Турецькі серіали підкорили індустрію: зараз це майже такий самий тренд, яким тридцять років тому були бразильські та мексиканські багатосерійні стрічки. Так-так, ті самі, які наші бабусі та дідусі дивилися за розкладом, боячись пропустити! Час іде, і незабаром наші діти та онуки будуть хихикати над тим, як ми залипаємо в соту серію «Прекрасне століття» або захоплюємося Едою з «Постукайся в мої двері», яка прагне здобути освіту. Дізі дивляться і люблять усі, тому ось вам список найкращих турецьких серіалів прямо зараз.
«Прекрасне століття» (Muhteşem Yüzyıl 2011)
У «Прекрасне століття» історія розповідає про Османську імперію в період правління султана Сулеймана. Йдеться не про самого правителя, який є історичною особистістю і відомий своїми реформами, а про його рабиню Олександру, яка з наложниці спочатку стане його дружиною, але не зупиниться на досягнутому і продовжуватиме реалізовувати амбіції навіть у новому статусі. Список перемог Сулеймана великий, але особистих перемог у його колишньої наложниці не менше.
«Прекрасне століття» багато хто порівнює з «Грою престолів» на турецький манер. Глядач, якому сподобався твір за мотивами книг Джорджа Мартіна, справді зможе впіймати вайб палацових інтриг. Крім того, стрічка порадує якісною картинкою: це найдорожчий серіал, знятий у Туреччині, за всю історію розвитку кінематографа.
«Постукайся в мої двері» (Sen Çal Kapımı 2020)
Турецький серіал про цілеспрямовану дівчину Еду Йилдиз. У першому сезоні з нею сталася величезна кількість нереалістичних ситуацій, заради яких ми дивимося турецькі серіали! Дівчину позбавляють студентської стипендії та престижного стажування, одразу вона зустрічає Серкана — власника організації, де вона мала стажуватися і погоджується вступити з ним у фіктивні відносини, внаслідок чого вони по-справжньому закохуються один в одного, але їхнє щастя триває недовго.
Сирота Еда з’ясовує, що Серкан пов’язаний зі смертю її батьків, і тому вони не можуть одружитися — дівчині цілком виправдано боляче, а її близькі проти такого шлюбу. Коли нарешті призначено день весілля, Серкан потрапляє в авіакатастрофу, після якої втрачає пам’ять і забуває Еду… Загалом, із серйозною особою читати такі перекази сюжету неможливо, але насправді турецькі шоуранери справді примудряються пов’язати весь цей хаос воєдино і видати цілісне полотно.
«Чорне кохання» (Kara Sevda 2015)
Головні герої Кемаль і Ніхан походять з різних за достатком та соціальним статусом сімей. Вони покохали одне одного, але їхні сім’ї виступають проти такого союзу. Кохання вони нестимуть крізь роки, і всі 244 серії ми співпереживатимемо персонажам, яких постійно поділяють обставини. Це один із небагатьох турецьких серіалів, який спочатку заявлений як «гостросюжетна драма» і справді відповідає цьому жанру.
«Всередині» (Içerde 2016)
Цей турецький серіал зможе вас здивувати, адже він серйозно вибивається зі звичного канону, де головна героїня бореться за своє щастя і протистоїть чоловікам. Тут головними героями оповідання будуть два брати, але вони про свої родинні зв’язки не здогадуватимуться дуже і дуже довго. Обидва випускники престижної поліцейської академії, лише один із них — хлопчик із пристойної родини, а другий вихований вулицею. «Професії» вони собі теж підібрали різні: один увійшов у мафію як «кріт», а другий — реальний член мафії, для якого фейком є поліцейське життя.
«Кохання напрокат» (Kiralık Aşk 2015)
Турецький серіал «Кохання напрокат» — історія з альтернативної реальності про Гена Букіна, який не одружився з Дашею, а став модним продавцем взуття. Оскільки сім’ї у нього немає, родичі вирішили підшукати бізнесменові пару, а його така перспектива не тішить (флешбеки з минулих життів долають). У результаті глядачеві показують заштамповану ситуацію, як молода людина виставляє своїй коханій першу зустрічну, щоб шалена родина відстала і дозволила керувати бізнесом і жити в тому темпі, в якому йому хочеться.
Особливої пікантності надає те, що у стосунках відбувається подвійний блеф. Тітонька головного героя будь-що вирішує його одружити, тому підкуповує цю першу зустрічну дівчину, щоб та продовжувала грати свою роль до кінця. Хоч щось свіже у світі штампів, так? Це все найкращі турецькі серіали!
«Запах полуниці» (Çilek Kokusu 2015)
Дівчина Асли мріє стати кондитером світового рівня: жіноче щастя (весілля, діти) для неї важливе, але насамперед вона хоче реалізувати себе як талановитий виробник солодощів. З волі долі вона зустрічається з найзавиднішим нареченим у всій Туреччині, і він здається їй чи не огидним — самозакоханим і зарозумілим засранцем. Глядачам неважко здогадатися, що саме такий хлопець згодом стане головним любовним інтересом молодої талановитої особи. Загалом, легка романтична комедія (або навіть мелодрама, але визначити жанр турецьких серіалів завжди важко).
