Осінні соління. Третій та четвертий квартали року – ідеальний час, щоб зосередитись на запасах на зиму. У жовтні та листопаді ми можемо купити волоські горіхи за гарною ціною, які ми часто подаємо наприкінці грудня до різдвяного чаю, поряд з мандаринами. Також варто підготувати банки, засушити гриби, посмажити сливове варення чи засолити капусту у традиційний спосіб. Осінні соління – ще одна, дуже вдячна та вкрай модна тема.
Сьогодні ми підкажемо, що можна і що варто засолити в цю пору року і чому засолювання важливе для здоров’я та гарного самопочуття.
- Галактика смаків
Огірки – велика тема. Ми можемо поставити так звані нетривалої закваски, готові до вживання через кілька днів після їх приготування, або ті, які довго «відпочивають» на полиці й чекають на свою чергу. Цікаво, що маринування дуже популярне, але не обов’язково в інших країнах. Це з мікрофлорою, що у цьому географічному районі. Саме тому у Франції, Іспанії чи Великій Британії її дуже складно маринувати. Щоб самостійно замаринувати овочі чи гриби в домашніх умовах, вам знадобиться не лише перевірений рецепт. Добірні продукти необхідно зберігати за правильної температури, а підбір спецій не лише додасть смаку, а й допоможе захистити від плісняви. Одні овочі, наприклад кабачки, слід маринувати нарізаними, інші, наприклад, огірки, цілими. Незалежно від того, що ми вибираємо, вміст посуду слід розминати, щоб звести до мінімуму кількість кисню, що є в ній, і таким чином уникнути процесу гниття. А маринувати ми можемо практично все – морква, цибуля, редис, помідори й навіть червоні гриби чи лимони.
Зміст
Осінні соління
- Поцілунок на здоров’я
Крім фантастичного і дуже неповторного смаку, соління мають ряд корисних для здоров’я властивостей. Насправді ми повинні їсти їх цілий рік, хоча особливо корисними вони здаються восени. Натуральні молочнокислі бактерії, що містяться в них, діють на наш організм так само як і природний пробіотик. Крім того, це менше і є природним рішенням. Але що таке пробіотик? Вони не що інше, як живі мікроби, що регулюють роботу кишківника і спрямовані на відновлення пошкодженої мікрофлори. Крім того, вони виводять з організму різні токсичні речовини, підтримують імунітет або роботу слизової системи травлення. Завдяки їм ми полегшимо симптоми нестерпність лактози, алергії чи атопічного дерматиту.
Нижче ви знайдете прості й перевірені рецепти, з яких ви зможете почати свою пригоду з соліннями.
Маринований буряк
- 1 кг червоного буряку
- 3 зубчики часнику
- 1 лавровий лист
- 2 зерна перцю
- 750 мл води
- 1 столова ложка солі
Вимийте й очистить буряк, наріжте скибочками й покладіть у банку, чергуючи із зубчиками часнику. Додайте лавровий лист й перець. Потім влити воду, змішану із сіллю, дочекатися, поки зникнуть усі бульбашки повітря. Закрийте банку й залиште на кілька днів при кімнатній температурі. Коли зверху накопичиться видима піна, банку можна поставити у прохолодне приміщення. За кілька днів можна відкрити банку, зібрати піну і з’їсти.
Маринована редиска
- 2 пучки редиски
- 800 мл холодної кип’яченої води
- одна столова ложка солі
- Лавровий лист
- зубчик часнику
- по кілька зерен гірчиці, чорного перцю та запашного перцю
У ошпарену банку покласти всі спеції та промитий редис без листя і повністю залити водою із сіллю. Відставити на кілька днів у прохолодне місце, де відбуватиметься бродіння. Можемо закрити банку і поставити в холодильник або просто з’їсти.
Смачного!