Лінолеум – імовірно, ви бачили лінолеум у старих будинках або пам’ятаєте його з дому своїх бабусь і дідусів. Колись він використовувався десятиліттями, перш за все завдяки своїй довговічності, привабливості та безпечності. Та й сьогодні при усій різноманітності підлогових покриттів він не втрачає популярності. Через усі вищезазначені характеристики лінолеум у Львові достойно складає конкуренцію керамічній плитці, ламінату та паркету.
Цей матеріал має особливий і характерний вигляд. Він є досить міцним, стійким до змін кольору, тож впродовж всього терміну використання не втрачає привабливого вигляду. Більшість людей замінюють його з естетичних міркувань задовго до того, як продукт зношується, що свідчить про неймовірно довготривалий експлуатаційний період. Чи є місце підлозі з лінолеуму в сучасних помешканнях? Нумо розбиратись разом!
Що таке лінолеум?
Лінолеум — це еластичне (гнучке) покриття для підлоги, яке виготовляється з натуральних інгредієнтів, зокрема лляної олії, яку віджимають із насіння льону, деревного борошна, вапняку та пігментів. Ці речовини змішуються та поєднуються з деревною смолою, що скріплює їх разом. Потім отримала маса наноситься на джутову підкладку, зверху додається захисна плівка.
Існує також і синтетичний аналог продукції, в основу якого входять пластмаси. У продажу є варіанти з ПВХ-покриттям, колоксиліновий, гліфтальовий та гумовий види матеріалу.
Важливі переваги:
- підлога з лінолеуму надзвичайно міцна і стійка до зносу;
- має м’яку, приємну поверхню;
- колір і малюнок не стираються та не вицвітають з часом;
- укладання набагато простіше, ніж інші варіанти підлогового покриття;
- доступний у широкому спектрі кольорів, візерунків і стилів;
- матеріал водостійкий;
- не містить небезпечних компонентів, що можуть мати негативний вплив на здоров’я;
- стійкий до подряпин;
- легкий у догляді, потребує лише час від часу миття та підмітання.
Гарантія від більшості виробників складає від 5 до 15 років, але, швидше за все, покриття прослужить у вашому домі набагато довше. Старий лінолеум критикували за пожовтіння через поступове окислення лляної олії, однак сучасні склади доповнили стабілізаторами, щоб розв’язати цю проблему.
Звісно, можна довго сперечатись про використання цього матеріалу в сучасному інтер’єрі, адже це справа смаку та індивідуальних вподобань. Та варто зазначити, що європейські дизайнери все частіше рекомендують повертатись до його встановлення в домівці, тим більше, що окрім високої практичності він може задовольнити й потребу естетичності.
Можливості використання
І в дизайні інтер’єру, і в нашій культурній свідомості лінолеум — не надто модний варіант для сучасного помешкання. У кращому випадку він викликає образ ретро-кухні 1950-х у клітинку, в гіршому — потерту лікарняну підлогу. Та насправді цей матеріал не повинен відійти у минуле.
Завдяки своїм антибактеріальним і антиалергенним властивостям він залишається надійним і вірним варіантом покриття в медичних установах, навчальних закладах тощо. В офісах та житлових приміщеннях він використовується, адже служить роками, до того ж простий у догляді. Його потрібно лише час від часу підмітати та мити, щоб підтримувати в ідеальній формі. Плями можна легко очистити м’яким миючим засобом або розчином для чищення, що не пошкоджує поверхню.
Лінолеум можна постелити у спальні, вітальні, на кухні. Однак все ж через м’якість покриття краще не використовувати його в приміщеннях, де буде велике навантаження меблів. Це ідеальний вибір для балкона, коридору, комірчини.