Головна сторінка >> Грунтовий тепловий насос – екологічний та ефективний спосіб обігріву
Грунтовий тепловий насос

Грунтовий тепловий насос – екологічний та ефективний спосіб обігріву

Грунтовий тепловий насос – все більше говорять про необхідність захисту навколишнього середовища, тому не дивно, що інтерес до екологічних джерел опалення неухильно зростає. Таким чином, зростає популярність грунтових теплових насосів, які є ефективним і екологічно чистим способом обігріву не тільки води, але, перш за все, всього будинку.

Грунтовий тепловий насос – принцип роботи та їх типи

Грунтовий тепловий насос працює за тим же принципом, що й інші теплові насоси. Система складається з нижнього джерела тепла, яким в такому випадку є земля. Іншою складовою є власне тепловий насос, тобто набір пристроїв, що складається з двох теплообмінників, компресора та розширювального клапана. Останнім елементом є верхнє джерело тепла, тобто система опалення в будівлі, яка розподіляє тепло по всіх приміщеннях. Робота теплових насосів заснована на другому законі термодинаміки, який означає, що передача тепла відбувається від місця з нижчою температурою до місця з вищою.

Цікаво  Особливості проєктування спортивних споруд

На ринку є два типи грунтових теплових насосів – з вертикальним теплообмінником і з горизонтальним теплообмінником. Для установки першого варіанту потрібні вертикальні свердловини, в які встановлюються спеціальні колектори. Це дорожчий варіант, оскільки для такого виду земляних робіт потрібні відповідні дозволи та спеціальне обладнання. Але завдяки тому, що в нижніх частинах землі температура не опускається нижче нуля, грунтові теплові насоси з вертикальним теплообмінником гарантують більшу ефективність.

Грунтовий тепловий насос
Грунтовий тепловий насос

Другий варіант, тобто ґрунтовий тепловий насос з горизонтальним теплообмінником, є дешевшою інвестицією, оскільки колектор розміщений у верхньому шарі землі. У цьому випадку не потрібно отримувати дозвільні документи, оскільки нижній теплообмінник розташовується на кілька десятків сантиметрів нижче межі промерзання грунту. Це, однак, призводить до дещо нижчої ефективності, оскільки на цій глибині відбуваються температурні коливання.

Цікаво  Розумний дім - як перетворити свій дім на розумний?

Переваги опалення грунтовим тепловим насосом

Найбільшою перевагою цього рішення є його екологічність, оскільки воно базується на отриманні природного тепла із землі. Під час роботи насоса відсутні процеси горіння, які утворюють різні забруднювачі повітря.

Крім того, грунтові теплові насоси характеризуються високим ККД. Дійсно, водяні теплові насоси також мають високу ефективність, але для їх спорудження необхідний резервуар для води, розташований поблизу будівлі. З іншого боку, опалення за допомогою ґрунтового насоса може бути встановлено практично скрізь і, на відміну від повітряних теплових насосів, також є високоефективним взимку. Це означає, що грунтові насоси можуть задовольнити потребу в теплі всієї будівлі незалежно від пори року.

Цікаво  Вентиляція в будинку та квартирі

Наступна їхня перевага – повна не обслуговування, адже вам не потрібно купувати паливо, а температура задається на зручній панелі керування. Для них також характерна невелика потреба в електроенергії, що виливається в низькі витрати на опалення будинку і воду. Варто зазначити, що в поєднанні з фотоелектричною установкою ця вартість стає мінімальною протягом року.

насос

Однак у теплових насосів є свої недоліки, і найбільшим з них є загальна вартість інвестицій, яка значно перевищує інші рішення. Грунтові теплові насоси є дуже хорошим рішенням для опалення будинку, яке додатково допомагає захистити навколишнє середовище.

Дивіться також: Розумний дім – як перетворити свій дім на розумний?

Прокрутити вгору