Головна сторінка >> Ремонт ванної кімнати – як спланувати роботи?
Ремонт ванної кімнати

Ремонт ванної кімнати – як спланувати роботи?

Ремонт ванної кімнати – вирішуючи капітальний або частковий ремонт ванної кімнати, нам не доведеться турбуватися про проблеми. Пропозиції виробників настільки широкі, що ми можемо легко знайти рішення, які будуть адаптовані до наших потреб і водночас до конкретної ситуації розташування.

Сплануйте роботу

На початку варто спланувати послідовність дій. Перші роботи – демонтаж, сантехніка та електрика, лише потім укладання облицювання та білий монтаж, тобто монтаж кераміки для ванної кімнати. Ремонт ванної кімнати слід починати з перегляду її обладнання. Грамотне розділення речей і можлива їх утилізація дозволить отримати додатковий простір, який потім можна використовувати для установки сантехніки. Наступним кроком має бути видалення старого шару кераміки на стінах і підлозі. Тоді ймовірно будуть оголені елементи каналізації та електроустановки. У цей момент варто звернутися до фахівця, який буде відповідати за всі підключення. Якщо хтось володіє технічними навичками, ремонтні роботи можна виконати своїми силами.

А як щодо стін?

Під час ремонту необхідно перевірити стан плитки та підкладки. Якщо плитка не відходить від стін, а розміри ванної кімнати це дозволяють, відколювати її не потрібно – нову плитку можна покласти поверх старої. Однак, якщо ми хочемо відколоти старе настінне покриття, ми повинні потім ретельно вирівняти основу та добре її заґрунтувати, щоб забезпечити зчеплення нових шарів клею та плитки. Замість плитки ми також можемо вибрати інші рішення, які забезпечать ефектний зовнішній вигляд приміщення. Це може бути фарбування стін фарбою – дешево і ефективно, до того ж швидко (фарба повинна бути водостійкою), найкраще підійдуть шпалери – вінілові або спеціальне вологостійке покриття, вагонка – під час ремонту, пам’ятайте, що вона повинна бути належним чином захищений від води. Також можна використовувати готові дошки або спеціальний розчин, що імітує цемент.

Ремонт ванної кімнати - як спланувати роботи?
Ремонт ванної кімнати – як спланувати роботи?

Безліч візерунків, кольорів, розмірів і форм плитки дає необмежені декоративні можливості і дозволяє створити новий інтер’єр.

Ремонт

Щоб створити більш класичну композицію, вибирайте плитку в стриманих тонах – тут теплий білий став витонченим полотном для ботанічних картин, верхній шар покритий гранілою, що тонко підкреслює листя та золото.

Ремонт ванної кімнати - як спланувати роботи?
Ремонт ванної кімнати – як спланувати роботи?

Благородство мармуру, записаного на вінілову основу, вражає реалістичним відтворенням натурального каменю

Добре продумана кабіна – ремонт ванної кімнати

Вибір душової кабіни залежить в першу чергу від розмірів приміщення. Для невеликого інтер’єру відмінно підійдуть кутові моделі. Ми заощадимо додатковий простір, вибравши з розсувними дверима. У більшій ванній кімнаті ми можемо дозволити собі встановити кабіну будь-якої форми. Квадратні, напівкруглі, довгасті, втоплені – варіантів безліч. Також варто звернути увагу на зручність використання, враховуючи розмір кабіни та ширину входу. Визначення цих параметрів дозволить підібрати обладнання, яке гарантуватиме повну свободу рухів під час купання. Зовнішній вигляд кабіни теж важливий. Він повинен відповідати стилю, в якому оформлена кімната. Якщо ми дбаємо про конфіденційність, варто зробити ставку на напівпрозоре скління, яке закриє обране нами місце.

ремонт

Спосіб кріплення дверцят для перегородок вимагає ідеального прилягання до стін у ванній кімнаті, тому моделі часто виготовляють на замовлення.

Ремонт ванної кімнати - як спланувати роботи?
Ремонт ванної кімнати – як спланувати роботи?

Чорні лінії, характерні для цих моделей, зроблені фарбою для кераміки. Завдяки поєднанню декору і скла в процесі гартування, душова кабіна відрізняється довговічністю і високою якістю.

