Буряк на зиму – подивіться, як зробити найпростіший буряк на зиму. Чудове доповнення до будь-якого традиційного обіду.
– лише кілька інгредієнтів
– дуже просто приготувати
- Час приготування: 30 хвилин
- Час приготування буряку: 1 год.
- Час пастеризації: 20 хвилин
- Кількість порцій: 3 банки по 900 мл
- Калорійність: 22 в 100 г
- Дієта: безглютенова, веганська, вегетаріанська
Складові:
- 3 кг буряків
- менше пів склянки цукру – близько 115 г
- менше пів склянки 10% спиртового оцту
- 1 столова ложка солі – близько 20 г.
Буряк на зиму
На три кілограми буряків у мене пішли 3 банки по 900 мл.
Приготуйте собі три кілограми звичайного червоного буряка. Намагайтеся вибирати буряки однакового розміру.
Взимку всі буряки промийте під проточною водою і помістіть у каструлю. Налийте в каструлю достатньо води, щоб покрити буряк. Накрийте кришкою і варіть буряк до готовності. Як довго вони будуть готуватися, залежить від їх розміру і від того, старші вони чи молодші. Через 40 хвилин можна перевірити, чи м’які вони (проткнути вилкою). Мій буряк варився понад годину. Після приготування одразу ж злийте всю воду.
Порада: Ви також можете запекти буряк. Помістіть його у жароміцний посуд з кришкою (або можна загорнути у фольгу – кожен шматочок окремо). Підготовлений буряк запікають приблизно 60-90 хв. Ставлю їх на середину з опцією нагрівання вгору/вниз й температурою 200 градусів. Після запікання акуратно знімаю кришку/фольгу й викладаю буряк на тарілку до легкого остигання. Можно промити їх під холодною водою та одразу очистити.
На фото нижче вже зварений буряк.
Очистить буряк, що злегка. Шкірка відривається сама собою, якщо її злегка пошкребти ножем. Натерти на великій тертці. При роботі з буряком я рекомендую вдягати рукавички для духовки.
Натертий буряк я кладу в ту ж каструлю, в якій раніше варився, тому що в такій каструлі його легше ретельно перемішати. У буряки кладуть менше пів склянки цукру, тобто. близько 115 грамів, і одну столову ложку солі, близько 20 грамів. Крім того, влийте менше ніж пів склянки 10% спиртового оцту. Все дуже ретельно перемішати.
Простий рецепт
Порада №1: Буряк буває різний (смакові переваги теж). Тому я рекомендую відміряти кількість інгредієнтів, які я дав (сіль, цукор й оцет) в окремих мисках, й почати з додавання лише половини кожного інгредієнта до тертих буряків. Після змішування буряків перевірте його смак і вирішіть, чи додаєте ви більше солі, оцту та цукру. Половину оцту можна замінити лимонним соком (я не маю). Можна додати меленого перцю для пікантності.
Порада 2: На цьому етапі ви також можете додати до сковороди 2 столові ложки олії. Однак я цього не роблю, тому що я завжди можу визначитися з цим, відкривши банку і вибравши, чи буду я тільки смажити буряк на топленій олії на вечерю або, наприклад, додаю його в сковороду з обсмаженою на олії цибулею.
Натертий буряк, ретельно перемішаний із сіллю, цукром і оцтом, можна розкладати по банках. Підготуйте 3 банки місткістю 900 мл або банки різної місткості (їх розмір регулюйте в залежності від того, скільки натертих буряків ви використовуєте за один раз, наприклад, на вечерю).
Загалом вони повинні мати місткість приблизно 2700 мл. Банки повинні бути ідеально чистими та в ідеалі ошпареними окропом. Так само і кришки. Використовуйте лише непошкоджені банки та кришки.
Розкладіть добре перемішані буряки й добавки в банки. Намагайтеся набивати їх ложкою за ложкою, щоб не було бульбашок повітря. Залиште близько 1 см вільного місця по краях та закрутіть банки.
Простий рецепт
Для того, щоб натертий буряк прибрати у льох на зиму, його необхідно пастеризувати. На дно широкого горщика покладіть бавовняну тканину. Поставте банки поруч один з одним, але не так, щоб вони торкалися один одного. Налийте воду максимум на 3/5 висоти банок. Встановіть пальник на середню потужність та доведіть воду до кипіння. Зменште потужність до мінімуму та пастеризуйте банки протягом 20 хвилин.
Відразу після пастеризації поставте банки поряд на стільницю та накрийте рушником. Дайте їм повільно охолонути протягом двох годин. Після закінчення цього часу можна нести банки в прохолодне і затінене приміщення без вологи.
Порада: Озимий буряк також можна пастеризувати у духовці. Поставте в холодну духовку й починайте нагрівати духовку лише до 110 градусів. Час пастеризації відраховують від розігріву духовки. Після натискання пальцем ковпачок має бути увігнутим – він не повинен деформуватися/відскакувати.
Це найпростіший спосіб струсу буряків. На мій погляд, він ще й найкращий, тому що тертий буряк має дуже універсальний смак і тому теж використовується. Його можна їсти холодними, прямо з банки. Його можна розігріти й подати на вечерю або доповнити цибулею, обсмаженою на олії. Такі буряки можна навіть додати в борщ або зварити буряк.
Хоча я вже згадував про це раніше, напишу ще кілька слів про олію, що додається в банки. Так, можна додати трохи бурякового масла, але не тому, що без нього зіпсується. Завдяки маслу буряк виходить більш гладким і ніжним. Жир також є переносником вітамінів. Проте я не додаю його до банків, бо мені це не потрібно.
Відразу після відкриття я зазвичай поєдную буряк зі смаженою цибулею або подаю в холодному вигляді, наприклад, у вигляді салату з маслом, петрушкою і нарізаним яблуком і цибулею або зеленою цибулею.