Щоб мати доступ до найактуальніших новин з усього світу, потрібно знати англійську мову. На жаль, процес вивчення практично будь-якої іноземної мови вимагає певних зусиль, тому шукаються всі методи підвищення його ефективності й кожен хоче дізнатися, як максимально скоротити процес вивчення англійської мови.
Як швидко вивчити англійську? На допомогу приходять вчені, які знайшли способи прискорити вивчення англійської. Ось декілька способів підвищити ефективність вивчення англійської мови.
Один з найпоширеніших способів визначення свого рівня володіння англійською мовою – це проходження спеціальних тестів на знання мови. Ці тести можуть бути стандартизованими, такими як TOEFL, IELTS або Cambridge English Exams, або створеними для внутрішнього оцінювання, які використовуються у навчальних закладах або мовних курсах. Спеціальні тести на рівень англійської мови https://www.grade.ua/uk/proyti-test-na-uroven-angliyskogo/ охоплюють різні аспекти володіння мовою, такі як читання, письмо, аудіювання та говоріння і дозволяють отримати об’єктивну оцінку своїх навичок. Проходження таких тестів може бути корисним не лише для визначення поточного рівня володіння мовою, але й для визначення конкретних аспектів, над якими потрібно працювати для подальшого вдосконалення.
Пориньте в англійську мову.
Доведено, що вивчення англійської мови відбувається через багато каналів, один з яких передбачає абсолютно несвідоме проникнення цієї мови в наш розум. Щоразу, коли ми маємо будь-який контакт з англійською мовою, наш розум несвідомо запам’ятовує граматику, лексику та вимову. Це дуже позитивно впливає на наші мовні навички, оскільки ці знання постійно накопичуються. Це корисно, коли ми самі хочемо щось сказати, нам набагато легше. Це дуже корисне відкриття, оскільки відомо, що навіть якщо ми не зосереджені на почутому тексті, наш розум все одно пам’ятає все. Вивчення іноземної мови базується на запам’ятовуванні зразків, з яких складається мова. Чим більше іноземної мови ми стикаємося, тим легше буде говорити вільно.
Практичні поради, як прискорити вивчення англійської мови:
Слухайте англійську в будь-який час і в будь-якому місці. Замість того, щоб витрачати час на перегляд соціальних мереж або сайтів пліток, слухайте BBC або CNN. Аудіокниги англійською також можуть бути корисними. Скористайтеся часом, який зазвичай витрачаєте на очікування. Ви не завжди знаєте, що доведеться когось або чогось чекати, тому завжди повинні бути готові до незапланованого очікування. Ви можете використовувати цей час для прослуховування, що значно покращить ваші навички розуміння на слух, а також вашу граматику та словниковий запас. Спочатку зрозуміти британський акцент може бути складно, тому не засмучуйтесь, якщо ви багато чого не розумієте. Через деякий час ви звикнете до оригінального звучання слів і тоді з цього нескінченного потоку слів почнете розуміти й розрізняти давно відомі вам слова. Але щоб дійти до цього, потрібна наполегливість. Пам’ятайте, що лише за умови постійності є шанс, що ви почнете вільно говорити англійською.
Використовуйте асоціації для вивчення англійської мови.
На думку вчених, асоціації допомагають у вивченні іноземної мови, тому що легше запам’ятати слово, яке можна поєднати з чимось іншим, не завжди словом. Нам можуть стати в нагоді зображення, звуки й навіть запахи. Звичайно, процес асоціації залежить від того, який ми тип особистості. Візуальний учень має різні асоціації, слуховий учень має різні асоціації й тактильний учень має різні асоціації. Незалежно від нашого типу, асоціації допомагають нам запам’ятовувати.
Як використовувати асоціації під час вивчення англійської мови?
- Коли ви вивчаєте нове слово, пов’яжіть його з тим, що ви знаєте. Вибудуйте контекст для цього слова, нехай воно щось означає для вас, пов’яжіть його зі своїм досвідом, своїм життям. Набагато легше запам’ятати слова, які передають реальний зміст.
- Скористайтеся курсами та тренінгами, пов’язаними з тим, що вас цікавить. Коли тема уроку цікава, всі нові слова поміщаються в цікавий контекст. Тоді мимоволі матеріал стає легше засвоюватися, тому що відразу виникають асоціації.
