Варення з червоної смородини на зиму – чудова ідея для вживання кислої смородини у пік фруктового сезону. Варення з червоної смородини готується дуже просто. Все, що вам потрібно, це свіжі фрукти та цукор.
– дуже простий рецепт
– всього 2 основні інгредієнти
– відмінне варення для бутербродів і не тільки
- Час приготування: 15 хвилин
- Час приготування: 2 години 30 хвилин
- Порції: 800 мл варення
- Калорійність: 160 в 100 мл варення
- Дієта: безглютенова, веганська, вегетаріанська
Складові:
- 1 кг червоної смородини
- склянка цукру – 250 грамів
- Варення з червоної смородини на зиму
Отримав 4 баночки варення зі смородини місткістю 200 мл кожна.
Для варення з червоної смородини я використав звичайний дрібний цукор. Оскільки смородина досить кислий фрукт, виключив зі складу лимонний сік. Без лимонного соку варення виходить не таким насиченим і соковитим червоним, але таким же смачним і чудово фруктовим.
Рецепт варення з червоної смородини
Для приготування варення зі смородини можна використовувати червону, чорну й білу смородину. Найпопулярніша червона смородина і саме з неї я найчастіше готую смородинове варення. Червона смородина також має тонку й ніжну шкірку, ніж чорна смородина. Чорні не такі кислі, як червоні.
Смородину миємо під холодною водою. Висушіть і зніміть з «гілочок» лише плоди.
Помістіть смородину в каструлю з товстішим дном і додайте повну склянку цукру.
Встановіть середню потужність пальника. Буквально за кілька хвилин фрукт пустить сік, а цукор повністю розчиниться. Коли джем почне кипіти, зменште потужність пальника до мінімуму, щоб він трохи «булькав».
Приготуйте собі дерев’яну ложку й іноді помішуйте смородинове варення. У процесі варіння смородина повністю пустить сік і варення вийде однорідно фруктовим та густим. Зайва вода випарується, а варення потемніє.
Варення з червоної смородини готове через 2,5 години варіння на мінімальній потужності конфорки. Рекомендую звичайні банки для тривалого варення. Традиційні банки з кришкою, що загвинчується, можуть зберігатися в коморі набагато довше, ніж консервні банки.
Приготуйте собі пропарені та висушені банки та кришки. Я вибрав 4 баночки по 200 мл кожна. Я постійно тримаю каструлю із варенням на плиті на мінімальній потужності. Невеликим ополоником розливаю варення по банках і одразу закриваю кожну банку.
Я рекомендую вам підготувати кухонну тканину, щоб тримати банки через неї… буде спекотно. Ніколи не доливайте джем. Залиште не менше одного см вільного простору у банку. Отже, приготуйте паперовий рушник. Банки добре закрити й перевернути вгору дном на годину. Після цього вони повинні повністю закритися.
Додаткова пастеризація:
Пастеризація банок у каструлі з киплячою водою. На дно широкої каструлі покладіть бавовняну тканину або нову пелюшку. Поставте банки поруч один з одним, але не так, щоб вони торкалися один одного. Налийте воду максимум на 3/5 висоти банок. Встановіть пальник на середню потужність та доведіть воду до кипіння. Зменште потужність до мінімуму та пастеризуйте банки близько 40 хвилин.
Зберігайте банки зі смородиновим варенням у прохолодному та затіненому місці. Це може бути льох, комора або шафа під сходами. Домашнє варення зі смородини – відмінне доповнення до млинців або каш.