Головна сторінка >> Призначення та види датчиків руху для автоматичного увімкнення світла
Призначення та види датчиків руху для автоматичного увімкнення світла

Призначення та види датчиків руху для автоматичного увімкнення світла

Призначення та види датчиків руху для автоматичного увімкнення світла. Датчик руху для включення світла – комунікаційний пристрій, який автоматично замикає ланцюг при виявленні в зоні контролю об’єкта, що рухається. Ці прилади знаходять застосування у житлових та офісних приміщеннях, у під’їздах, на сходових клітках, на відкритих територіях. Вони можуть входити в систему охоронної сигналізації, допомагають економити електроенергію, позбавляють власників необхідності встановлення ручних вимикачів.

Види датчиків руху та їх особливості

Перш ніж купити датчик руху для увімкнення світла, дізнайтеся, за яким принципом він працює. Виробниками випускаються такі види пристроїв:

  1. Інфрачервоні. Вони найпопулярніші у покупців завдяки доступній ціні. Ці датчики реагують на об’єкти, температура яких на 5 С вище температури навколишнього простору.
  2. Ультразвукові. Такі прилади посилають у простір ультразвукові хвилі та внаслідок цього отримують інформацію про навколишні об’єкти.
  3. Мікрохвильові датчики. Вони також випромінюють хвилі високої частоти й приймають зворотні сигнали. Це високочутливі рецептори, які реагують на найменший рух. Але їхня вартість вища, ніж в ультразвукових та інфрачервоних.
Цікаво  Система «тепла підлога»: переваги та недоліки

Також на ринку представлені комбіновані датчики руху для включення світла. Вони поєднують у собі кілька сканувальних технологій та характеризуються підвищеною точністю.

Класифікація пристроїв за типом розташування

Датчики руху для автоматичного включення світла відрізняються за типом розташування та особливостями монтажу. Вони бувають стельовими, настінними та кутовими. У настінних і кутових моделей кут огляду не перевищує 180 градусів, проте вони прості в установці. Що ж до стельових моделей, вони мають розширений кут огляду (360 градусів), але монтувати їх складніше.

Також до списку характеристик, які потрібно брати до уваги при виборі датчиків руху, входять:

  • Радіус дії (може змінюватись від 5 до 50 м);
  • Максимальна потужність комутації (залежить від того, наскільки потужне джерело світла пов’язане з датчиком);
  • Наявність фотореле (завдяки йому датчик спрацьовуватиме лише в умовах малого освітлення);
  • Герметичність корпусу (якщо ви вибираєте модель для вулиці, віддавайте перевагу датчикам із захистом не менше IP54);
  • Час роботи (бажано, щоб його можна було настроїти вручну).
Цікаво  Будинок майбутнього: розумні рішення для всіх

Зверніть увагу на тип живлення датчика руху. Він може працювати від мережі або сонячної батареї. Перший варіант надійніший, другий – підходить для об’єктів, де складно чи неможливо прокласти комунікації.

Призначення та види датчиків руху для автоматичного увімкнення світла
Призначення та види датчиків руху
Прокрутка до верху