Головна сторінка >> Боротьба з депресією: ресурсний посібник
Боротьба з депресією

Боротьба з депресією: ресурсний посібник

Боротьба з депресією – чи почуваєтеся ви розгубленими, коли справа доходить до боротьби з депресією? Якщо відповідь ствердна, ось кілька корисних порад, якими ви можете скористатися у своєму повсякденному житті.

Жити з депресією нелегко. Почуття безнадії та порожнечі можуть затьмарити ваше мислення, судження та світогляд. Це може навіть викликати у вас відчуття, що ви працюєте вдвічі більше, ніж усі інші, лише щоб прожити день.

Якщо ви можете зрозуміти ці почуття, знайте, що ви далеко не самотні. Важка депресія може вражати понад 7% дорослого населення та є основною причиною інвалідності серед людей віком від 15 до 44 років.

Оскільки депресія вражає багатьох людей, ми зібрали деякі з наших найкращих статей, наповнених інформацією, порадами та стратегіями, які допоможуть вам — та багатьом іншим — прийняти методи подолання.

Як дізнатися, чи є у мене депресія?

Важливо не плутати депресію з сумом, і навпаки. Смуток – це нормальна реакція на втрату, труднощі та розчарування. Це емоція, яку кожен відчуватиме у багатьох моментах свого життя.

Навпаки, депресія – це стан психічного здоров’я, який є набагато тривалішим, ніж короткочасний поганий настрій. Депресія може відчуватися як безнадія, нікчемність і провина.

Окрім цих психічних та емоційних симптомів депресії, стан також може мати фізичний вплив на ваше тіло, спричиняючи:

  • Низька енергія або втома
  • проблеми зі сном
  • труднощі з прийманням їжі

І хоча депресія безперечно може виникнути після травматичних або важких подій — відома як ситуативна депресія — депресія також може з’явитися у вас без особливої причини. Депресія, на відміну від таких емоцій, як смуток і горе, спричинена такими речами, як наші гени, хімія мозку та гормони, а також обставини.

Якщо ви вважаєте, що у вас може бути депресія, вам може допомогти поговорити з фахівцем із психічного здоров’я про те, що ви відчуваєте. Вони можуть запропонувати вказівки щодо лікування, яке може допомогти.

Які бувають види депресії?

Майте на увазі, що депресія не є однозначним діагнозом. Якщо ви не можете точно співвіднестися з чужим досвідом депресії, на це може бути причина.

Серед поширених типів депресії:

  • Великий депресивний розлад, який також називають хронічною депресією або клінічною депресією
  • депресивні епізоди при біполярному розладі
  • післяпологова депресія, яка виникає незабаром після пологів
  • передменструальний дисфоричний розлад (PMDD), коли депресія виникає в певний час менструального циклу
  • сезонний афективний розлад (САР), або сезонна депресія
  • стійкий депресивний розлад (PDD), коли депресія триває щонайменше два роки
  • атипова депресія, коли депресія зникає у відповідь на позитивні життєві події

Якщо ви думаєте, що у вас може бути депресія, але ви не впевнені, який тип, це може допомогти прочитати різні симптоми. Ведення щоденника настрою може допомогти вам визначити ваші конкретні симптоми, що їх викликає та як часто вони з’являються.

Якщо ви принесете свій щоденник настрою лікарю або спеціалісту з питань психічного здоров’я, вони можуть трохи зрозуміти вас і допомогти їм визначити, який тип депресії у вас може бути.

Боротьба з депресією – чи існують методи лікування депресії?

Приємно знати, що існує багато варіантів лікування депресії. Це може включати психотерапію (розмовну терапію), антидепресанти та природні підходи, такі як повноцінне харчування, регулярні фізичні вправи та дотримання хороших звичок до сну.

За допомогою медичного працівника ви вирішуєте, яка комбінація підходів вам найкраще підходить.

Управління депресією

Управління депресією виходить за рамки первинного діагнозу та початку плану лікування. Це потребує щоденної уваги та зусиль, щоб контролювати симптоми та запобігати рецидиву.

Незалежно від того, чи йдеться про втому, чи проблеми з концентрацією на роботі, щоденне керування депресією може спричинити унікальні труднощі. Щоб знайти повсякденні стратегії подолання вашої депресії.

Як допомогти людині з депресією

Це може бути боляче бути свідком близької людини з депресією. Хоча вашим першим інстинктом може бути забрати біль вашої коханої людини або якимось чином «виправити» його, інколи просто перебування поруч має велике значення.

Любляча присутність і підтримка в житті вашого друга може змінити світ, допомагаючи йому відчути себе поміченим і почутим.

Боротьба з депресією – групи та організації підтримки

Якщо ви боретеся з депресією, не соромтеся звернутися до:

  • Друг
  • надійний медичний працівник
  • група підтримки психічного здоров’я

Навіть якщо це не завжди так здається, є багато людей, готових запропонувати свою підтримку та вислухати.

Дивіться також: Квадратне дихання: користь для психічного здоров’я

Прокрутка до верху