Абрикосове варення на зиму – чудовий рецепт варення з абрикосів. Це найкраще домашнє варення з абрикосів, яке можна приготувати лише з трьох інгредієнтів. Воно ідеально підходить для млинців, бутербродів, вафель або тортів.
– дуже смачне варення, улюблене дітьми
– домашнє абрикосове варення із трьох інгредієнтів
– дуже просте у приготуванні та дуже корисне
- Час приготування: 10 хвилин
- Час приготування: 2 години
- Порції: 3 банки по 300 мл
- Калорійність: 165 калорій у 100 мл варення
- Дієта: безглютенова, веганська, вегетаріанська
Складові:
- 1 кг свіжих абрикосів
- склянка цукру – 250 г
- сік одного лимона
- Абрикосове варення на зиму
Отримав 3 баночки абрикосового джему по 300 мл.
Для варення з абрикосів я використав звичайний дрібний цукор. З лимона вичавлювали лише сік. Я не використовую для цього терту або подрібнену шкірку. Лимонний сік загострює смак фруктів. Варення одночасно кисле та солодке, красивого насиченого оранжевого кольору.
Рецепт варення з абрикосів
Зважте кілограм свіжих абрикосів. Можна використовувати дуже стиглі та тверді абрикоси. Можна змішувати дрібні шматочки з більшими. Важливо, щоб вони були свіжими та здоровими. Вимийте абрикоси. Кожну частину розріжте навпіл і видаліть кісточку.
Підготовлені в такий спосіб фрукти можна покласти в каструлю. Витисніть сік із великого та соковитого лимона та посипте його цукром. Це буде повна склянка цукру на 250 мл.
Встановіть середню потужність пальника. Буквально за кілька хвилин фрукт пустить сік, а цукор майже повністю розчиниться. Коли варення закипить, зменште потужність конфорки до мінімуму.
Підготуйте собі дерев’яну ложку й іноді помішуйте абрикосове варення. Однак зазвичай я роблю це тільки для задоволення, перемішуючи фрукти, оскільки це варення ніколи не пригорає. У процесі варіння половинки абрикосів самі розваляться, а варення вийде однорідно-фруктовим.
Через дві години нагрівання та зменшення кількості води абрикосове варення готове. Піну, що накопичилася зверху, краще повільно змішати з джемом. Якщо щось залишилося, можна взяти ложкою та з’їсти чи залишити. Важливо не залишати бульбашок повітря.
Рекомендую звичайні банки. Традиційні банки з кришкою, що загвинчується, можуть зберігатися в коморі набагато довше, ніж консервні банки.
Приготуйте собі пропарені та висушені банки та кришки. Я вибрав 3 банки по 300 мл кожна. Я постійно тримаю каструлю із варенням на плиті на мінімальній потужності. Невеликим ополоником розливаю варення по банках і одразу закриваю кожну банку.
Абрикосове варення на зиму
Я рекомендую вам підготувати кухонну тканину, щоб тримати банки через неї… буде спекотно. Ніколи не доливайте джем. Залиште не менше 1 см вільного простору у банку. Отже, приготуйте паперовий рушник.
Помістіть добре закриті банки в розігріту до максимум 120 градусів духовку. Не ставте температуру вище, щоб не пошкодити гумку у кришках. Ошпарюйте банки до 40 хвилин. Якщо кришка «лопне» (після пастеризації це навряд чи станеться), переверніть банку вгору дном на годину.
Зберігайте банки з абрикосовим варенням у прохолодному та затіненому місці. Це може бути льох, комора або шафа під сходами. Домашнє абрикосове варення – відмінне доповнення до млинців, пиріг, тостів або каші. Буде чудовою начинкою для булочок.