«Пані Фазилет та її дочки» (Fazilet Hanım ve Kızları 2017)
Хоча турецький серіал «Пані Фазилет та її дочки» — це ще одна гостросюжетна драма, переказ сюжету може здатися комедійним. Небагата вдова Фазилет вирішує зробити своїх юних дочок товаром, що дозволяє проникнути у вищі верстви суспільства та розбагатіти. Здійснити план, на її думку, допоможе краса молодшої дівчинки – 17-річної красуні Едже. На старшу дочку мати ставку не робить, тому що та — типова пацанка, яка працює тренером з боксу і не здатна робити раби перед чоловіками, що не робить Хазан чарівною в очах більшості турецьких чоловіків. Список її переваг невеликий, але значний: виявляється, зовнішні дані не такі важливі, як внутрішній стрижень.
Однак доля — смішна натура і коли Фазілет реалізовує план із впровадження в багату родину Егемен, виявляється, що саме Хазан приваблює одразу двох наречених. Проблема в тому, що вони брати, і кожен не готовий поступитися коханням іншому. Загалом вайби «Клона» забезпечені, хоч історія і зовсім інша.
«Дар» (Atiye 2019)
Netflix не залишився осторонь світового божевілля на турецьких серіалах і теж випустив кілька історій про дівчат зі Стамбула. Наприклад, багатосерійна стрічка «Дар» — психологічний трилер та ненаукова фантастика про дивний зв’язок жінки з артефактами минулого. Топ турецьких серіалів — це не лише про романтику та сімейні драми.
Головна героїня змалку малювала якийсь символ родючості й органічно вплітала його у всі свої роботи, вважаючи фірмовим. Її картини були успішними, вона зробила кар’єру, щоразу зображуючи таємничі символи в різних інтерпретаціях. Одного разу археологи виявили стародавній предмет з таким самим символом, і цей збіг страшенно налякав дівчину, яка вважала накреслення знаків плодом власної уяви. Крім того, артефакт і місце, де його знайшли, почали «взаємодіяти» з нею, натякаючи на магічну природу цього зв’язку.
«Стамбульська наречена» (İstanbullu Gelin 2017)
У цьому серіалі все за класикою: стосунки чоловіка та жінки тут стоять на чолі оповіді. А ось момент, з якого починається оповідання, обрано інше: цього разу юна дівчина отримує свого принца на самому початку, а її основним завданням буде збереження вогнища під ударами зовнішнього світу і не тільки.
Головною проблемою сироти, на ім’я Сюрей стане мати чоловіка. Свекруха незадоволена вибором сина, тому шукатиме різні способи виключити бідну (але чесну) дівчину з їхнього багатого життя. Список проблем Сюррей просто величезний: турецькі батьки страждають гіперопікою. Знову простий сюжет, але, як завжди, захоплююче поставлений турецькими кіносправами. Вони не соромляться використовувати знайомі всім ходи, тож дивитися такі шоу дуже легко.
«Номер 309» (No 309 2016)
Дідусь залишає хитрий заповіт: хто з його онуків першим одружується та заведе дитину, той і отримає всі його нажиті мільйони. Такий поворот подій, природно, змушує хвилюватися про сім’ю не самих онуків, а їхніх матінок, які готові не особливо розглядати обраниць і погодитися на першу зустрічну, аби досить швидко і з репродуктивними функціями, що функціонують.
Загалом, допомогти в темпі вальсу знайти своє щастя онукам мають побачення наосліп. На такому Онур зустрічає Лале (хоча спочатку мав зустрітися не з нею, як зазвичай буває в турецьких серіалах) — симпатичну дівчину, з якою в нього спалахує бурхливий одноденний роман, що завершився за зачиненими дверима номера 309 в одному з турецьких готелів. І ось загвоздка: про продовження побачення пара не домовилася, а зовсім навпаки — ранком вони мало що згадали про свої нічні пригоди й вирішили більше ніколи не зустрічатися. Поки що через три місяці Лале не виявила, що вагітна…
«Вітрений» (Hercai 2019)
«Вітрений» — серіал про дві могутні провінційні сім’ї, Асланбей та Шадоглу. Сюжет має трохи романтичних вайбів «Ромео та Джульєтти», проте насправді базова ідея серіалу трохи інша. Його слоган «Кохання, народжене з помсти». Спочатку Міран Асланбей спокушає доньку ворожого клану, бажаючи помститися за смерть батьків главі того сімейства, але волею долі та стріли Амура справді закохується у ніжну та романтичну Рейян Шадоглу.
