніданок повинен бути не тільки поживним, але й підтримувати мозок і когнітивні здібності. Дітям потрібна енергія і для навчання, і для гри. Головне – не отримувати порожні калорії з солодощів і солодких напоїв. Нема потреби обмежувати природні цукри, які містяться, наприклад, у фруктах, але в разі надмірної маси тіла у дитини, однозначно краще давати свіжі фрукти, ніж склянку соку. Добре підійдуть млинці з білим сиром і фруктами або млинці з тертим яблуком і корицею, коротко обсмажені на оливковій олії по 2-3 хвилини з кожного боку. Чудовою ідеєю для сніданку, а водночас і святковим спогадом, є корисні білкові вафлі з сиром маскарпоне, вишневим біоджемом та мигдалевими пластівцями. Ви також можете зробити вівсяну кашу солодкою, додавши улюблені смаки дитини.
Дуже важливий аспект – виробити у дитини звичку їсти як перший, так і другий сніданок.
Перше приймання їжі повинно бути вдома, при цьому дитина повинна встати трохи раніше і зосереджено з’їсти приготовлену страву. Він повинен забезпечувати оптимальну кількість білка, тому ідеально підійде яєчня з цибулею або омлет.
Правильне харчування є одним зі стовпів здорового способу життя. Навчання правильному харчуванню забезпечує молодій людині хороший старт у доросле життя. Знання про те, що замість солодощів і швидкоїжі варто обирати здорові снеки, неодмінно окупиться в майбутньому.
Дивіться також: Як подбати про свою мотивацію до схуднення?
Міцного здоров’я!