Що таке дієта 80/20? Те, як ви їсте, дуже впливає на ваше здоров’я. Воно може бути відновлені або серйозно ушкоджені дієтою. Тому в цій сфері слід діяти обережно та послідовно.
Склавши меню, можна зробити багато хорошого. У середньому ми їмо 3-5 разів на день. Щобільше, навіть напій чи сік сприймаються організмом як їжа (адже він має його переварити). Тому корисно набути певних знань, щоб діяти розумно, і це безпосередньо призведе до високої якості життя за хорошого здоров’я.
Зміст
Що таке дієта 80/20 – Жертви, обмеження, голодування
Слово «дієта» часто асоціюється із суворими правилами, жертвами й навіть голодуванням. Краще звучить «спосіб харчування», який є набором харчових звичок, які ми практикуємо щодня. Дієти дуже часто ґрунтуються на обмеженнях калорійності або виключенні продуктів (наприклад, без цукру, без молочних продуктів, без глютену тощо). За умови відсутності конкретних проблем зі здоров’ям (наприклад, алергії), такий виняток не сприяє добра доля. Якщо відомо, що організм реагує на певний вид продуктів, легше мобілізуватися, щоб їх уникати. Однак якщо його вплив не такий «відчутний», то жорсткі обмеження реалізувати складно. Через їх обмеження та винятки з раціону їх неможливо пройти в довгостроковій перспективі. Ось тут і знадобиться правило 80/20.
Правило 80/20
Стан здоров’я і самопочуття, що випливає з цього, залежать не тільки від того, що на тарілці. Також важливі правильна кількість вправ, сон, зниження стресу, правильне дихання і т. д. Тому недостатньо просто ходити до спортзалу чи їсти лише певні продукти, щоб почуватися добре та бути здоровим. Символічне 80/20 має показати, що у будь-якому способі живлення є місце для гнучкості та невеликих відхилень. Дотримуватися цього правила набагато краще, ніж впадати в крайнощі. Але треба пам’ятати, що людина сильно зумовлена ситуацією. Щодня ми опиняємося в багатьох контекстах, які можуть мотивувати нас на щось, але також і зламати нас, збентежити. Наприклад, навіть коли в планах було відмовитись від солодкого, але друг приніс на роботу іменинний торт, думки раптом починають крутитися лише довкола нього.
Здоровий відпочинок, тобто місце для задоволення
Ключем до правила 80/20 є дотримання основних правил правильного харчування, збалансована, поживна дієта з великою кількістю овочів й фруктів, цінних джерел білка, корисних жирів, обмеження солі та цукру. Однак і тут можуть бути помітні обмеження, несприятливі для здоров’я. На щастя, такий спосіб харчування залишає запас здоров’ю. Завдяки тому, що він дає дозвіл на харчові гріхи, вам не доведеться корити себе за це. Ви можете час від часу їсти щось більше для задоволення, ніж для поживної цінності. Звичайно, якщо є пристрасть до солодкого, відхилення на 20% не повинно бути у цій солодкій формі, бо воно поглиблює пристрасть. З іншого боку, людина без недуг, яка бажає подбати про своє здоров’я, може дозволити собі такий «гріх» без докорів совісті.
Що таке дієта 80/20 – Все з лімітом
Правило 80/20 – це не математичний розрахунок. Це швидше символічне осяяння, що говорить про те, що харчування має бути здебільшого здоровим, і іноді можуть бути відхилення. Очевидно, що їх менше, то краще. Звичайно, можна дозволити собі, наприклад, одну цукерку на тиждень, чипси на матч, або одну ковбаску, що підгоріла на грилі тощо. Проте неправильне харчування протягом дня — це не маленький відступ від правила, а повна його відмова. . Наприклад, ви можете з’їсти поживний сніданок й обід, а на вечерю залишити собі можливість з’їсти щось «заборонене». Використання такого відступу не повинно суттєво позначатися на стані здоров’я, оскільки в основі такого розподілу, як і раніше, лежить правильне харчування.
Людина – це не машина з нульовою одиницею. Їй потрібна певна гнучкість у житті, щоб почуватися добре фізично та розумово. Введені обмеження завжди будуть спробою нав’язати якісь правила силою. Завдяки такій дозі розслаблення ми дозволяємо собі отримувати хвилини насолоди, а також помічати користь для здоров’я від правильного харчування.