ремонт

Кабіна в такому вигляді ідеально поєднується з підвішеним поруч дзеркалом, воно також закриває тропічний душ, що запобігає розбризкуванню води; чорний кронштейн забезпечує стабільність

Планування кабіни та санвузла

Найбільше місця у ванній кімнаті займає зона ванни, тому для неї найчастіше вибирають душову кабіну. Вибираючи конкретну душову кабіну, в першу чергу слід керуватися плануванням приміщення. Важливо ефективно використовувати кожен сантиметр простору. Це гарантуватиме нам зручність пересування по ванній і комфорт купання. Навіть у мікрованній можна комфортно прийняти душ.

І це завдяки кабіні з двостулковими дверима, які після ванни відкидаються до стіни і кабіна буквально зникає. У випадку з невеликими кімнатами вирішальне значення має спосіб відкривання дверей. Тому варто вибирати кабіни з розсувними дверима. Якщо кімната має більш квадратне планування, їй добре підійде одна з кутових моделей. І тут у нас є вибір напівкруглих кабін, квадратні і навіть п’ятикутні. У свою чергу, у ванній кімнаті у формі довгого прямокутника найкраще монтувати кабіну в його кінці. Тут добре підійде модель гарнітури або врізні двері, що закривають весь простір. З іншого боку, стилістичному пристосуванню кабіни до облаштування сприятиме широкий вибір кольорів для обробки її елементів. Серед них ми можемо знайти блискучий хром і золото, або модний чорний або білий матовий.

Прихований або плоский душовий піддон

Основою душу є відповідний і правильно встановлений піддон. Одним із рішень є прихований дитячий басейн. Душова кабіна, встановлена ​​прямо на підлогу, є дуже ефективним і зручним рішенням. Особливо рекомендується людям похилого віку та інвалідам, оскільки вхід до душу вільний від будь-яких архітектурних перешкод. Крім того, тоді ми отримуємо єдиний простір, викладений, наприклад, однаковою плиткою, завдяки чому інтер’єр здається більш просторим. Щоб розмістити кабіну прямо на підлозі, потрібно пам’ятати, що інтер’єр повинен відповідати ряду технічних вимог. Для установки душового піддону під плитку нам знадобиться приблизно 15 см простору в підлозі. Невідповідна товщина стелі не дозволить приховати елементи конструкції, такі як корпус душового піддону з вбудованим ухилом 2%, ущільнювальний мат, лінійний злив або решітка для підлоги або потужний сифон.

Коли з конструктивних причин ми не можемо дозволити собі мати кабіну з неглибоким піддоном, варто вибрати класичні моделі, але з сучасним трендом мілководдя. Плоский душовий піддон – це дуже естетична пропозиція, яка підійде як для великих, так і для маленьких ванних кімнат і будь-якого стилю. Він також може стати ідеальною заміною душового піддону, викладеного плиткою, якщо він розташований на одному рівні з підлогою. Правильний вибір моделі значно полегшує установку, тому звертайте увагу не тільки на форму і розмір душового піддону, але і на розташування зливного отвору. Важливе значення має і розташування входу в каналізацію – від цього повинна залежати висота обраної моделі.

Ремонт ванної кімнати - як спланувати роботи?
Ремонт ванної кімнати – як спланувати роботи?

Злив для душу Slim є ідеальним вибором для професіоналів і майстрів своїми руками з точки зору продуктивності, швидкості встановлення та дизайну.

ремонт

Акрилові душові піддони відрізняються швидким монтажем і простим регулюванням; структурована поверхня має протиковзкі властивості; інтегрований корпус (з усіх боків)

Ремонт ванної кімнати - як спланувати роботи?
Ремонт ванної кімнати – як спланувати роботи?

Ці душові піддони мають товщину 4 см; існує кілька способів монтажу: повне врізання піддону в підлогу, часткове вставлення в підлогу на будь-яку глибину, розміщення безпосередньо на підлозі.

Зона купання зі зливом – ремонт ванної кімнати

Відмова від традиційної душової кабіни з дитячим басейном на користь купальної зони з лінійним зливом в підлозі пов’язаний з необхідністю правильно підготувати грунт і створити дренажну зону. Відсутність душового піддону змушує використовувати теплоізоляційні елементи не тільки на суміжних стінах, але і на самій підлозі. Сама дегідратація теж важлива – зупинимося на комплексних рішеннях від перевірених постачальників. Для монтажу ми повинні наймати людей з досвідом, завдяки чому ми зможемо уникнути багатьох неприємних сюрпризів.

