Головна сторінка >> Чому восени варто їсти горіхи, насіння та кісточки?
Чому восени варто їсти горіхи

Чому восени варто їсти горіхи, насіння та кісточки?

Чому восени варто їсти горіхи, насіння та кісточки? Горіхи, насіння та кісточки – найбільш концентрована їжа природи. Вони є джерелом хороших рослинних жирних кислот, мають багато харчових волокон й високоякісного білка. Вони є вітамінно-мінеральною бомбою для мозку, що будує структури нервових клітин. Особливо восени вони корисні для організму.

Горіхи багаті мінералами (магній, калій, мідь, цинк) та вітамінами (група E, В, у тому числі фолієва кислота). Вони також містять сильні антиоксиданти. ізофлавони, поліфеноли та рослинні стероли, що знижують рівень холестерину.

Чому восени варто їсти горіхи

  • Їжте горіхи

Горіхи позитивно впливають не тільки на систему кровообігу (протиатеросклерозний, що регулює ліпідні показники та артеріальний тиск). Їхні протиракові та окислювальні ефекти зниження стресу очевидні. Вони мають позитивний вплив на когнітивні функції, пам’ять, концентрацію уваги та профілактику у разі хвороби Альцгеймера.

З’єднання, що містяться в волоських горіхах, впливають всередині цього органу, що допомагає обробляти інформацію та покращує пам’ять. Чорниця та волоські горіхи – ідеальне поєднання для запобігання нейродегенеративним процесам серед горіхів, вони – лідери за вмістом омега-3 кислот.

Цікаво  Чому падає тиск у людини: повний аналіз та поради

Хоча існує думка, що горіхи викликають ожиріння, оскільки є продуктами з високою енергетичною цінністю (500 – 700 ккал/100 г), щоденне додавання горіхів до раціону не тільки не викличе відкладення надлишкового жиру, але навіть може позитивно впливати на його зниження. Горіхи насичують та знижують апетит, а також можуть зменшити кількість енергії, яку використовують організм. Поміняти солодощі на жменю горіхів дуже корисно. Близько 30-35 грамів – це ідеальна порція і перевищувати її не варто. – пояснює клінічний дієтолог, керівник дієтичного відділу.

  • Природний захист

Шкаралупа горіха є герметичний захисний шар, завдяки якому внутрішня частина захищена від кисню (втрата поживної цінності) та мікроорганізмів. Горіхи, насіння та кісточки найкраще очищати безпосередньо перед вживанням. Обсмажування горіхів, насіння і кісточок покращує їх смак і робить їх хрусткими. Коротке обсмажування – найбезпечніший спосіб, але тривале обсмажування може призвести до зміни структури жирів та руйнування деяких вітамінів. По можливості варто купувати горіхи, насіння та кісточки в шкаралупі.

Цікаво  Ніблер для дітей: Що це таке та як його правильно використовувати?

Здоров’я

  1. Бразильський горіх – селен, підтримує щитоподібну залозу.
  2. Горіх – Омега-3 жирні кислоти.
  3. Мигдаль – вітамін Е, що підтримує роботу серця і є антиоксидантом.
  4. Арахіс – вітаміни групи B та білок.
  5. Соняшник є багатим джерелом вітаміну Е.
  6. Насіння гарбуза – цинк і мідь, що мають протипаразитарні властивості.
  7. Лляне насіння – магній, Омега 3 та лігніни (антиоксиданти).

Насіння кунжуту і маку – багате на кальцій, воно відмінно підходить, якщо вам доведеться відмовитися від молочних продуктів. У кунжутному рисі міститься на 18% більше кальцію, ніж у рисовому.

Замочувати чи ні?

Замочування збільшує засвоєння горіхами поживних речовин, але якщо з практичних причин немає часу замочувати на кілька годин, ви можете його пропустити. При замочуванні лляного насіння утворюється слиз, що позитивно впливає на слизову оболонку кишківник і підтримує перистальтику. Їх також можна подрібнювати безпосередньо перед вживанням. Купувати вже мелене лляне насіння недоцільно, оскільки забезпечення сипкості їх часто знежирюють, тобто. позбавляють омега-3 кислот, а кількість, що залишилася, втрачає цінність при зберіганні.

Цікаво  Чому сивіє волосся: розкриття таємниць природного процесу
Чому восени варто їсти горіхи 1
  • По можливості купуйте горіхи, насіння та кісточки в шкаралупі.
  • Найчастіше купуйте маленькі порції, щоб вони не затримувалися на полиці.
  • Читайте етикетки, щоб купити продукти без сірки діоксиду — це алергенний консервант.
  • Уникайте смажених та солоних, карамельних та покритих чипсами горіхів, насіння і кісточок – їжте їх обсмаженими.
  • Намагайтеся вибирати 100% арахісове масло (без солі, цукру та пальмової олії).

Основою застосування здорових перекусів є забезпечення наявності відповідної їжі та заміна хворих перекусів корисними. Горіхи та сухофрукти насамперед є відмінним джерелом енергії. Вживання таких продуктів покращує пам’ять, концентрацію та, отже, працездатність. Такий корисний перекус працюватиме набагато краще, ніж енергетичні напої, батончики чи інші солодощі.

Міцного здоров’я!

Прокрутка до верху