Класичний дизайн вітальні – класика завжди актуальна, вона ніколи не виходить з моди. Це ознака поваги, щастя та доброго смаку. Вітальня в класичному стилі зручна, затишна і красива, а головне, вона служить своїм господарям довгий час, не вимагаючи додаткового ремонту і перебудов.
Класичний стиль – основні риси
Вітальня – візитна картка квартири, тут все повинно бути продумано до дрібниць. Класична вітальня свідчить про гарний смак і статус господарів одночасно. Класичний стиль в інтер’єрі вимагає дотримання певних правил:
- Для оформлення інтер’єру необхідно використовувати якісні натуральні матеріали.
- Рекомендуються спокійні природні відтінки – білий, бежевий, пісочний, кремовий, оливковий, коричневий, зелений і т. д. Також можна використовувати теплі сірі.
- Текстиль повинен бути однотонним або з витонченим декором, варто вибирати дорогі якісні тканини – велюр, гобелен, оксамит.
- Простота і позачасова елегантність в інтер’єрах з каміном.
- В інтер’єрі вітається симетрія, це правило стосується як меблів, так і елементів декору.
- Допускається використовувати позолоту на меблях, світильниках і елементах декору, але позолочених елементів не повинно бути занадто багато.
Класичний дизайн вітальні – настінні прикраси
Приступаючи до оформлення інтер’єру в класичному стилі, необхідно визначитися з колірною гамою. Стіни можна покрити декоративним тинькуванням або якісними шпалерами. Гладкі стіни в пастельних тонах – гарний фон для елегантних меблів, картин, дзеркал і вишуканих елементів декору. Шпалери можуть бути однотонними або з ніжним, витонченим малюнком. Допускається комбіноване оздоблення стін – частково обклеєні шпалерами, частково декоративне тинькування, або стіни, обклеєні шпалерами двох видів.
В інтер’єрі класичної вітальні часто використовуються колони й напівколони. Колони розташовані симетрично, організовуючи простір кімнати. Дуже часто в класичній вітальні є камін. У будинку це може бути великий камін з димоходом, а у квартирі досить встановити сучасний електрокамін. Якщо умови цього не дозволяють, гарною альтернативою справжньому каміну може стати невеликий камін зі свічками – він також буде виглядати стильно і цікаво.
Підлога в класичній вітальні
Підлога в класичній вітальні оздоблена якісними натуральними матеріалами, які прослужать Вам довгий час, не втрачаючи своїх естетичних властивостей. Варто вибрати паркет, мармур або хороший ламінат. Ці матеріали мають чудовий вигляд в класичному інтер’єрі. Що стосується кольору, то для маленької кімнати краще вибрати світлі відтінки, а для просторої вітальні підійдуть темні насичені кольори.
Класичний дизайн вітальні – оздоблення стелі
Велике значення приділяється оформленню стелі в класичному інтер’єрі. У вітальні доречна буде ліпнина (розміщується на стелі й стінах) і розпис. Розпис зазвичай виконується рослинними або квітковими мотивами. Така стеля виглядає дуже ефектно і відразу привертає увагу. У сучасній вітальні допускається установка глянсової натяжної стелі – таке рішення буде доречно, якщо у квартирі низькі стіни, бо глянцева поверхня візуально збільшить висоту кімнати. Також цікаво виглядає багаторівнева стеля зі спеціальним підсвічуванням.
Класичні меблі у вітальні. Як обставити класичну вітальню?
Інтер’єр класичної вітальні передбачає використання не тільки якісних матеріалів, але і придбання красивих добротних меблів. Дуже важливо правильно підібрати гарні шафи й журнальні столики, зручні крісла і дивани.
Бажано, щоб шафи були з натурального дерева. Вони можуть бути з відкритими полицями або розпашними дверцятами, строгою або витонченою різьбленням. Також в класичному інтер’єрі мають чудовий вигляд шафи зі скляними дверцятами й полицями. Вибирайте журнальні столики з вигнутими ніжками й стільці з витонченими спинками. Позолочена фурнітура додасть інтер’єру розкоші.
М’які меблі повинні бути не тільки красивими, але і зручними. Широкі дивани з високими спинками, глибокі крісла зі зручними підлокітниками, м’які пуфи – все це має бути в арсеналі класичної вітальні. Вибираючи м’які меблі, зверніть увагу на матеріал оббивки – нехай це буде шкіра, оксамит, велюр або гобелен. У випадку з класичним інтер’єром дуже важливі дивани й крісла. Особливо унікально виглядає вітальня, де стоїть рояль або піаніно.
Класичний дизайн вітальні – правила освітлення
Освітлення – важлива деталь будь-якого інтер’єру, особливо в класичній вітальні. Тут не можна обмежуватися однією люстрою, потрібно створити цілий ансамбль з люстр, настільних ламп і торшерів. Освітлення має бути багаторівневим, щоб можна було створити будь-яку атмосферу – від святкової до романтичної. У центральній частині стелі потрібно повісити люстру, а якщо вітальня велика, то на стелі можна поставити кілька люстр. Для класичного інтер’єру добре підійде кришталева люстра з безліччю підвісок або люстра з декількома витонченими плафонами. Крім того, на стелі можна розмістити невеликі точкові світильники й приховане освітлення.
Підсумок – що повинна включати вітальня в класичному стилі?
Щоб оформити класичну вітальню, слід потягнутися за якісними матеріалами. Що ще?
- Стримані кольори, теплі кольори (білий і пляшково-зелений також важливі ); з точки зору кольору, ви також можете розглядати англійський стиль як натхнення; універсальний набір кольорів прослужить довгі роки,
- натуральні матеріали – акцент на цінні породи дерева,
- якісні меблі – добротний журнальний столик. меблі з дерева,
- класичний інтер’єр «любить» важкі штори,
- декор вітальні повинен характеризуватися позачасовістю в поєднанні з елегантністю,
- в класичних інтер’єрах (як і в англійських) розташування повинно створювати відчуття гармонії.
Дивіться також: Дизайн вітальні в коричневих тонах