Якщо ми вирішуємо встановлювати систему лінійного водовідведення, то для забезпечення абсолютної герметичності підлоги необхідно встановити крайові планки та куточки, а також рідку плівку. Сама підлога також вимагає укладання плитки з ухилом у бік зливу. В ідеалі це буде близько 1-2%. Занадто великий спричинить небезпеку ковзання, тоді як занадто малий може призвести до заболочування. Лінійні відливи складаються з поздовжніх каналів (здебільшого пластикових) з відстійною частиною та сифоном. Весь закритий решіткою, зазвичай з нержавіючої сталі. Ширина лотків варіюється від 40 до 80 мм. Довжина цих конструкцій коливається від 400 до 6000 мм.

Типова висота плитки становить 15 мм. Деякі виробники випускають трохи вищі конструкції (25-30 мм), що дозволяє облицьовувати їх натуральним каменем. Виробники впроваджують все більше практичних рішень. Відливні канали виготовляються з ущільнювальним фланцем або без нього. Фланець істотно допомагає в правильному укладанні плитки і закладенні самого зливу. Фланці можуть бути горизонтальними або вертикальними (для настінних зливів). Самі водовідвідні канали пропонуються поздовжні, кутові і арочні.

ремонт

Найпоширенішою причиною, чому ми вибираємо лінійні водостоки, є бажання створити гардеробну. Цей тип кабін особливо підходить для сучасного облаштування.

Ремонт ванної кімнати - як спланувати роботи?
Ремонт ванної кімнати – як спланувати роботи?

Повна, двостороння решітка з нержавіючої сталі, з можливістю приклеювання плитки, зробить злив майже непомітним, що візуально збільшить душову площу.

ремонт

Залежно від моделі дренаж може знадобитися встановити на певну глибину. Це, в свою чергу, вимагає підняття підлоги в частині ванної або у всій кімнаті.

Злив для душу – на що звернути увагу

У безпороговій душовій кабіні ви можете вибрати лінійний, настінний або точковий злив. Як правило, зливна кришка знаходиться врівень з поверхнею підлоги. Коли вода потрапляє безпосередньо на підлогу, завдяки відповідному ухилу вона скидається далі в дренаж, з якого потрапляє в каналізацію. Сифон, встановлений в зливі, запобігає проникненню неприємних запахів. Додатковий захист також забезпечує ситечко, яке вловлює більші домішки. Одним із доступних на ринку рішень, розроблених спеціально для ванних кімнат з підігрівом підлоги, є так званий сухий сифон, який запобігає появі неприємних запахів, викликаних висиханням води в стандартному сифоні. Його можна встановити у вже вбудовані водостоки – просто вийміть водяний сифон і замініть його сухим сифоном. Має заслінку, яка автоматично відкривається під час потоку, що забезпечує вільний дренаж стічної води. Він автоматично закривається після потоку, що запобігає проникненню запахів.

Ремонт ванної кімнати

Якщо ми вибираємо лінійний або точковий злив, ми повинні пам’ятати, що він буде встановлений безпосередньо в підлозі, яка повинна мати відповідну товщину і забезпечувати відповідний нахил. Стандартно водостоки мають глибину близько 100 мм, тому, якщо у нас є така можливість, вибираймо виріб, який підходить для ситуації монтажу, і керуймося якістю виконання, а не низькою ціною. Якщо товщина стелі не дозволяє встановити звичайний лінійний злив, можна використовувати трап для ванної кімнати. Мають бічний або вертикальний злив і знімний сифон, вмонтований в корпус. Звернемо також увагу на те, як відкривається та закривається решітка для ванної кімнати.

Якщо підлога занадто тонка, краще вибрати настінний злив. Ще один момент, на який варто звернути увагу, це пропускна здатність зливу – в побутових умовах достатньо близько 60 л / хв. Дренаж потрібно підбирати відповідно до пропускної здатності душового змішувача, щоб уникнути ситуації, коли він не зможе прийняти течучу воду. Пам’ятайте також, що довжина відтоку не має великого значення для його пропускної здатності – це визначається конструкцією відтоку, а головним чином його тіла. Лінійна душова зливна система – це новинка, яка полягає в можливості об’єднання лінійних зливних зливів в одну водостічну систему. Такі рішення дозволяють вільно облаштувати санвузол.

Ремонт ванної кімнати - як спланувати роботи?
Ремонт ванної кімнати – як спланувати роботи?

Сухий сифон і сітчастий фільтр для грубого бруду

ремонт

Злив для душу

Ремонт ванної кімнати - як спланувати роботи?
Ремонт ванної кімнати – як спланувати роботи?