«Рання пташка» (Erkenci Kuş 2018)
Топ турецьких серіалів був би неповний без стрічки «Рання пташка», яка розповідає про скромну та милу дівчину зі Стамбула, яка живе у звичайній родині. Батько важко хворий, мама хоче видати її заміж, а старша сестра недолюблює сестричку — другу дитину, якій нібито дісталося дуже багато батьківської ласки. При цьому сім’я тисне на дівчину, яка отримала прізвисько Рання пташка через звичку прокидатися рано вранці, вважаючи, що час подорослішати. Санем Айдин виявляється перед двома дверима: піти працювати чи одружитися. Вона обирає перше, влаштовуючись до тієї самої компанії, де працює сестра. І життя дівчини перевертається з ніг на голову — в модному рекламному агентстві на неї чекало кохання.
«В очікуванні сонця» (Waiting for the Sun Güneşi Beklerken 2013)
Провінціалка Демет та її дочка Зейнеп ледве зводять кінці з кінцями: у них є крихітний бізнес, витрати на підтримку якого не окупаються, та безліч амбіцій, але зовсім різних. Демет хоче простого щастя та стабільності, а Зейнеп молода і гаряча, так що прагне марнувати життя без огляду.
Руку допомоги (як згодом з’ясується, не без злого наміру) матері-одиначки простягає подруга Жале, яка працює директрисою в коледжі. Демет мріяла, щоб її донька здобула освіту і змогла вирватися зі злиднів, тому з радістю прийняла пропозицію про переїзд та зарахування дитини до навчального закладу. Зейнеп таким поворотом украй незадоволена.
«Королева ночі» (Gecenin Kraliçesi 2016)
Головна героїня Селін живе у Франції, працює у своїй парфумерній лавці, яка має популярність. Мирне та розмірене життя закінчується, коли дівчина зустрічає молодого та гарячого турецького бізнесмена Картала та проводить з ним незабутню ніч. Парі вдається побачити диво природи – квітка, яка називається Королева ночі. Вона розквітає лише одного разу, під місяцем, і до ранку гине. Це і стане початком подій усього серіалу.
Згодом з’ясується, що Картал одружений, але нещасливий у шлюбі. Він буде готовий залишитися з Селін, але доля лише посміється з такого простого розвитку сюжету. У результаті парфумерку закохається вітчим Картала, і чоловікам доведеться боротися за серце красуні.
«Чорно-біле кохання» (Siyah Beyaz Ask 2017)
«Чорно-біле кохання» розповідає про те, що протилежності притягуються. Дівчина у цьому серіалі — лікар, яка рятує життя людей, не шкодуючи себе. Чоловік – холоднокровний вбивця, який і оком не моргне перед тим, як забере чиєсь життя. Чи зможуть вони бути разом і, чи доведеться їм зламати себе, щоб стати щасливими?
«Чукур» (Çukur 2017)
«Чукур» — серіал для тих, кому не подобаються чисті мильні опери, але хто не проти подивитися їх, якщо до сюжету додати трохи криміналу та елементів бойовика. Назва серіалу – це район Стамбула, де довгий час заправляла родина Кочували. Через їхню політику про нерозповсюдження наркотиків у районі знайшлися незадоволені, і з наслідками довелося справлятися молодшому синові, який повернувся додому через багато років відсутності й не був авторитетом.
«Кохання не розуміє слів» (Aşk Laftan Anlamaz 2016)
«Кохання не розуміє слів» — комедійний романтичний серіал, хоч і він (це особливість усіх турецьких серіалів) не позбавлений драми про людські взаємини. Саме тому він входить до топ турецьких серіалів.
Спадкоємець багатої сім’ї, що володіє великою компанією, знайомиться зі звичайною дівчиною, яка живе з двома подругами й веде звичайний для молодої провінційної дівчини, яка потрапила до Стамбула, спосіб життя. Спочатку відносини між головними героями не клеяться, але згодом взаємна ворожість і підколки перетворюються на любов.
«Корольок пташка співуча» (Çalıkuşu 2013)
«Королек – пташка співуча» – це міні-серіал, який складається з семи серій. Стрічку знято за мотивами однойменного роману Решата Нурі Гюнтекіна. Спочатку це історія про мінливості долі та кохання. Головна героїня закохується у свого двоюрідного брата. Несподівано для всіх він відповідає їй взаємністю і кличе заміж. Однак їхнє щастя, природно, не буде простим: напередодні весілля дівчина дізнається, що майбутній чоловік мав інтрижку на стороні й передумує віддавати йому своє серце. Вона здобуває освіту, стає вчителькою, і присвячує своє життя освіті та турботі про людей, причому людські пересуди продовжують переслідувати її все життя.
«Курт Сеїт та Олександра» (Kurt Seyit ve Şura 2014)
Курт Сеїт та Олександра – серіал за романом турецької письменниці Нермін Безмен. Це навколоісторична драма, яка розповідає про взаємне кохання Курта Сеїта та дівчини Олександри, в плани на щасливе майбутнє яких втрутилася війна та революція.
Дивіться також: Найкращі турецькі серіали про кохання та пристрасть – ТОП 10