- Ви також можете скористатися пошуковою системою Google, яка має величезну базу даних зображень, які також можуть бути корисними для створення асоціацій. Цей метод особливо корисний для тих, хто навчається візуально, але інші типи також можуть успішно використовувати його. Просте малювання також дуже ефективно, оскільки воно активізує багато відділів мозку, що позитивно впливає на процес формування асоціацій.
Пригадайте закономірності, на яких базується англійська мова.
Кожна мова — це послідовність шаблонів і схем, а не визначень. Чим швидше ми це приймемо, тим швидше ми зможемо вільно говорити англійською. Набагато легше запам’ятати рядок формули, під яку ми можемо підставити будь-яку свою думку, ніж дуже довге і складне визначення на пів сторінки. Чим раніше ви це зрозумієте, тим швидше зможете вільно ними користуватися англійською. Доведено, що учні, які швидше помічають візерунки серед геометричних фігур, швидше вивчають іноземні мови.
Як ці знання можуть допомогти вам у практичному вивченні англійської мови?
Припиніть запам’ятовувати довгі визначення та правила граматики. Натомість почніть помічати закономірності та схеми, за якими працює англійська мова. Їх зміст може бути однаковим, але дуже важливим є те, як подається та сама інформація. Замість вивчення наступного правила про Present Simple: цей час називається простим, тому що його основна форма складається з одного слова, наприклад go або goes. Майже для всіх дієслів англійської мови в теперішньому простому часі стверджувальні речення будуються з використанням основної форми дієслова, за винятком ситуацій, коли закінчення -s або -es потрібно додати в третій особі однини.
Запам’ятовуйте цілі фрази, а не окремі слова.
Мова складається в основному з виразів, фраз, ідіом, словосполучень, де найважливішим є унікальна відповідність конкретних слів, а не окремих слів, які, відокремлені одне від одного, означають щось зовсім інше. Однак більшість людей забувають про це і вивчають лише слова, а потім намагаються створити з них якийсь контент. На жаль, ці люди забувають завжди додавати до них решту, тобто фрази та словосполучення, коли вивчають слова. Без цих додаткових знань знання самих слів часто призводить до багатьох помилок.
Як вивчити фрази, словосполучення та ідіоми англійською?
Кожен раз, коли ви вивчаєте нове слово, перевіряйте в словнику, з якими іншими словами воно поєднується. Безперечно, він також виступає як елемент різноманітних ідіом. Тому доцільно створити окремий зошит, в якому ви будете записувати нові словосполучення або ідіоми, які вам трапляються під час читання статей або перегляду фільмів англійською мовою. Любителі нових технологій можуть створити спеціальний файл у GoogleDoc або записати їх на свій смартфон.
Як бачите, слова можуть мати різне значення. Найважливішим є контекст, у якому з’являється дане слово. Він повністю визначає значення даного слова, яке може істотно відрізнятися від початкового значення, яке вперше спадає на думку. Добре знання англійської мови в основному залежить від знання цих неочевидних зв’язків між словами, тобто фразами, словосполученнями та ідіомами. Тільки тоді можна зрозуміти справжній сенс чийогось висловлювання, зміст якого приховано в контексті, а не в окремих словах.
Зверніть увагу на порядок слів у реченні.
В англійській мові немає закінчень слів. Це надзвичайно важлива інформація, оскільки відсутність закінчень робить порядок слів в англійській мові набагато важливішим. Здебільшого порядок слів визначає значення висловлювання.
Тепер ви бачите, що порядок слів надзвичайно важливий в англійській мові. Як використовувати ці знання в повсякденному вивченні англійської мови? Завжди вивчайте нові слова в контексті. Завжди перевіряйте, які загальні фрази, словосполучення або ідіоми зустрічаються в даному слові.
Підводячи підсумок, можна сказати, що вивчення іноземної мови – це, як правило, тривалий процес, але за певної послідовності будь-хто може почати вільно говорити англійською. У цьому нам можуть трохи допомогти відкриття вчених, але, звичайно, швидкість засвоєння інформації та застосування її на практиці залежить виключно від нас.