Трапа для ванної кімнати ідеально підходить для модернізації існуючих будівель; незважаючи на компактні розміри, характеризується високою водовідливною здатністю від 0,6 до 1 л/с.

Електрика у ванній – ремонт ванної кімнати

Ванна кімната – це особливе місце. Через вологість і контакт з водою слід звернути особливу увагу на спосіб виконання та кріплення установки та використання відповідних аксесуарів. Тут використовуються тільки бризкозахищені штепсельні розетки. Вони повинні мати герметичний корпус і захисний контакт. Їх можна встановлювати на мінімальній відстані 60 см від краю ванни або дверного отвору окремо стоїть душової кабіни. Також необхідне додаткове вирівнювання потенціалів, усі металеві пристрої, такі як ванни, душові піддони, змішувачі, вентилі, радіатори, повинні бути з’єднані між собою та з основною шиною заземлення та з клемою заземлення в розподільній коробці за допомогою одножильного мідного дроту з перерізом провідника 6 мм². Зрівнювання потенціалів необхідно також у ванних кімнатах, де немає вимикачів або розеток.

ремонт

Навколо ванни та душової кабіни є охоронна зона шириною 60 см, де заборонено використовувати електричні розетки.

Підвісний або стоячий унітаз

Підвісна сантехніка – це не тільки модно, але і практично. Вони кріпляться на спеціальні рами і всі труби ховаються. Їх також легко підтримувати в чистоті. Найменші унітази мають довжину 46 см. Плануючи підвісний унітаз, слід пам’ятати, що довжину чаші необхідно збільшити на ширину каркаса і гіпсокартону, яким ми його обшиваємо, в сумі 15-20 см. Однак може виявитися, що унітаз на врізній стійці в нашому випадку не підійде. Каналізаційна труба має настільки великий діаметр, що може не поміститися в стіну, в якій вона передбачена. Коли немає місця, ми можемо встановити традиційний стоячий компакт. Ті, хто хоче виграти кожен сантиметр, можуть придбати компакт з вертикальним зливом, завдяки якому вони присунуть його впритул до стіни. На ринку також доступні кутові компактні та кутові рами для прихованого монтажу. Куточок компактний на 20 см коротший за стандартний.

Ремонт ванної кімнати - як спланувати роботи?
Ремонт ванної кімнати – як спланувати роботи?

Каркас підходить для монтажу під суцільну або гіпсокартонну стіну для легких конструкцій і для кутового монтажу. Завдяки такому рішенню ванна кімната стане елегантною.

ремонт

Виробники дбають про функціональність стоячих чаш. На практиці це означає, що вони прості в установці та виділяються завдяки безфланцевій конструкції.

Ремонт ванної кімнати - як спланувати роботи?
Ремонт ванної кімнати – як спланувати роботи?

Сидіння унітазу, що регулюється по висоті, дозволяє опускати або піднімати чашу одним натисканням кнопки.

Заміна ванни та раковини

Стару ванну певної форми і розміру можна легко замінити на нову аналогічних розмірів. Варто розглянути можливість придбання сталевої емалі або світлого акрилу з внутрішньою частиною правильної форми (для їх заповнення потрібно менше води) і гладкою, теплою на дотик поверхнею, стійкою до зміни кольору. Щоб утеплити ванну і приглушити шум струменя води, простір між нею і корпусом можна заповнити монтажною піною або вмонтувати ванну в спеціальну раму з полістиролу. Кожух можна купити в готовому вигляді, бажано разом з ванною від одного виробника. Інший спосіб – обгородити ванну гіпсоволокнистими або водонепроникними гіпсокартонними панелями (зеленого кольору), закріпленими на каркасі з профілів. Нову раковину замість кріплення до стіни шурупами, можна повісити на стійку або встановити на шафу. Якщо є місце, то варто вибрати модель ширше 60 см – так буде зручніше.

ремонт

Ванна чи душ? Якщо у нас є маленькі діти або ми просто любимо відпочити в затишку домашнього СПА – зупинимося на першому рішенні.

Ремонт ванної кімнати - як спланувати роботи?
Ремонт ванної кімнати – як спланувати роботи?

Зона особистого туалету включає раковину з одним або двома кранами, бажано водоощадними. Якщо сім’я складається більше ніж з двох осіб і вони користуються спільною ванною кімнатою, то використовуються дві раковини з шафками для туалетного приладдя.

Нові змішувачі – ремонт ванної кімнати

Вам також знадобляться нові змішувачі для нової ванни та раковини. Якщо попередні кріпилися на стіну, то їх найпростіше замінити настінними моделями. В іншому випадку доведеться ламати стіну і переробляти доступ до води. Для вертикальних змішувачів, які найчастіше встановлюються на умивальниках, вода подається по шлангах від підходу, закінченого кранами під умивальник, трохи вище зливу в каналізацію. Якщо ми дбаємо про комфорт і меншу витрату води, то найкраще зупинити свій вибір на одноважільних змішувачах, оскільки вони дозволяють швидше налаштувати потрібну температуру і витрату води, ніж двоважільні змішувачі. Вилив повинен бути обладнаний аератором, який змішує воду з повітрям, завдяки чому його струмінь здається більш інтенсивним.

Варто подумати про те, щоб збагатити санвузли додатковими вдосконаленнями – тоді навіть невеликий ремонт зможе змінити наше повсякденне функціонування на краще.

ремонт

Якщо ви хочете оновити ванну кімнату, подумайте про заміну сантехніки. Сучасні моделі змішувачів для умивальників і ванн мають безліч практичних зручностей.

Ремонт ванної кімнати - як спланувати роботи?
Ремонт ванної кімнати – як спланувати роботи?

Оскільки одним з найважливіших питань, що визначають функціональність ванної кімнати, є правильно підібрана фурнітура, ремонтники часто вирішуються на її заміну.

ремонт

Сучасні змішувачі легко підібрати під стиль ванної кімнати.

Ремонт ванної кімнати - як спланувати роботи?
Ремонт ванної кімнати – як спланувати роботи?

Під час ремонту у нас може виникнути спокуса повністю змінити стиль обладнання – ця колекція змішувачів чудово виглядатиме у ванних кімнатах у стилі гламур чи ретро.

Комфортна температура

У ванній кімнаті зазвичай встановлюють сходові радіатори, виготовлені з двох вертикальних колекторних труб, т.зв. колекторів і горизонтальних і впаяних між ними трубок. Ми можемо купити до них електрообігрівач і тоді зможемо використовувати радіатор як сушарку протягом року. В старих радіаторах вода подається збоку, а відстань між трубами зазвичай становить 50 см. У нових моделях вода найчастіше подається знизу. Вони пропонуються в лівому або правому варіанті, що означає, що вони підійдуть до будь-якої ванної кімнати.

Під час ремонту ми маємо велику свободу у виборі розташування радіатора. Радіатори, встановлені у ванній кімнаті, краще розміщувати в так званій зоні захисту, тобто не менше 60 см від краю ванни або душового піддону. Якщо ми хочемо розмістити їх ближче, вони повинні бути подвійно ізольовані. важливо підібрати правильну потужність при виборі радіатора, щоб достатньо обігрівати всю ванну кімнату. Вважається, що на 1 м² кімнати необхідно 100 Вт для добре ізольованої будівлі, до 150 Вт для менш ізольованої будівлі.

ремонт

Радіатор повинен бути розміщений на відстані не менше 10-15 см від підлоги або стелі, що сприятиме рівномірній циркуляції тепла в приміщенні. Важлива функціональність – з таким розташуванням ми можемо повісити рушники на колектори.

Ремонт ванної кімнати - як спланувати роботи?
Ремонт ванної кімнати – як спланувати роботи?

Радіатор може забезпечити приємне тепло поза опалювальним сезоном і підтримувати затишну атмосферу у ванній (модель з додатковим електроживленням або в повністю електричному варіанті)

Функціональне освітлення ванної кімнати

У багатьох ванних кімнатах немає вікон, тому єдиним видом освітлення є штучне освітлення. Ми можемо встановити одне джерело світла на стелі, наприклад, плафон, або галогенні точкові світильники, точкові світильники в заниженій стелі. Також можна встановити освітлення над дзеркалом, але так, щоб не відкидати тінь і не сліпити очі, а рівномірно освітлювати обличчя. Настінні світильники також часто кріпляться по обидва боки дзеркала. Також можна придбати дзеркало з підсвічуванням світлодіодами. Світло у ванній також виконує декоративну функцію – надає характер, створює клімат. Це може бути освітлення ванни світлодіодною стрічкою або крихітними світлодіодами, розміщеними в стиках або на краю плитки. Освітлення також можна встановити під тумбу, підвішену над умивальником. Красиво виглядають і стелажі з підсвічуванням.

ремонт

Добре освітлена ванна кімната забезпечує комфорт щоденного використання.

Дивіться також: Як оновити ванну кімнату без ремонту?

Прокрутка до верху